Paşaköy İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Balıkesir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Balıkesir'deki İlköğretim Okulları Hakkında - Balıkesir Merkez'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Paşaköy İlköğretim Okulu Tanıtımı - Paşaköy İlköğretim Okulu Okulu Resimleri - Paşaköy İlköğretim Okulu Hakkında

V
İ
Z
Y
O
N
1. İşbirliği ve dayanışma içindeyiz.
2. Hepimiz her gün daha iyiye,daha güzele ulaşmak için çalışırız.
3. Biz her çocuğun içinde, onun özgür, çok yönlü ve bütün bir birey olarak yetişmesini sağlayacak değerler olduğuna inanıyoruz.
4. Biz, toplumların mutluluğunu sağlamanın, cehaleti ortadan kaldırmanın ve demokratik bir toplum yaratmanın ancak kendi bireylerince sağlanabileceğine; bu nedenle de insan için gösterilecek en önemli çabanın eğitim olduğuna inanıyoruz.

1. Öğrenmeyi öğrenen bireyler yetiştirmek
2. Ülkemiz için, çağdaş yaklaşımlarla öğrencilerimizin istek ve yetenekleri doğrultusunda, kendine ve topluma faydalı bireyler yetiştirmek.
3. Görev ve sorumluluk bilincine sahip öğrenciler yetiştirmek
4. Sürekli girişimci - gelişmeci düşünceye sahip bireyler yetiştirmek
5. Özgür, çok yönlü ve bütün bir birey olarak yetişmesini sağlamak

M
İ
S
Y
O
N
PAŞAKÖY İLKÖĞREİM OKULU VE TARİHÇESİ

Köyümüzde 1928 yılına kadar Arap harfleriyle öğrenim yapılıyordu. Kasım1928 yılında, yeni Türk harfleriyle eğitim ve öğretim , PAŞAKÖY İLKOKULU olarak köyümüzdeki Z AĞNOS PAŞA Camimizin bulunduğu yerdeki, şu anda yıkıldığı için bulunmayan odalarda yapılıyordu.İlk zamanlarda üç yıl üzerinde eğitim yapan bu okul beş yıla çıkınca yeni okul binası yapma ihtiyacı ortaya çıktı. 1942 yılında şimdiki okul bahçesinde bulunan eski okul binası köy halkı tarafından tamamlanarak hizmete açıldı. Köyümüz elbirliği ile yaptığı bu üç derslikli yeni okul binası 1984 -1985 Öğretim yılına yetiştirilmek suretiyle Milli Eğitime büyük bir katkıda bulunulmuştur. Paşaköy İlköğretim Oklu bina ve bahçesinin genişliği 2500 m2 dir. Okul bahçemizin kuzeyinden geçen yolun kuzeydoğu tarafından 460 m2 büyüklüğünde öğretmenevi arsası bulunmaktadır. Burada daha önceden bulunan öğretmenevi oturulmadığında bakımsızlıktan yıkılmıştır. Köyümüzdeki öğrenci azlığından sınıflarımız birleştirilerek birleştirilmiş sınıf uygulamasına geçilmiştir. Okulumuzun şu an yeteri kadar dershanesi , tuvaletleri ve bahçesi vardır. Boş kalan sınıfımız, bilgisayar sınıfı olarak düzenlenmiş ve etkinliklerimiz bu sınıfta yapılmaktadır. Ayrıca elektriğimiz ve yeteri kadar da içime suyumuz vardır. Çeşmelerimiz köy içme suyuna bağlıdır. Bahçemizde bulunan su depomuza paralel olarak bağlı olan bu şebeke suyu kesildiğinde dinamo ile depoya su doldurulmak suretiyle çeşmeler ve bağlı tuvaletler susuz kalmamaktadır. Okul baçesinde kapısı ve taş duvarları 2006----2007 Eğitim—öğretim yılında köy halkı ve Balıkesir,de yaşayan köylülerin yardımlarıyla onarılarak tel örgü ile çevrilmiştir . Okul baçemizde Türk hava kuvvetleri 9.Ana jet üssü tarafından yaptırılan bir Atatürk büstü vardır .Bu büstün ön tarafında //Türk, öğün ,çalış,güven . // yazısı bulunmaktadır. Bahçemizde odun----kömür depoları mevcuttur. Kız örencileri için 2, erkek öğrenciler için 3 tuvalet vardır.

Bay ve bayan öğretmenler için de birer tuvalet mevcuttur. Tuvaletlerde ve çeşmelerin başında devamlı sabun bulundurulmaktadır. Okulumuzda 80 civarında öğrenci vardır. Öğretmen sayım4,dür. İkinci kademe öğrencilerimiz Aslıhantepecik İlköğretim Okulu” na taşımalı gitmekte veya merkezde bulunan diğer okullara gitmektedir. İlköğretim Okullarından mezun olan öğrencilerin büyük kısmı ortaöğretime devam etmektedir. Üniversitede okuyan mezunlarımız da vardır. Köy halkı eğitime önem vermektedir.
Paşaköy İlköğretim Okulu Balıkesir Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Paşaköy İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Paşaköy İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Paşaköy İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Paşaköy İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: PAŞAKÖY İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: PAŞAKÖY İLKOĞRETİM OKULU

Telefon Numarası: 2662672099

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi:
657539@meb.k12.tr

Web Adresi: BALIKESİR - MERKEZ - Paşaköy İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.