Pamukkale Kasabası İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Denizli

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Pamukkale Kasabası İlköğretim Okulu Hakkında - Pamukkale Kasabası İlköğretim Okulu Tanıtım - Pamukkale Kasabası İlköğretim Okulu Resimleri - Pamukkale Kasabası İlköğretim Okulu İletişim

Pamukkale Kasabası İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Kasabamızda eğitim tarihçesi yenilere dayanır.Çevremizde ilk defa ilkokul Akköy ilçesinde,Yeniköy'de,Develi'de ve daha sonra Pamukkale(Ecirli)'de açılmıştır.Öğrenciler buralara okumak için yaya gidip gelmişlerdir.

Pamukkale İlkokulu ilk defa 1949 yılında yapılmıştır,tek derslikli ve lojmanlı olarak açılmıştır.Okul köylülerin imece katkıları ile yapılmıştır.1962 yılında iki derslik daha aynı binaya ilave edilmiştir.1970 yılında köylülerin yardımıyla iki derslik bir yer yapılmıştır.1974-75 öğretim yılında 30.000 TL ile iki derslikli bir bina yapılmıştır.

Kasabamızda ortaokul 1979-1980 öğretim yılında yukarı camii altındaki dükkanda ilkokul müdürü tarafından 4 öğretmen ve 25 öğrenci olarak açılmıştır.

Bugünkü ortaokulun yeri,kasabamızın çiftlik ağası Yunus EKİZLER'in mirasçılarından alarak sağlanmıştır.8000 m2lik bir alana sahiptir.Okul binası bakanlık tarafından yapılmıştır. Her iki okulumuz 1994 yılında birleştirilerek Pamukkale Kasabası İlköğretim Okulu adı altında eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Şu anda ilköğretim olarak devam etmekte;22 derslik,1 yemekhane+iş teknik atölyesi,2 idareci odası,400 öğrenci,2 idareci ve 20 öğretmen bulunmaktadır. Kasabamızda eğitim 2 ayrı binada 17 sınıf olarak sürdürülmektedir. 12.02.2007 tarihinde yeni binamız eğitim-öğretime açılmıştır.

Pamukkale Kasabası İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Merkez
Okulun Telefonu: 258 272 20 06
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Kale Mah. Stad Cad. No: 5 Pamukkale Kasabası
Okulun Web Adresi:
http://www.pamukkalekasabasiilkogretim.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: info@pamukkalekasabasiilkogretim.k12.tr - 332480@meb.k12.tr
Okulun Müdürü:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı :
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Pamukkale Kasabası İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr -
www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız