P.M.C. Demirgüreş İlköğretim Okulu Bilgileri Urla İzmir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
P.M.C. Demirgüreş İlköğretim Okulu Hakkında - P.M.C. Demirgüreş İlköğretim Okulu Tanıtım - P.M.C. Demirgüreş İlköğretim Okulu Resimleri - P.M.C. Demirgüreş İlköğretim Okulu İletişim

P.M.C. Demirgüreş İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz 1975 yılında Mahmut Celalettin Demirgüreş tarafından yaptırılmış olan tek katlı binada 1975–1976 Eğitim Öğretim Yılından itibaren beş sınıflı ilkokul olarak eğitim öğretime başlamıştır.
1988 yılında Mahmut Celalettin Demirgüreş'in eşi Perihan Demirgüreş tarafından aynı binanın ikinci katı yaptırılarak 1988 – 1999 Eğitim Öğretim Yılında üç sınıflı ortaokul olarak eğitim öğretimine başlamıştır.
İki ayrı kurum olarak eğitim öğretimi sürdüren bu okullar 1991 -1992 eğitim öğretim yılında İlköğretim Okulu adı altında birleştirilerek ve Denizli İlkokulunu da bünyesine alarak Urla Perihan Mahmut Celalettin Demirgüreş İlköğretim Okulu adıyla eğitim öğretime başlamış ve devam etmektedir.
Okulumuzun 2001 yılında yapılan 6 derslikli ek bina ile fiziki imkânları eğitim öğretime daha elverişli hale getirilmiştir.
Okulumuzda 10 derslik, Bilgisayar Teknoloji sınıfı, Fen Bilgisi Laboratuarı, İş Teknik Dersliği, Çok Amaçlı Derslik ve Kütüphane bulunmaktadır.

P.M.C. Demirgüreş İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Urla
Okulun Telefonu: 232-7551132
Okulun Faksı:
Okulun Adresi:
Okulun Web Adresi:
www.pmcdemirgures.meb.k12.tr
Okulun E-Posta Adresi: pmcdemirgures@hotmail.com
Okulun Müdürü:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı :
Ulaşım Durumu : Karayolu