Örtüler + Yastık Başı + Kenar Dantelleri Örnekleri

Sponsorlu Bağlantılar
Örtüler + Yastık Başı + Kenar Dantelleri..

Yazan Saadet •

Dantellerin evde girmediği alan yok gibi. Odalarda karyolalarda kenar dantelleri, komodinlerde örtülerden tutun da dolap-çekmece içlerine kadar dantel var. Dolapların içleri, altları, üstleri, masalar, mutfak dolapları heryerde dantele rastlamak mümkün. Her ne kadar beyler tv’yi rahat izleyemedikleri için televizyon üzerindeki dantellerden ve de yastıklardaki yüzde iz bırakan dantellerden pek hoşnut olmasalarda bizler düzenimizden ödün vermiyoruz:) Bir de bu durumdan pek hoşnut olmayıp evde masa ve sehpa üstündeki dantellere musallat olan çocuklar var. Mesela benim 18 aylık oğlumun örtülere olan düşmanlığından dolayı evde ulaşabileceği yerlerde dantel bırakmadım. Yoksa güzelim örtüler yerlerde heba oluyor. Çocuklarını, örtülerini ve süs eşyalarını hiç ortalıktan kaldırmadan büyüten büyüklerime ise her zaman hayran kalmışımdır.
İlk dantel örneğimiz beylerin sevmediği cinsten:) Komple örülmüş bir yastık başı. Artık bunlardan pek yapan yok desekte yinede pekçok kız çeyizinde rastlamak mümkün.
2741267063_aa660a6643.jpg

Bu örtü bir tepsi örtüsüydü sanırım. Ya da evde herhangi biryere sermek çin çok amaçlı olarakta kullanılabilir. Simetri sevenlerin pek beğenmeyeceği bir örnek güllerin dizilişinden dolayı. Diğer iki örnek ise yuvarlak oda takımları.
2742106852_45e5e328fd.jpg

2742103262_c73bbe1fdd.jpg

2741264511_b3d549cb6d.jpg

Bu dantellerde yine kenar danteli ya da havlu kenarı olarak değerlendirilebilinecek danteller. Mor olanının kelebek şeklinde yapılanını da geçenlerde gördüm.
2741270665_e7678bf483.jpg
2742107356_aa4ccd9876.jpg

Son düzenleyen: Moderatör: