Ormandaki hayvanlar ile ilgili hikaye kısaca

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Ormandaki hayvanlarla ilgili hikaye örneği kısaca,

Ormanların kral aslan o gün çok üzgündü. Fil yanına yaklaşarak ne olduğunu sordu. Aslan, eşiyle kavga ettiğini söyledi. Dişi aslan sürekli avlandığı için ve aslanın sürekli onu beklemesinden sıkıldığı için kavga ettiklerini söyledi.

Fil bu duruma güldü. Ağaçtan inen sincabın, ağzındaki fındık taneleri düştü. Tavşan zaten olması gereken bu dedi. Ayı ininden çıkarak aslana biraz da sen avlansan olmaz mı, dedi. Ceylanlar ve geyikler de durumu tedirgin bir şekilde dinliyordu.

Maymunlar, ceylanların ve geyiklerin durumuna çok güldüler. Netice av olan onlardı. Erkek aslan ben ormanların kralıyım yirmi kilometreden av kokusunu alırım, eşim de öyle ama avlanmak ve çocuk büyütmek onun işi dedi.

Fil, sırtlanların arası aslanlarla açıktır. Bu durumdan faydalanmak isterler. Aç ve çocuksuz kalırsınız, dikkat edin dedi. Sırtlanlar kulak kabarttılar, tilkilerle birlikte çakallar da kurnaz gülmeye başladılar. Fil doğru söylüyordu.

Aslan ailesinin barışması gerekiyordu. Fakat yılan bunu hiç istemiyordu. Çünkü yılanın olduğu bölgelerde aslanlar avlanırken hiç dikkatli davranmıyorlardı. Yine de aslan ailesinin barışıp ormanın huzurunu sağlamaları gerekiyordu.

Fil iki aslanın gönlünü yaptı. Dişi aslan bazen kırılgan ve hassas oluyorum bir kral olarak senden anlayış bekliyorum dedi. Erkek aslan da seni çok seviyorum biliyorsun ama bundan sonra daha da dikkatli olurum dedi ve barıştılar.