Örgü Bebek Yelekleri Ve Yapılışları

Sponsorlu Bağlantılar
El örgüsü bebek yeleği yapılışı
bebek yeleği modelleri ve yapılışı
Örgü bebek yelekleri

Yakadan 66 ilmek ile başlayıp 3 sıra haroşa örün. 4 ilmek haroşa 8 ilmek düz den sonra 1ilmek artırıp 2 ilm. düz örüp tekrar 1 ilm artırın. (kol için artırım.)9 ilmek düz Yine kol için artırımın aynısını yapıp 16 ilmek düz örün. Yine kol için arttırım yapın ve 9 ilm.örün kol için artırım yapıp 8 düz 4 ilm. haroşa orun.
4 sıra düz örgü örüp 3 sıra haroşa örerek 22 artırma deliği yapın. Kolları kesip bedene istediğiniz örneği koyup örün.

bu yeleği 130 ilmekle etek ucundan başladım. 3 sıra haroşadan sonra öne 6 ilmek haroşa örüp düz olarak 4 sıra ördüm 1 sıra kırmızı ile haroşa geçip böyle 10 sıra kırmızı oluncaya kadar devam ettim.önlerde 24 ilm. bırakıp koltuktan 8 er ilm. kestim. 2 sıra daha kırmızı örüp ön yakadan 12 ilm kesip ve 7 dilim daha çizgi ördüm ve omuzu kapattım. arka yakadan 18 ilmek kestim. omuzları birleştirip kurdela ile büzdüm.

78 ilm.başlayıp 3 sıra haroşa örüp 1 sıra ajur yapıyoruz.5 ilm. haroşa (Kol için arttırım 1ilm artır i lm düzör yine 1 ilm. arttır) 10 ilm düz kol için arttırım-10 ilmek düz kol için arttırım 24 ilm. düz-kol için arttırım-10ilm düz-kol için arttırım-10ilm düz5ilm haroşa olarak 6 delik oluncaya kadar örüp 3 sıra tamamen haroşa örüyoruz ve tekrar 4 delik düz örgü örüp 3 sıra haroşa örüyoruz ve kolları kesiyoruz.
Beden toplam 137 ilmek oluyor.Kol altına 8 er ilmek atıyoruz.

alıntı