Ömerköy İlköğretim Okulu Bilgileri Susurluk Balıkesir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Balıkesir'deki İlköğretim Okulları Hakkında - Balıkesir Susurluk'taki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Ömerköy İlköğretim Okulu Tanıtımı - Ömerköy İlköğretim Okulu Resimleri - Ömerköy İlköğretim Okulu Hakkında

Köyümüzde ilkokul şu anda sağlık evinin bulunduğu yerde 1911 yılında açılmış ve eğitime başlamıştır. Daha sonra 1946 yılında eski yemekhane olarak kullandığımız binaya taşınılmış ve 1990 yılına kadar bu binada eğitim öğretime devam edilmiştir.

Köyümüzde ortaokul 1975 yılında şu anda yeni köprünün altındaki yıkık durumda bulunan köy dükkanlarında eğitime açılmış ve 1983 yılına kadar burada eğitim faaliyetini sürdürmüştür. 1983 yılından itibaren şu anda eğitim ve öğretim yaptığımız binaya taşınmıştır. 1990 – 1991 yılında İlköğretim Okulu olarak statüsü değiştirilmiş ve ortaokul binasında eğitime devam edilmiştir. 1992 yılında ek binanın yapılmıştır ve ilkokul öğrencileri de bu bölüme taşınmıştır.

Okulumuza 2004 yılı Temmuz ve Ağustos aylarında BALIKESİR ORDU DONATIM OKULU VE EĞİTİM MERKEZİ KOMUTANLIĞINCA genel bakım ve onarım yapılmış olup, okulumuza 6.500 metrekarelik bir arsa alınarak buraya spor alanları ilave edilmiştir.
MİSYONUMUZ-VİZYONUMUZ PDF Yazdır e-Posta
VİZYONUMUZ

Eğitimin; kalkınmanın ve gelişmenin tek yolu olduğu düşüncesinden hareketle, Ulu önder Atatürk’ün göstermiş olduğu muasır medeniyetler ülküsünün ötesine geçmeyi hedefleyen, vatan, millet ve bayrak sevgisiyle yoğrulmuş gençlerle ülkeyi donatmak, çocuklarımızın ve gençlerimizin milli eğitim sistemimizin birer çıktısı olacağı bilinciyle topluma yararlı, milli, manevi ve ahlaki değerlere saygılı örnek bir vatandaş olmalarını sağlamak, geçmişten aldığı gücü bugüne sinerji geleceğe umut olarak taşıyacak beyinler yetiştirmek, konuşan değil yapan, fikirleri tartışan değil fikir üreten, isteyen değil veren, problem değil çözüm üreten, büyük düşünen ve gereğini yapan değerler ortaya çıkarmak, vatan ve millet sevgisini yalnızca o değerlere hizmetle ölçen bir nesil oluşturmak ve bu yüce görev yalnız bizim omuzlarımızdaymış hissiyle çalışmaktır.

MİSYONUMUZ

Milli Eğitim Temel Kanununa ve Türk Milli Eğitiminin genel amaç ve ilkelerine uygun olarak; Atatürk ilke ve İnkılaplarını özümsemiş, içinde yaşadığı topluma değer katmayı amaçlayan, kendine büyük ufuklar çizen, araştırmacı ve sorgulayıcı, yakın ve uzak çevresindeki olaylara duyarlı, teknolojiyi kullanarak aktif öğrenmeyi gerçekleştirebilen, kendini kurumun asli unsuru olarak görüp okuldaki bilgi üretimine katılan, karar mekanizması içinde olmayı arzu eden, değişen müfredat çerçevesinde her konuda proje üretebilen, ekip çalışmasına yatkın, başaran ve başarının zevkine varan, toplumun ihtiyaç duyduğu bireyler yetiştirmektir.
Ömerköy İlköğretim Okulu Balıkesir Susurluk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Ömerköy İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Ömerköy İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Ömerköy İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Ömerköy İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ÖMERKÖY İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Ömerköy Susurluk Balikesir

Telefon Numarası: 2668771002

Faks Numarası: 2668771148

E-mail Adresi:
email@email.com

Web Adresi: BALIKESİR - SUSURLUK - Ömerköy İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.