Niyazi Üzmez İlköğretim Okulu Bilgileri Turgutlu Manisa

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Niyazi Üzmez İlköğretim Okulu Hakkında - Niyazi Üzmez İlköğretim Okulu Tanıtım - Niyazi Üzmez İlköğretim Okulu Resimleri - Niyazi Üzmez İlköğretim Okulu İletişim

Niyazi Üzmez İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

İlköğretim Okulu : M.E.B İlköğretim Genel Müdürlüğüne bağlı olarak 1954 yılında Eski Belediye Su İşleri Binasında “Hilal İlkokulu” olarak açılmış,uzun yıllar Türk Milli Eğitimine hizmet etmiştir.

. Hilal İlkokulunun çevresinde gelen hızlı nüfus artışına bağlı olarak ihtiyaca cevap veremez duruma geldiğinde çevreğe yeni bir okul yapılması için çalışmalar başlatıldı. Okulumuzun bulunduğu alan istimlak yapıldı. Bina şeklinin 10370 sayılı tip proje olarak yapılması tamamlandı. İlçemiz hayısever işadamı Niyazi ÜZMEZ tarafından okul binası yaptırılarak . 11 Kasım 1994 yılında Cumhurbaşkanı Süleyman DEMİREL tarafından resmen açılışı yapıldı.

. İlköğretimin 8 yıla çıkmasıyla Bakanlık Araştırma Kurulu Başkanlığının 21.07.1997 tarih ve 1808,1997/53 sayılı genelgesi ve Valilik Makamının 22.08.1997 tarih ve 27148 sayılı onayı ile İlköğretim Okuluna Dönüştürülmüştür.

Niyazi Üzmez İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Turgutlu
Okulun Telefonu: 236 313 4410
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Yılmazlar Mah. Piyaleoğlu Cad. No:227
Okulun Web Adresi:
http://niyaziuzmez.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok