Nimet Sadık Özyiğit İlköğretim Okulu Bilgileri Susurluk Balıkesir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Balıkesir'deki İlköğretim Okulları Hakkında - Balıkesir Susurluk'taki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Nimet Sadık Özyiğit İlköğretim Okulu Tanıtımı - Nimet Sadık Özyiğit İlköğretim Okulu Resimleri - Nimet Sadık Özyiğit İlköğretim Okulu Hakkında

TARİHÇEMİZ

TARİHÇEMİZ

Susurluk Ortaokulu 1950-1951 öğretim yılında (13 Kasım 1950) 32 öğrenci ile bu günkü Beşeylül İlköğretim Okulu binasında öğretime başlamış ertesi yılda bu günkü İlçe Milli Eğitim binasına taşınarak 1954-1955 öğretim yılı sonuna kadar burada kalmıştır.

1955-1956 öğretim yılı başında şimdiki Mehmetçik İlköğretim Okulu binasının 1. Bölümünde öğretime geçen Okulumuz her yıl hızla artan öğrenci adedi karşısında yetersiz kaldığından 16 dershanelik ve 2 katlı bir ek bina yapılarak kapasitesi arttırılmıştır.1968-1969 öğretim yılı başında aynı binalarda ve Ortaokul bünyesinde “Susurluk Lisesi”açılmış,Ortaokul adı da bundan sonra Susurluk Lisesi adı içinde yer almıştır. Lise ’nin açılışına paralel olarak devam eden hızlı öğrenci artışı nedeni ile 1970-1971 öğretim yılından itibaren aynı binalarda çiftli öğretime geçilmiştir.

“İkinci beş yıllık plan “çerçevesinde yer almak üzere Balıkesir il ihtiyaçları arasında Susurluk Lisesi binası da gösterilmiştir.1973-1974 yılında 4 milyon 200 lira olarak ihale edilen ve sonradan Susurluk Ortaokulu adıyla değerlendirilen yeni bina 1976 yılında tamamlanarak

4 Ekim 1976 günü öğretime açılmıştır. Değer artışları ve ilave tesisleri ile toplam 7 milyon TL. ye mal olan bina 7930m2 lik bir sahaya sahiptir. Bu saha 90 bin TL ‘na Susurluk Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği arcılığı ile Şeker Fabrikası ve Susurluk Belediyesi ‘ nin büyük desteğiyle mahallen temin edilmiştir. 1997 Yılında Susurluk İlköğretim Okulu adını 2005-2006 Öğretim Yılında da Nimet Sadık Özyiğit İlköğretim Okulu adını almıştır.

Okulumuz bahçesinin kuzey bölümüne Kız Meslek lisesi inşa edildiğinden güneydeki tarla istimlak edilmiştir. (Büyüklüğü 5860 m2) Okulumuzun toplam alanı 13.791 m2’dir.

Susurluk Ortaokulundan 8439 öğrenci mezun olmuştur. Okulumuz İlköğretim Okulu olduktan sonrada 1582 öğrenciyi mezun etmiştir. Mezun öğrencilerin daha sonraki okullardaki ve meslek hayatlarındaki başarıları yegane öğünç kaynağımızdır.

OKULUMUZUN İSMİ

Öğretime başladığı yıllarda Susurluk ilçesinin tek orta dereceli okulu olması dolayısıyla okulumuza Susurluk Ortaokulu adı verilmiş 1997 yılında ilköğretim 8 yıla çıkartıldığında ise Susurluk İlköğretim Okulu olmuştur.

Daha sonra hayırsever vatandaş tarafından yapılan bağış nedeniyle 01.11.2005 tarih ve 28443 sayılı Valilik Oluru ile Okulumuzun adı Nimet Sadık Özyiğit İlköğretim Okulu adını almıştır.

Nimet Sadık Özyiğit İlköğretim Okulu Balıkesir Susurluk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Nimet Sadık Özyiğit İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Nimet Sadık Özyiğit İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Nimet Sadık Özyiğit İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Nimet Sadık Özyiğit İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: NİMET SADIK ÖZYİĞİT İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: SULTANİYE MAH. YÖRSAN KARŞISI-10600

Telefon Numarası: 2668651876

Faks Numarası: 2668655548

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi:
BALIKESİR - SUSURLUK - Nimet Sadık Özyiğit İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.