Nefis Kurabiye Tarifleri Resimli - En Güzel Kurabiyeler Nasıl Yapılır Resimli

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
..
.
Malzemeler:

1 tepsi için:
1 paket (250 gr) Margarin
3 yemek kasigi Pudra Sekeri
35 su bardagi Un
..

Yapilisi:
3 yemek kasigi pudra sekerini yumusamis margarine iyice ,yedirinMargarini oda sicakliginda bekleterek yumusamasini ,saglayin unu ekleyip iyice yogurun Kulak memesi kivamindan daha sert bir hamur olmalı,
Ceviz büyüklügünde yuvarlaklar yaparak firina dizin 180º C firinda beyazligini koruyacak sekilde pisirin
Ve pudra sekerini sogumus kurabiyelerin üzerine serpin,

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
PRATİK TUZLU KURABİYE
.
....

......

Malzemeler:

• 1 paket oda sıcaklığında tereyağı ya da margarin
  • 1 su bardağı ayçiçek yağı
  • 1/2 su bardağı su
  • 2 dolu yemek kaşığı toz şeker
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 1 yumurta (akı hamurun içine, sarısı üzerine sürmek için)
  • 5,5 su bardağı un
  • 1 paket kabartma tozu
  • Üzerini süslemek için susam ve kuş üzümü (çörek otu da kullanılabilir)
Yapılışı:

• Un, tuz, kabartma tozu ve şekeri karıştırın Oda sıcaklığındaki tereyağını küçük parçalara ayırarak ilave edip elinizle mıncıklayarak pütürlü bir karışım elde edin..
  • Sıvıyağ, yumurta akı ve suyu da ekleyerek yumuşak ve ele yapışmayan bir hamur elde edin Gerekirse bir miktar daha un ekleyebilirsiniz ama benim ihtiyacım olmadı Kolay şekil vermek için 15-20 dakika buzdolabında bekletin
  • Fırınınızı 180 dereceye ayarlayın Hamuru merdaneyle çok inceltmeden açıp kurabiye kalıplarıyla kesin ve yağlı kağıt serili tepsiye dizin Üzerlerine yumurta sarısı sürüp susam ya da çörekotu serpin Ben balık şekli verdiğimden gözleri için kuşüzümü kullandım ve koyu renk olmasın diye susam serptim Çok sevimli oldular
  • 180 dereceli fırında üzeri be altı kızarana kadar 25 - 30 dakika pişirin,,

...
..

Ağızda dağılan, çok lezzetli ve yapımı kolay bir kurabiye Pastaneden aldığımız kuru pasta gibi oluyor.....

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
KAHVELİ KURABİYE

....

Malzemeler:

• 3 kahve fincanı pudra şekeri (yaklaşık 200 gr)
  • 250 gr - 1 paket- tereyağı ya da margarin (100 gr eritilmiş, 150 gr oda sıcaklığında yumuşatılmış)
  • 1 kahve fincanı türk kahvesi (toz)
  • 1 paket (80 gr) bitter çikolata
  • 1 kahve fincanı süt
  • 2,5 su bardağı un
  • 1 çay kaşığı karbonat
Yapılışı:

• 100 gr tereyağını kısık ateşte bir sos tenceresinde eritin (kaynamasın), ateşi kapatın ve kırılmış bitter çikolataları sıcak yağın içine atın Eriyene kadar hızlıca karıştırıp ılınmaya bırakın
  • Un, karbonat, pudra şekeri ve türk kahvesini hamur yoğuracağınız kaba alıp karıştırın Kalan 150 gr oda sıcaklığındaki tereyağını küçük parçalara ayırıp ilave edin Elinizle pütürlü bir kıvama gelene kadar “mıncıklayarak” yoğurun,
  • Bitter çikolatalı karışım ılınınca sütle birlikte hamur yoğurma kabına ekleyin ve elinize yapışmayan, oldukça yumuşak ve gevşek bir hamur elde edene kadar yoğurun Gerekirse 2-3 yemek kaşığı daha un ilave edebilirsiniz ama hamur elinize yapışmayan hale geldiğinde daha fazla un eklemeyin Hamura daha kolay şekil verebilmek için 15-20 dakika buzdolabında bekletin
  • Fırını 180 dereceye ayarlayın, hamuru buzdolabından çıkarıp merdaneyle çok fazla inceltmeden açarak kurabiye kalıplarıyla şekil verin Yağlı kağıt serilmiş tepsiye dizdikten sonra 25 - 30 dakika kadar pişirin Fırından çıkınca hafif yumuşak olan bu kurabiyeler soğudukça sertleşiyor Bu yüzden tepsiden almadan önce biraz ılınmasını bekleyin ya da bir spatula yardımıyla tepsiden alın..
.
..
Kahve ve çikolata tadı bu kurabiyeyi çok lezzetli birşey yapıyorKahve seviyorsanız, bu kurabiyeye bayılırsınız kanımca! Özellikle kahvenin ve sütün yanında harika oluyorlar! Kahve tadını çok yoğun hissetmek istemezseniz miktarını azaltabilirsiniz Kıtır bir kurabiye bu, beyaz çikolatalı kurabiyeden biraz daha fazla pişirdim ben Çok hem de Böyle suratsız kaldılar onlar da Aslında bu ayıcıklara glazürle kaş göz filan yapacaktım ama sonra Hakan geldi ve kurabiyeleri yemeye başladı Ben de ona eşlik edince yapma değil de yeme moduna geçtiğimi farkettim Ne yapalım

Not 1:

Biraz daha tatlı olmasını isterseniz de pudra şekerini artırınİsterseniz, bu tarifi kahveli değil sadece çikolatalı yapabilirsiniz, o zaman kahve ölçüsü kadar kakao kullanın Hamurun kıvamı değişmez...

Not 2:

Çok olur diye düşünürseniz hamurları yarımşar ölçüyle hazırlayabilirsinizİsterseniz, yukarıda tarifini verdiğim beyaz çikolatalı hamuru ve bu hamuru hazırlayıp, ikisini ayrı renk olarak kullanarak, iki renkli kurabiyeler yapabilirsiniz Beyaz ve bitter çikolata, kahve, hindistan cevizi birbirleriyle iyi uyum sağlar hem de farklı bir kurabiyeniz olur..

Afiyet Olsun..

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
VİŞNE REÇELLİ KURABİYE

....

....

Malzemeler

• 200 gr un ve 1 tatlı kaşığı kabartma tozu
  • 50gr şeker (tatlı seviyorsanız şeker miktarını artırın, fakat reçelin de tatlı olduğunu gözönünde bulundurun)
  • 100gr oda sıcaklığında tereyağ
  • hafif çırpılmış bir adet yumurta
  • 2 tatlı kaşığı kakao
  • 2-3 yemek kaşığı vişne reçeli (reçelin kıvamı çok koyu ise, biraz .ısıtabilirsiniz)
.
Yapılışı

1. Un, kabartma tozu ve şekeri karıştırın Tereyağla birlikte kırıntılı bır kıvama gelene kadar mıncıklayın Yumurtayı ekleyerek hamur toparlanana dek yoğurun İkiye bölün, hamurun yarısını tekrar kakao ile yoğurun
  2. Hamurları rulo haline getirin, sarın ve buzdolabında bir saat kadar bekletin
  3. Fırını 180 C’ye ısıtın
  4. Soğumuş hamurdan birer santimlik dilimler kesin, elinizde yuvarlayın, pişirme kağıdı serilmiş tepsiye dizin ve parmağınızla ortalarına bastırın (oyuk biraz derin olsun, fırında kabarıyorlar)
  5. Oyuklara reçel damlatın ve 10-15 dakika pişirin.
Afiyet Olsun

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
Muhallebili Kurabiye:

.

2 tepsi kurabiye

Kurabiye için:
250gr margarin/tereyağı
6 su bardağı un,
3 yemek kaşığı kakao,
2 yemek kaşığı toz şeker,
1 çay bardağı yoğurt,
1 paket vanilya,
1 paket kabartma tozu,
1 çay bardağı sıvıyağ,

Muhallebi için:
3 su bardağı süt,
3 yemek kaşığı un,
1 yumurta sarısı,
1 yemek kaşığı tereyağı
1 su bardağı toz şeker,
1 paket vanilya
2 yemek kaşığı hindistan cevizi Hazırlanması:
Muhallebi için yumurta sarısı ve şekeri çırpıp tencereye alın, un ve süt ekleyip karıştırarak pişirin ,
Kaynamaya başlayınca hindistan cevizi, vanilya ve terayağı koyun Yağ eriyene kadar kaynatın,
Hazırladığınız karışımı miksere alıp soğuyana kadar çırpın Bir süre buzdolabında bekletin,
Kurabiye için eritilmiş katı yağ, kakao, sıvıyağ, toz şeker yoğurt, vanilya ve kabartma tozunu karıştırın Yavaş yavaş un ekleyerek yumuşak bir hamur yapın Hamuru 20 dakika bekletin
Hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp merdaneyle ,açın Açtığınız hamurun içine 1 tatlı kaşığı muhallebi koyup hamuru top şekline getirin Hamurun birleşme kısmı tepsiye gelecek şekilde dizin 180C fırında 20 dakika pişirin Soğuduktan sonra servis yapın ......

Afiyet Olsun.

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
SÜRPRİZ KURABİYE
...

Malzemeler:

• 3 su bardağı un (gerekirse yarım bardak daha ekleyebilirsiniz)
  • 1 su bardağı pudra şekeri
  • 1 paket (250 gr) oda sıcaklığında tereyağı (margarin de olur)
  • 1 paket vanilya
  • 1 yumurta,
  • 1 türk kahvesi fincanı süt
İçi için:

• 1 su bardağı damla çikolata,
Üzerine serpmek için:

• Yeteri kadar kakao + pudra şekeri karışımı (oranlarını damak zevkinize göre ayarlayın)
Yapılışı:,

• 3 su bardağı un, pudra şekeri ve vanilyayı hamur yoğuracağınız kapta karıştırın,
  • Yumuşak tereyağını küçük parçalara ayırıp ilave edin ve pütürlü bir karışım elde edene kadar elinizle mıncıklayarak karıştırın
  • Süt ve yumurtayı ekleyip kolay şekillenen yumuşak bir hamur elde edin Hamur elinize yapışıyorsa yarım su bardağı daha un ilave edebilirsiniz dediğim gibi
  • Hamuru buzdolabında 10 dakika kadar dinlendirip merdane yardımıyla çok ince olmayacak şekilde açın Bir su bardağı yardımıyla daireler kesip içlerine birer çay kaşığı damla çikolata koyun Hamuru kapatıp elinizde yuvarlayarak top şekli verin Yassılaştırmayın, zaten pişerken hafif yayılacaklar,
  • Önceden ısıtılmış 180 dereceli fırında 20-25 dakika kadar pişirin Üzerleri çok kızarmasın Hafif pembeleşmeye başladıklarında olmuştur
  • Fırından aldığınız kurabiyeler sıcakken üzerlerine çay süzgeci yardımıyla pudra şekeri+kakao karışımından serpin Soğuyana kadar bunlar kurabiyelerin üzerine yapışacak ve sonra dökülmeyeceklerdir...

.....
Sade yapıp pişirmeden önce hindistan cevizi serpebilirsinizİsterseniz bu kurabiyeyi merdaneyle açtıktan sonra kurabiye kalıplarıyla kesip pişirebilir, ve üzerilerine aynı şekilde pudra şekeri+kakao karışımı serpebilirsiniz Damla çikolataları hamuruna karıştırabilirsiniz, ne bileyim, damla çikolata yerine fındık ya da ceviz kırığı ilave edip üzerine sadece pudra şekeri serpersiniz Bir kısmına kakao karıştırıp iki renkli kurabiye yapabilirsiniz Çook çeşitli kurabiyeler yaratabilirsiniz
Benim yaptığım haliyle çok lezzetliydi ve görüntü olarak da pek bir hoştu bu kurabiyeler,,,,,

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Şeftali Kurabiye[/FONT]

....
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]
....

Hamuru İçin:

1 yumurta
250 gr margarin (oda sıcaklığında)
1 kahve fincanı sıvıyağ,
3-4 kaşık yoğurt
8 yemek kaşığı toz şeker,
1 paket vanilya,,
1 paket kabartma tozu
Aldığı kadar un (yaklaşık 750 gr),
Şekil vermek içi 25-30 adet ceviz kabuğu,
1 fiske kırmızı şekerci boyası,
Üstünü kaplamak için bir miktar toz şeker ve süslemek için nane yaprakları,

Kreması için:

4 yemek kaşığı un
8 yemek kaşığı toz şeker
2 yemek kaşığı kakao
2 su bardağı süt,
1 pkaet vanilya
2 yemek kaşığı pudra şekeri
50 gr margarin (oda sıcaklığında)

Yapılışı:

,
Yumurta şeker margarin sıvıyağ ve yoğurt sırasıyla yoğurma kabına alınarak mikserle çırpılır Un kabartma tozu ve vanilya ilave edilerek elle yoğurulur
Ceviz büyüklüğünde parçalar kopartılarak yarım ceviz kabuklarının üstü kapatılır ve ters çevirilerek unlanmış fırın tepsisine dizilirYumuşak bir kurabiye hamuru elde edilir10 dakika dinlendirilir Soğuyunca ceviz kabukları kolayca kurabiyelerden ayrılır 170 derecede önceden ısıtılmış fırında üzeri hafif pembeleşinceye kadar pişirilir
Diğer tarafta krema için un toz şeker ve kakao karıştırılır ve 2 sb süt yavaşça ilave edilirKoyulaşıncaya kadar pişirilir ocaktan indirmeden önce 1 paket vanilya konurKrema pişirilip soğutulduktan sonra ; 2 yemek kaşığı pudra şekeri ile 50 gr margarin bir çatal yardımıyla karıştırılır ve kremaya ilave edililerek mikserle çırpılırBu krema ortası çukur olan kurabiyelerin içine doldurulur ve 2 kurabiye birbirine yapıştırılır
Şimdi sıra kurabiyeleri süslemeye geldi;,

Bir fiske kırmızı şekerci boyası sulandırılırKurabiyelerin üzerine fırça yardımıyla sürülür ve kurabiyeler toz şekere bulanır Tıpkı bir şeftaliye benzeyen kurabiyeler nane yapraklarıyla süslenir,..

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
GüL Kurabiyesi

......

.....

......

.....

...

.

.

malzemeler

1 paket margarin
.
1 yumurta
.
1 çay bardağı sıvı yağ
.
1 su bardağı pudra şekeri
.
1 paket kabartma tozu
.
1 vanilya
.
aldığı kadar un
.

hazırlanışı

.
oda sıcaklığındaki margarinle tüm malzemeyi karıştırıp hamuru hazırlıyoruz

iç malzemesi için 3-4elmayı rendeleyip üzerine 3 yemek kaşığı şeker ekledim piştikten sonrada 1çay kaşığı tarçın ilave ettim soğumaya bıraktım
.

bu arada dinlenen hamuru ince olarak açtım çay bardağıyla yuvarlaklar kestim kenarlarına resimdeki gibi kesikler atımortasına elmalı harçtan yayıp gülü oluşturdum yine resimden ayrıntıyı görebilirsiniz
.
sonrasında tepsiye sıralayıp190cde pişirmeye bıraktım
.
Afiyet OLsun

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
Dondurma KüLahLar

....

...

malzeme

150gr tereyağı
1su bardağı pudra şekeri
1yumurta
2 yemek kaşığı sıvı yağ
1çay kaşığı karbonat(silme dolu olsun)
aldığı kadar un
yapımı,

öncelikle kurabiye hamurunu hazırlıyoruz oda ısısındaki yağla şekeri karıştırıp yumurtayı ekliyoruz
un ve karbonatı ekleyip ele yapışmayan kıvamlı bir hamur elde ediyoruz..
hamuru unlanmış zeminde yarım cm inceliğinde açıyoruz
hamuru kalıp varsa onunla şekillendirebilirsiniz
benim külah şeklinde kalıbım yoktu o nedenle bıçakla keserek şekil verdim,
fırında 180cde pembe şekilde pişiriyoruz..

diğer yanda glazür için ben şöyle bir yol izledim.
elimde glazür tarifi yoktu bende 1/2çay bardağı pudra şekerine 1 yemek kaşığı kadar su ve kırmızı gıda boyası ekledim (suyu az veya daha çoktakoyabilirsiniz)koyu kıvamlı ama akıcı bir glazür olması lazım
dondurma külahlarının üzerlerine sürüp pasta süsü ekledim
bu kadar .

afiyet olsun

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
IncirLi KarameLLi Kurabiye
.

.
malzemeler
.
250gr tereyağı
1çay bardağı sıvı yağ
1 su bardağı pudra şekeri
1yumurta
1paket kabartma tozu
1çay bardağı ufalanmış fındık içi
8-10 adet incir
aldığı kadar un

fındık ve incir haricindeki malzemeden hamurumuzu hazırlıyoruz
inciride önceden minik minik doğrayıp hafifi yumuşayana kadar haşlıyoruz
10dk kadar süzgeçte bekletip suyunun süzülmesini sağlıyoruz yoğurulan hamura inciri ve fındığıda ekleyip gerekirse az miktarda un ilavesi yapıyoruz
şekillendirip tepsiye alıyoruz
180cde hafif pembe şekilde pişiriyoruz
üzeri için ilk kez denediğim bir karamel di bu
şöyle yaptım
2 ,5 yemek kaşığı şekere
1 yemek kaşığı kadar suyu ekledim bir damla limonla pişirmeye başladım iyice kıvam alıp rengi sararınca 1tatlı kaşığı kaymak ekledimzaten kaymak ekleyince donmadı sonrasında hemen daha sıcakken kurabiyelerin üzerlerine gezdirdim kurabiyelerin üzerinde güzel bi görüntü oldu umarım beğenirsiniz...

afiyet olsun

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
KeLebek Kurabiye
..

Malzemeler:

- 250 gr yumuşak margarin
- 2 yumurtanın sarısı (aklarını üstüne kullanmak için ayırıyoruz)
- 2 yemek kaşığı sirke
- 3 yemek kaşığı toz şeker
- 1 tatlı kaşığı tuz
- 1 paket kabartma tozu
- yarım çay bardağı sıvı yağ
- 1 çay kaşığı mahlep
- aldığı kadar un
Üzeri için:
- yumurta akı
- susam

...

Hazırlanışı:

- bütün malzemeri derin bir kaba koyup kulak memesi kıvaMInda gelene kadar yoğuruyoruz
- ben kelebek kalıbını kullanarak şekil verdim siz istediğiniz şekli verebilirsiniz
- şekil verdiğimiz kurabiyeleri önce yumurta akına daha sonra susama batırarak yağladığımız fırın tepsisine diziyoruz
- 180 derece önceden ısıttığımız fırında yaklaşık 35-40 dak pişiriyoruz..

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
SuSaMLI MiNiK KuRaBiye

....

....
Malzemeler:

- 5 su bardağı un
- 1/2 çay bardağı şeker
- 1 çay bardağı zeytin yağ
- 1 çay bardağı yoğurt

- 1 yumurta (akı dışına sarısı hamuruna)
- kabartma tozu
- susam

Hazırlanışı:

- susam ve yumurtanın akı hariç bütün malzemeyi derim bir kaba alarak iyice yoğuruyoruz
- yoğurduğumuz hamurdan rulolar yaparak bir bıçak yardımıyla ufak ufak kesiyoruz..
- kurabiyelerimizi önce yumurta akına daha sonra susama batırarak fırın tepsimize diziyoruz,
- 180 derece önceden ısıtılmış fırında pişiriyoruz,,

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
ELmaLI Kurabiye

.....

....
1paket margarin
1çay bardağı yoğurt
1/2çay bardağı sıvı yağ
1paket kabartma tozu
1su bardağı nişasta
2yemek kaşığı pudra şekeri
aldığı kadar un
içine elma rendesi ve şeker tarçın karışımı
.
içiçin istenilen miktarda elme ve şeker karıştırılıp pişirilir
ocaktan alıp 1çay kaşığı kadar tarçın eklenir
diğer tarafta hamur malzemesi yoğurulur
tezgahta yarım santim kalınlığında açılan hamur rulet yardımıyla karelere ayrılır.
ortasına içmalzemeden koyulupiki köşe kapatılır.
fırında beyaz kalacak şekilde pişirilir..
üzerine boşce purda şekeri elenip servise sunulur..
..
afiyet olsun

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
Mantar Kurabiyesi

......

.....

Mantar Kurabiyesi

400 gr mısır nisastası
1 paket margarin
1 yumurta
1 paket kabartmatozu
5 yemek kaşığı şeker
4 yemek kaşığı un
üzerine kakao
...
oda ısısında beklemiş margarin ve şekeri karıştır sırasıyla yumurta un nisasta kabartmatozu hamur haline getir ceviz büyüklüğünde parçalar kopar yuvarla tepsiye diz gazoz şişesini önce kakaoya batır sonra hamurların üzerine hafif bastır her seferinde kakao ya batırın 170 derecede 20 dakika pişirin ….......

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
Fıstıklı Kurabiye

.
Malzemeler:

16 adet için:
2 yumurta beyazı,
300 gr USTAM KREMA,
200 gr pudraşeker,
100 gr toz badem,
100 gr toz yeşil fıstık,
200 gr un
İç malzeme:
250 gr yeşil fıstık
Üzeri için:
300 gr pudraşeker
,

Hazırlanışı:

1. Yumurta beyazlarını kar halinde çırpın Oda sıcaklığında yumuşatılmış Ustam Krema yağını bir kaba alın Üzerine şekeri ilave edip birbirine yedirinceye kadar karıştırın Toz badem, un ve toz yeşil fıstığı bir kapta harmanlayıp yağlı şekere ekleyin Karıştırın ve çırpılmış yumurta akını ilave edip un kurabiyesi hamuru kıvamında bir hamur yapın
  2. Hamuru 20 dakika kadar buzdolabında bekletip çıkarın Ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp elinizde yuvarlayın Avcunuzun içinde açıp ortasına birkaç adet yeşil fıstık koyup hamuru katlayarak kapatın Hamurları, yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizip 170 derece ısıtılmış fırında pembeleşene kadar pişirin,
  3. Bir tepsiye pudraşeker yayıp fırından çıkan sıcak kurabiyeleri içinde yuvarlayın Üzerlerine bolca pudraşeker serperek servis yapın...

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
Çatlak Kurabiyeler

Malzemeler:
50 adet için:

250 gr HÜNER
500 gr esmer toz şeker
2 yumurta
5 gr vanilin
60 gr kıyılmış bitter
80 ml süt
650 gr un
30 gr kakao
10 gr kabartma tozu
2 gr tarçın
100 gr çok ince kıyılmış fındık / 50 gr çok ince kıyılmış yer fıstığı
Üzeri için:
Pudraşeker

Hazırlanışı:

1. Şeker, vanilya ve Ultra Ustam’ı bir kapta krema kıvamında çırpın Yumurtaları bir kaba kırın Çikolatayı ılık süte ekleyip karıştırarak eritin
  2. Un, kakao, kabartma tozu, tarçın, fındık ve fıstığı hamur karıştırma kabında harmanlayın Ortasını açıp çikolatalı süt, yumurta ve çırpılmış yağı ilave ederek hamuru yoğurun Streç folyoya sarıp buzdolabında 2 saat kadar bekletin

3. Fırını 180 derecede ısıtın Hamuru pudra şeker serpilmiş zeminde açın Küçük yuvarlak kalıpla kesin Yağlı kağıt serilmiş tepsiye hamurları aralıklı olarak dizip önceden ısıtılmış 180 derece fırında 25 dakika pişirin Soğumaya bırakın Kâğıttan çıkarıp servise sunun

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
Yılbaşı Kurabiyeleri

Malzemeler:
24 adet için:
200 gr Ultra Ustam
65 gr Ustam Krema
600 gr un
5 gr vanilin
180 gr tozşeker
30 gr kakao
Üzeri için:
Çeşitli renklerde glazürler

Hazırlanışı:..

1. Oda sıcaklığında yumuşatılmış Ultra Ustam ve Ustam Krema’ya un, şeker, kakao ve vanilin ekleyerek iyice yoğurun Hamuru top yapıp streç folyoya sarın ve soğuk ortamda 30 dakika bekletin
  2. Fırını 170 dereceye ayarlayıp ısıtın Fırın tepsisine yağlı kâğıt serin
  3. Hamuru merdane ile yarım cm kalınlığında açıp yıldız, çam ağacı ve kalp şeklindeki kalıplarla kesin Hamurları tepsiye aralıklı olarak dizip önceden ısıtılmış fırına verin 20 dakika kadar pişirip çıkarın ve soğumaya bırakın..
  4. Soğuyan bisküvilerin üzerini, beyaz ve renklendirilmiş glazür kullanarak dekoratif şekillerle süsleyip servise sunun..

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
Pudra Şekerli Top Kurabiyeler

Malzemeler:
24 adet için:

300 gr un
200 gr ufalanmış sade bisküvi
150 gr krema
200 gr bitter çikolata parçacıkları 75 ml meyve likörü
100 ml şerbet
200 gr iri çekilmiş yer fıstığı 10 gr tarçın
1 paket vanilya
Üzeri için:
200 gr pudraşeker

Hazırlanışı:
  1. Unu hamur yoğurma kabına alıp ufalanmış bisküvi, çikolata parçacıkları, çekilmiş yer fıstığı ile tarçın ve vanilyayı ilave edin Malzemeyi harmanlayıp yumuşatılmış Ustam krema, likör ve şerbeti ilave edin Karışım hamur haline gelinceye kadar yoğurun Karışımı top şekline getirip üzerini folyo ile örtün ve buzdolabında 1 saat kadar bekletin
  2. Karışımdan ceviz iriliğinde parçalar kopartıp elinizde yuvarlayarak top şekline getirin Küçük kağıt kalıpların içine koyup fırın tepsisine dizin ve 170 dereceye ısıtılmış fırında 20-25 dakika kadar pişirin
  3. Top kurabiyeleri fırından alıp soğumadan kağıtların içinden birer birer çıkarıp hızlı hareketlerle bolca pudraşekerine bulayın Soğuyunca servise sunun

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
Oryantal Kurabiye

Malzemeler:

25 adet için:
Hamur malzemesi:
150 gr Ultra USTAM
50 gr Ustam Krema
300 gr un
100 gr tozşeker
2 yumurta sarısı
1 paket vanilin
200 gr bitter çikolata
Süsleme için:
Beyaz glazür
İnci tanesi şeklinde gümüş şekerlemeler

Hazırlanışı:

1. Unu hamur yoğurma kabına alın Tozşeker, yumurta sarıları, vanilya ve oda sıcaklığında yumuşatılmış Ultra Ustam ve Ustam Krema’yı ilave edip karıştırın Bitter çikolatayı ince ince rendeleyip karışıma ilave edin ve düzgün kıvamlı bir hamur haline gelinceye kadar yoğurun
  2. Hamuru streç folyoya sarıp soğuk ortamda yarım saat kadar bekletin Hamuru un serpilmiş zemine alıp Merdane ile yarım cm kalınlığında açın Çam ağacı, kayp veya yıldız şeklindeki metal hamur kesici kalıplarla kesin
  3. Fırın tepsisine yağlı kâğıt serip hamurları yerleştirin Önceden ısıtılmış 180 dereceye ayarlı fırında pembeleşene kadar pişirin
  4. Bisküviler soğuyunca üzerlerini beyaz glazür kullanarak çeşitli şekillerde süsleyin Glazürlerin üzerlerini gümüş inci boncuklar şeklindeki şekerlemelerle dekore edip servise sunun

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
CIkoLataLI CubuKTa KuraBiye

...

..
MALZEMELER:
*250 gr tereyagi*1 su bardagi pudra sekeri
*1 cay bardagi sivi yag
*1 yumurta
*1 cay kasigi kabartma tozu
*1 paket vanilya
*1 tatli kasigi tarcin
*yeterince un

DIGER:
*200 gr krüvetür ckolata
*100 gr krüvetür beyaz cikolata

YAPILISI:
Oda sicakliginda yumusamis margarin ve diger malzemeler eklenerek kulak memesi yumusakliginda hamur elde edilir ve düz biyerde yarim santim kalinliginla acilir sonra istenilen kalipla kesilerek cöpler yerlestirilir,

.....

sonra dikkatlice masanin üzerinden yagli kagit serilmis tepsiye alinir önceden isinmis firinda 175 derecede pisirilir,

....

Firindan cikan kurabiyeler soguduktan sonra benmari usulu erittigimiz cikolataya bulanarak tekrar yagli kagidin üzerine konur ve buz dolabina kaldirilir ve donana dek beklenir ,

....

En sona ise yine benmari usulu erittigimiz beyaz cikolata üzerine gezdirilir ve tekrar dolaba kaldirilir yenmeye hazirdir AFIYET OLSUN..