Namık Kemal İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Tekirdağ

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Namık Kemal İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Tekirdağ

Namık Kemal İlköğretim Okulu Tekirdağ Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Namık Kemal İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Namık Kemal İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Namık Kemal İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Namık Kemal İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: NAMIK KEMAL İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Ertuğrul Mh. Hüseyin Pehlivan Cad. Türk Ocağı Sk. No:2 Tekirdağ
Telefon Numarası: 2822634272
Faks Numarası: 2822616315

Okul 1308?de 5 yıllık idadi (ilkokul) olarak açılmıştır. Yunan işgaline kadar Rüstem Paşa Vakfında eğitim veren okul, Cumhuriyetin ilk yıllarında Cumhuriyet İlkokulu olan eski medrese binasında kalmıştır. 1900?de 1 sınıf daha katılarak 6 yıla çıkarılmış ve 1 yıl sonra tekrar 5 yıla indirilmiştir.

Kuruluşundan Yunan işgaline kadar idadi olarak devam eden okulun ilk direktörü (müdürü) Ebcedçi ZİYA?D tır. Okul işgal yıllarında eğitimine ara vermiş 1923-1924 Eğitim yılında şimdiki Yahya Kemal Beyatlı Anaokulu binasında tekrar eğitimine başlamış 2 ay sonra Kesriye göçmenlerinden Asaf?ın evine taşınmıştır. 1924-1925 Eğitim yılında ise şimdiki Namık Kemal İlköğretim binasına (müze yanındaki) yerleşmiştir.

İşgalden sonra ilk kısmıyla beraber 40 öğrenci olan ortaokul 1923-1924 ?te 9 yıllık liseye çevrilmiş ve hemen yılbaşında ortaokul adını almıştır. İlk kısmı 1925-1926?da kaldırılmış ve okul 1926-1927 eğitim yılında karma (erkek-kız) olmuştur.

1933-1934 Eğitim yılında öğrenci sayısı 256, 1937-1938 yıllarında bu sayının 546?ya çıktığı ve buna bağlı olarak şube sayılarının da artığı biliniyor. Bu yıllar arasında öğretmen sayısı ise 13 ile 15 arasında değişir.

1998 yılına kadar 5 sınıflı ilkokul olarak eğitim ve öğretime devam etmiştir. 1998 yılından sonra ilköğretim olarak hal yanındaki binası 1.kademe Müze yanındaki binası 2.kademe olarak kullanılmakta olup okulumuzda 1 müdür, 2 müdür yardımcısı, 46 öğretmen ile 4 yardımcı hizmetli görev yapmaktadır. Okulumuzda 1086 öğrenci eğitim öğretim görmektedir.

Fiziksel Özellikleri: Okulumuz iki ayrı binadan oluşmaktadır.

Birinci Kademe Binası zemin katı, 1 ve 2 kattan oluşmaktadır.

Zemin katta 1 Bilgisayar laboratuarı, Anasınıfı, Anasınıfı Mutfağı, 1 derslik, Hizmetli Odası, kantin ve WC'ler mevcuttur.

1. Katta Müdür Yardımcısı odası, 4 derslik ve WC'ler mevcuttur.

2. Katta 2 Öğretmenler odası, Fotokopi odası ve 5 derslikten oluşmaktadır.

İkinci Kademe Binası zemin katı, 1 ve 2 kattan oluşmaktadır.

Zemin katta 1 Bilgisayar laboratuarı, 1 Fen bilgisi laboratuarı, Beden Eğitimi odası, kantin ve WC'ler mevcuttur.

1. Katta Müdür odası, Müdür Yardımcısı odası, Öğretmenler odası, Rehberlik odası, Memur odası ve 2 derslikten oluşmaktadır.

2. Katta Kütüphane, Teknoloji Tasarım odası ve 4 derslikten oluşmaktadır.

NAMIK KEMAL İLKÖĞRETİM OKULU OLARAK MİSYONUMUZ

Bütün öğrencilere çağdaş, nitelikli, bilginin becerinin hoşgörünün ön plana çıktığı eğitim öğretim sunmak için varız. Aynı zamanda öğrencilerin farklı ve yaratıcı yönlerini ortaya çıkarmak, geliştirmek için varız.

İnandığımız İlkeler
1. Öğrencileri her yönüyle tanımak ve bu doğrultuda çalışmaları sürdürmek ilk önceliğimizdir
2. Öğrenciler bütün çalışmalarımızın odak noktasıdır ve amaçlarımıza temel oluşturur
3. Öğrencilerden hareket ederek çevrenin ve toplumun aksayan yönlerini gidermek, onların beklentilerini ve ihtiyaçlarını eğitim açısından cevap veririz.
4. Okulu bir bütün olarak ele alır ve birlikte hareket etmelerinin başarıyı arttıracağına inanırız.
5. Bizin için her öğrenci değerlidir. Onların farklı yönlerini tanır, yaratıcı yönlerini ortaya çıkarırız.

NAMIK KEMAL İLKÖĞRETİM OKULU OLARAK VİZYONUMUZ

İstiyoruz ki... Okulumuzda öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin.
İstiyoruz ki... Düşünen yorum yapanbilen, kendini tanıyıp hedeflerini belirleyebilen emin gençler yetiştirebilinsin.
İstiyoruz ki... Okulda öğrencilerin zamanını en iyi şekilde değerlendirebileceği, sosyal faaliyetlerini geliştirici mekanlar açılabilsin.
İstiyoruz ki... Öğrencilerin hayata hazırlanması sağlansın ve başarıları en üst seviyeye çıksın.
İstiyoruz ki... Okulumuz çevre tarafından örnek okul gösterilsin.
İstiyoruz ki... Okulumuzda hep daha iyiye gitme hedefine ulaşmak için herkes çalışsın

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

webrehberi.biz

Son düzenleyen: Moderatör: