Namık Kemal İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Denizli

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Namık Kemal İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Denizli

Namık Kemal İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuzun bulunduğu yer Acıpayam'ın Darıveren Kasabasından Ali Ulvi Bey'in mısır tarlası imiş.Burasını Milli Eğitime bağışlamıştır.Hasan Hamdi Bey okulumuzun açılışında öncülük yapmıştır.Okulumuz 1957 yılında yetiştirme yurdu olmuş 1958 yılında o zamanki Milli Eğitim Müdürü İshak Bâkiler'in emri ile ilk öğretmen okulu olarak faaliyet göstermiştir. 1959 yılında da tekrar ilkokul olarak faaliyetini sürdürmüştür.Yetiştirme yurdu ve öğretmen okulu olduğu sıralarda öğrenciler Kâtip Çelebi ilkokuluna nakledilmiştir.1964 yılında okulumuzun ilk müdürü H.Hüseyin Özcanlı emekli olmuştur.Okulun ilk açılışında bulunan öğretmenlerden Murat Kızılelma önce vekil sonra da asaleten okul müdürlüğüne atanmıştır.

1966 yılında okul müdürlüğüne Kadir Öz getirilmiştir.Bu müdür görevini 1975 yılına kadar sürdürmüş bu yıl Mustafa Özkan görevi devralmıştır.Mustafa Özkan'ın görevden ayrılması ile 1976 yılında müdürlüğe M.Ali Doğan atanmıştır.1978 yılında M.Ali Doğan'ın ayrılması ile müdürlüğe Halit Ersoy getirilmiş ve görevini 1985 yılına kadar sürdürmüştür.Yerine vekil olarak M.Ali Fidan atanmış o da görevi 1986 yılında Sabri Salman'a devretmiştir. Sabri Salman 1998 yılında emekli olmuş yerine müdür yardımcısı Hasan Külköylüoğlu vekil olarak atanmıştır.

Okulumuz 1987 yılında Lioness Kulübü tarafından finanse edilen kütüphaneye kavuşmuştur.Okul Koruma Derneği'nce 1988 yılında laboratuar açılmış,1989 yılında da kalorifer tesisatı yaptırılmıştır.1999-2000 eğitim ve öğretim yılında yeni binaya geçilmiştir.Okul müdürü olarak Seyhun Şimşek atanmıştır.2001-2002 eğitim öğretim yılında okul müdürlüğünü Kemal Boztekin yürütmüştür.2002-2003 eğitim öğretim yılında okul müdürlüğüne Nesrin Yalçın atanmıştır ve bu görevi halen sürdürmektedir.

Namık Kemal İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Merkez
Okulun Telefonu: ( 258 ) 261 11 01
Okulun Faksı: ( 258 ) 261 11 01
Okulun Adresi: Değirmen önü mah Dumlupınar No:2
Okulun Web Adresi: http://www.denizlinamikkemal.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: bilgi@denizlinamikkemal.k12.tr
Okulun Müdürü:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı :
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok