Mustafa Kemal Atatürk'e mektup örneği

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Mustafa Kemal Atatürk’e Mektup

ç18-2-228x300.jpg

Ey cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk,

Türk gençliği olarak gösterdiğin istikamette ilerlemektedir. Her yıl Anıtkabir’i ziyaret ederek ilham alan gençler, ülkelerinin gelişmesi ve kalkınması için canla başla çalışmaktadır. Eğitim ve öğretim gençliğin hayatının en önemli bir parçası olmuştur.

Vatan ve millet duygu ve düşüncelerinin, Milli Mücadele yıllarındaki tazelikte durduğunu bilmelisin. Milli Mücadele yıllarında gençler savaşta şehit düşmeseydi bugünlere gelemezdik diyerek, biz de vatanımız için şehit olamaya can atmaktayız.

Ey önder Atatürk,

Ülkemizi iç ve dış düşman kuvvetlerinden, hainlerden ve teröristler korumaya devam ediyoruz. Cumhuriyetimiz kuvvetlenerek son şeklini alırken, ülkemiz sınırları güvenle korunuyor ve vatanımız hainlerden temizleniyor.

Genç nesiller vatan ve millet aşkıyla tutuşurken, canlarını ve mallarını ortaya koyara vatan, namus, bayrak ve din uğruna tanların önüne yatıyor. Zor günler geçiriyoruz. Nitekim tarihimizde hiçbir zaman kolay gün ve kolay kazanç olmamıştır.

Şunu biliyoruz ki, her zorluğun ardından gelecek nesiller için kolaylıklar gelecektir. Mücadelemiz, milli bir şuurla devam ederken, siyasi, idari, iktisadi, sosyal, kültürel, bilimsel ve teknik anlamda gelişmeye ve kalkınmaya devam ediyoruz.

Asrımızın bütün bilimsel ve teknik imkanlarını yerli üretim modelleriyle birleştirmeye çalışırken emeklesek de yol alıyoruz. Ordumuz hala güçlü, silahlarımızın da menzili uzundur. Vatan nöbetinde göz kırpmadan bekleyen cesur askerlerimiz nöbet teslimi yapmaya devam etmektedir.