Mimar Sinan İlköğretim Okulu Merkez Trabzon

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Mimar Sinan İlköğretim Okulu Merkez Trabzon

Mimar Sinan İlköğretim Okulu Trabzon Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Mimar Sinan İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Mimar Sinan İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Mimar Sinan İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Mimar Sinan İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: MİMAR SİNAN İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: K.T.Ü.Farabi Hastanesi Karşisi
Telefon Numarası: 4623253007
Faks Numarası: 4623258603

Okulun Tarihçesi

Okulumuz 1970-1971 yılında “KONAKLAR-II” adı ile KTÜ Kampüsünde 15. Blok 1. katta 30.09.1970 yılında Eğitim-Öğretime başladı. İlk yılında 47 erkek, 39 kız olmak üzere toplam 86 öğrenci, 3 öğretmen mevcuttu. Okulun adı daha sonra Trabzon İL Genel Meclisinin 11.01.1971 tarih ve 35 sayılı kararı ile MİMAR SİNAN İLKOKULU olarak değiştirildi.

Okul 16.02.1976 tarihinde Karadeniz Teknik Üniversitesince yaptırılan Prefabrik binasına taşındı.18.08.1997 tarihinde 4306 sayılı kanun ile “MİMAR SİNAN İLKOKULU” sekiz yıllık eğitim vermek üzere “MİMAR SİNAN İLKÖĞRETİM OKULU” na dönüştürüldü. 01.10.1989 tarihinde KTÜ tarafından okul iki katlı ek bina ilave edildi. Okul bası olarak okul öncesi eğitimi verilen Ana Sınıfı ise Valiliğin 19.01.1972 321-37 sayılı kararı ile KTÜ Lojmanları 3. blok 1. katta hizmete başladı. Daha sonra KTÜ Lojmanları 6. blok 1. katta öğretime devam etti. 01.10.1989 tarihinde ise KTÜ tarafından yaptırılan binasında 2001-2002 Eğitim öğretim yılına kadar devam edildi. 2001-2002 Eğitim-Öğretim Yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırılan KTÜ Farabi Hastanesi Karşısındaki modern binasına taşındı. Halen bu binada Eğitim-Öğretime devam etmektedir.

Kurumun Misyonu :

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yoldan hareketle; öğrencilerimizi kendi yetenekleri doğrultusunda en üst düzeyde yetiştirmektir.

Kurumun Vizyonu:

Gelecekte bilime ve topluma yön verecek, dürüst, çalışkan, paylaşımcı ve evrensel değerlere sahip yeniliklere açık bireyler yetiştirmek, çevresinde sürekli lider bir eğitim kurumu olmak.

Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Kaynak : trabzon.meb.gov.tr

Son düzenleyen: Moderatör:
S

saliha demirtaş

bence okul çok güzel ama daa çok foto atılmalı çünkü bu okul kkında da çok ilgi almk istiyorum