Milyonda bir rastlanan beyaz serçe ( Çok güzel Bir Kuş)

Sponsorlu Bağlantılar

Milyonda bir rastlanan beyaz serçe

NEW QUAY - - Yeni Zelendalı fotoğrafçı M. Llyod, soyu gittikçe azalan beyaz serçeyi görüntülemeyi başardı. Milyonda bir rastlanan serçeyi bütün ayrıntılarıyla görüntüleyen Llyod, fotoğraf için 3 gün aynı yerde beklediğini söyledi. Aslında serçenin beyaz tüylü olması, "leucisim" denilen renk pigmentlerinin azalmasıyla ortaya çıkan bir hastalıktan kaynaklanıyor. Genelde hayvanın vücudunun bellli bir bölümünü aklaştıran hastalık, nadir de olsa böyle bütün vücudu da beyazlaştırabiliyor. Beyaz serçeler, genelde normal bir yaşantı sürse de renkleri diğerlerinden farklı olduğu için vahşi hayvanlar tarafından daha rahat avlanıyor. Uzmanlar, sevimli kuşların neslinin azalmasının sebeplerini bulmak için milyonlarca dolar harcıyor. Araştırmacılar, bu durumu serçenin beslendiği böcek türlerinin ve çayırlıkların azalmasına bağlı olabileceğini söylüyor. Beyaz serçeler daha çok, Gallerin batı bölgelerinde yaşıyor.

K

Kayıtsız Üye

samsun atakum bölgesinde yaşıyorum ve bulunduğum ilçede 1 tane beyaz serçe var diğer serçelerle beraber yaşıyor çok uğraştım fakat yakalayamadım ama inanın muhteşem birşey

K

Kayıtsız Üye

Ben kayseriden mehmet isyerimizin etrafında 1tane var sanırım yuvasıda burda hergun goruyorum harika bişey. Ama yakalamak imkansız muhteşem

S

sinop

Sinopun türkeli ilcesinde de bir beyaz serçe var her gün beslediğim için evime çok alıştı yakalamak çok kolay