Merkez İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Denizli

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Merkez İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Denizli

Denizli Merkez Orta Okulu 1962-1963 Ögretim yilinda, Denizli Lisesi Kadrosundan görevlendirilen ögretmenler ve ayni okuldan naklen gelen ögrencilerle egitim-ögretim yapmaya baslamistir.
Okulu hizmete sokmakta görevlendirilen ilk yönetici daha sonraki yıllarda Milli Egitim Hukuk Bürosu Baskanligi ve Talim Terbiye Kurulu üyeligine yükselen Edebiyat Ögretmeni Orhan Çakıroglu'dur. Ilk açıldıgı yılda yeterince branş ögretmeni olmadığı için ilkokul ögretmenleri, emekli ögretmenler ve çesitli mesleklerden kişilerle egitim-ögretim sürdürmeye çalışmıştır.
Okulumuz asıl işlerliğine 1963-64 ögretim yılında kavuşmuştur. Okul Müdürlügüne Fahrettin Gürhan, Müdür Yardımıcılığına Salih Kocatepe atanmış ve branş ögretmenlerininde gelmesiyle ögretmen açıgı büyük çapta kapatılmıştır. Aynı yılda yeni ögrenci kayıtlarıyla orta okul hüviyetine kavuşmuştur.
Denizli Merkez Orta Okulu'nun egitim ve ögretime basladığı ilk bina şimdi yerinde yoktur. Saltak Mahallesi'ndeki Katip Çelebi Ilkokulu'nun yeni binası yapılınca bugün Ders Araçları binasının bulundugu yerde bulunan ve Il Bayındırlık Müdürlügü'nce: "Her an yıkılabilir, kullanılamaz" raporu verilen eski binası geçici olarak Merkez Orta Okulu'na verilmistir. Bes derslikten ibaret olan bu eski bina,ihtiyaca cevap vermedigi için ek olarak bugün Milli Eğitim Müdürlüğünün Binasının bulundugu yere iki derslikten oluşan bir de askeri baraka kurdurulmuştur.Tüm yetersizliğin yanında "Her an yıkılabilir" olmasından ötürü, bu eski binanın hemen boşaltılmasını isteyen Il Bayındırlık Müdürlüğü, doğabilecek bir kazanın sorumluluğunu üzerine alamayacağını bildirmesine ragmen Milli Egitim Müdürlüğü baska yer gösteremediği için 1967 Mayısına kadar okulumuz bu eski binada egitim ögretimine devam etmiştir.
O zaman Denizli valisi olan rahmetli Nezih OKUS'un kararlı tutumları ve büyük çabaları sayesinde okulumuz İstiklal Mahallesindeki bugünkü binasına kavuşmuştur.Fakat 16 dersaneli olarak yapılan bu yeni bina da ,çift ögretim yapılmasına ragmen kısa süre sonra ihtiyaca cevap veremez olmustur.Ayrıca 1969-70 ögretim yılında aynı müdürlük sorumluluğunda bir de Merkez Aksam Orta Okulu açılmıstır.Böylece,günde üç vardiye eğitim öğretim çalısması aynı binada sürdürülmeye baslamıştır.
Gün geçtikçe binanın yetersizlik derecesi de büyüyünce bahçesinde bir ek bina yapılması uygun görülmüştür. 1975-76 ögretim yılında teslim alınan ek bina El-Ev İş, Resim Atelyesi ,Müzik Dersliği olarak hizmete sokulmuştur. Ne yazık ki, çok kısa bir süre sonra bu ek binanın bir katı Denizli Valiliğince Denizli'de yeni kurulan Ön Lisans ve Mimarlık Akademisine tahsis edilmiştir. Orta okul ile akademi ögrencilerinin yaş ve ilgi farklılıklarının bilindigi halde tüm olumsuzluklara ragmen aynı bina ve bahçeleri bir müddet ortak kullanılmıstır. Adı geçen yüksek okul kendi binasına taşınınca rahata kavuştuğunu sanan okulumuza kısa bir süre sonra yeni misafirler gelmistir. Bu kez de Milli Egitim Müdürlügü'nün istemi dogrultusunda Halk Egitim Merkezi ek binamıza taşınmıştır.
30 yıldır kısıtlı imkanlarıyla eğitim-öğretimini sürdüren okulumuz bu zaman zarfında sayısız başarılı öğrenci yetiştirmiş olup bunlar içinde Türkiye'nin tanınmış büyük hastahanelerinde görev yapan doktoları, askeri yargıtayda çalısan hakimleri, branşlarında isim yapmış mimar ve mühendisleri, basarılı iş adamları, siyasi simaları, Türkiye liglerinde top koşturan sporcuları sayabiliriz. Ayrıca yaptığımız araştırmalar neticesinde ilimizden üniversiteyi kazanan ögrencilerin %60'inin Merkez Orta Okulu mezunlari olduklarını gururla görmekteyiz.
1997-1998 Eğitim Öğretim yılından itibaren Ilkögretim Okulu olarak eğitimini sürdürmektedir.2001-2002 eğitim-öğretim yılında yapımı tamamlanan ek-bina ile ilkögretim okulu olarak eğitimimize önemli ölçüde katkıda bulunmaya devam etmektedir. Ögrencilerimizin dinlenmek ve oynamak için okulumuzun geniş bir bahçesi, bir basketbol, futbol voleybol sahaları bulunmaktadır.
Okulumuzun 3 adet Bilgi Teknoloji sınıfı bulunmaktadır.Okul Kütüphanemiz 2006 yılında yenilenmiştir.Okulumuzda çok amaçlı salonumuz vardır.Bu salonumuza 2006 yılında koltuk döşetilmiş olup;konferans ve etkinliklerde kullanılmaktadır.Okulumuzda bir Fen Laboratuvarı,2 Anasınıfı bulunmaktadır.
2007 yılı yazında Okulumuz Ana Binasında deprem güçlendirmesi yapılmıştır. Deprem güçlendirmesi yanında ana binada bazı tadilatlar da yapılmıştır.
Okulun ulaşımımı şehir merkezinde İstiklal Cad.üzerinde bulunmaktadır.Pamukkale Ünversitesi,Eskiyol,Tiyatro ve Yeniyol Minübüslerine bindiğinizde rahatlıkla ulaşılabilmektedir.

Merkez İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Merkez
Okulun Telefonu: 258 211 84 56
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: İstiklal Caddesi No:111
Okulun Web Adresi: http://www.denizlimerkez.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: info@denizlimerkez.k12.tr
Okulun Müdürü:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı :
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Merkez İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Son düzenleyen: Moderatör:
K

Kayıtsız Üye

sıralarınız çok pis ve sıraların altındaki çöpleri almıyorlar temizlikçiler çiler bunun alınmasına rica ederim...