Mehmet Yağcıoğlu İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Afyonkarahisar

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Mehmet Yağcıoğlu İlköğretim Okulu Hakkında - Mehmet Yağcıoğlu İlköğretim Okulu Tanıtım - Mehmet Yağcıoğlu İlköğretim Okulu Resimleri - Mehmet Yağcıoğlu İlköğretim Okulu İletişim

Mehmet Yağcıoğlu İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

2006–2007 eğitim öğretim yılında eğitime başlayan okulumuz, 2001 yılında hayatını kaybeden; Değerli Afyonlu işadamımız, elektrik mühendisi Mehmet YAĞCIOĞLU adına ailesi tarafından yaptırılmıştır.

Okulumuzda 1 müdür 2 müdür yardımcısı, 13 adet 1. kademe sınıf öğretmeni, 11 adet genel bilgi ve meslek dersi öğretmeni, 1 adet sözleşmeli ve 3 adet ek ders karşılığı çalışan ücretli öğretmen ile 2 adet yardımcı hizmetli olmak üzere toplam 32 personel görev yapmaktadır. Bunlardan 4 ü görevlendirme olarak çalışmaktadırlar.

Okulumuzda planlı 9 derslik bulunmaktadır. 2008–2009 eğitim öğretim yılında 42 öğrencimiz okul öncesi eğitime devam etmektedir. 1. sınıfa ise 88 öğrencimiz kayıt olmuş ve tamamı eğitimine devam etmektedir. Şu anda toplam şube sayımız 22’dir. Toplam öğrenci sayımız ise 640’tır. Okul binamız kaloriferli, oldukça geniş bahçesi olan, 2 katlı tek binadan meydana gelmektedir. Okul öğrencileri genellikle yaya olarak okula gelmekteler. Ancak evleri uzak olan yaklaşık 50 kadar öğrencimiz servislerle taşınmaktadır.

Öğretmenlerin bir bölümünün evleri okula yakın iken, bazıları şehir merkezinde veya başka mahallelerde ikamet etmektedirler. Ancak okula geliş gidişlerde herhangi bir aksaklık yaşanmamaktadır.

Okulumuzda ikili eğitim öğretim yapılmaktadır.

Öğrenci velilerimiz genellikle asgari ücretli çalışan, düşük gelir düzeyine sahip olan bir durumdadır. Ama velilerimiz genellikle okulla ilgili ve problemlerimize sahip çıkmaktadırlar. Öğretmenler arasında ilişkiler son derece sıcak ve yapıcıdır.

Okulumuzda ilişkiler; demokratik kurallar içersinde oldukça sağlıklı olarak yürütülmektedir. Personel arasında görev dağılımı ilgili mevzuata göre belirlenmiş olup, görevlerin ifasında herhangi bir aksama meydana gelmemektedir.

Mehmet Yağcıoğlu İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Merkez
Okulun Telefonu: 272 229 32 55
Okulun Faksı: 272 229 32 55
Okulun Adresi: Osmangazi Mahallesi 137 Sokak No:2 Uydukent
Okulun Web Adresi:
http://mehmetyagciogluio.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: mehmetyagciogluioo@hotmail.com
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok