Mehmet Uygun İlköğretim Okulu Bilgileri Saray Tekirdağ

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Mehmet Uygun İlköğretim Okulu Hakkında - Mehmet Uygun İlköğretim Okulu Tanıtımı - Mehmet Uygun İlköğretim Okulu Erişim bilgileri - Mehmet Uygun İlköğretim Okulu Resimleri

Mehmet Uygun İlköğretim Okulu Tekirdağ Saray İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Mehmet Uygun İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Mehmet Uygun İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Mehmet Uygun İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Mehmet Uygun İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: MEHMET UYGUN İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: PAZARCIK MAH

Telefon Numarası: 2827681044
Faks Numarası: 282768020

Misyon-vizyon Okulumuz, öğrencilerin bireysel yeteneklerini geliştirmek sınıf tecrübelerini günlük hayata aktarmayı öğretmek için yenilikçi metotları teknolojiyi modern yabancı dil öğretim tekniklerini kullanarak onları eleştirisel düşünen ömür boyu öğrenmeye devam eden, yerel, ulusal ve uluslar arası platformlarda bilgili katılımcılar haline getirmeyi hedefler.

* Ahlaki eğitim okulda önemle vurgulanır. Dürüstlük, sorumluluk, samimiyet, kişisel hak ve özgürlükler, karşılıklı saygı her ortamda ve her zaman korunup teşvik edilir.Problem çözme, takım çalışması, iletişim becerileri, aktif diyalog her zaman cesaretlendirilir.Öğrenme öğretmekten daha temeldir.öğrenmeyi öğrenmek en temel amaçtır.Müzik, resim, spor, drama çocukların gelişiminin gerekli yapı taşları olarak görülür ve çocukların kendilerini ifade etmeleri için aktif olarak kullanılır.
* Okulun demokratik bir öğrenme toplumu olarak korunması amacıyla, ifade özgürlüğü ve aktif öğrenci katılımı her zaman desteklenir

MİSYONUMUZ:

Mehmet Uygun İlköğretim Okulu olarak misyonumuz, Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda, çağın getirdiği bilgi ve becerileri kazanmış, topluma üretken bireyler yetiştirmektir.

VİZYONUMUZ:

Öğrenmeyi bir amaç olarak benimsemiş, yeteneklerinin farkında olan ve bunları geliştirmeyi hedefleyen, çağın getirdiği donanımlara sahip, kendisiyle ve toplumuyla barışık, kendine güvenen, üretken, her gün daha iyiye ulaşmak için çalışan gençleri yetiştiren bir okul olmaktır.

1. Öğrencilerin öğrenmeyi öğrenmesi ilk önceliktir.
2. Türkçenin güzel konuşulması ve yazılması ortak değerimizdir.
3. Öğrencilerimizi kent yaşamının, kent yaşamının gerektirdiği donanımlara sahip bireyler haline getirmek temel esasımızdır.
4. okul-veli işbirliğini sağlayarak, öğrencilerimizin okulda kazandığı davranışları hayata geçirebilmek için çalışırız.
5. başarının ekip çalışması ,teşvik ve ödüllendirme ile artacağına inanırız.
6. öğrencilerimizi,Atatürk’ün gösterdiği demokratik,laik,sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine ve ülkemizin bölünmez bütünlüğüne inanmış bireyler olarak yetiştirmeyi temel ilke sayarız.
7. Okulumuzun,başarılarından söz edilen ve tercih edilen bir okul olması ortak beklentimizdir.
8. Bütün çalışmalarımızın temeli öğrencilerimizdir.
9. “Ben” değil “Biz” duygusunun hakim olduğu ortam ve anlayışın gereğine inanırız.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

webrehberi.biz