Mehmet Gürel İlköğretim Okulu Bilgileri Turgutlu Manisa

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Mehmet Gürel İlköğretim Okulu Hakkında - Mehmet Gürel İlköğretim Okulu Tanıtım - Mehmet Gürel İlköğretim Okulu Resimleri - Mehmet Gürel İlköğretim Okulu İletişim

Mehmet Gürel İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuzu Milli Eğitim camiasını kazandıran Mehmet Gürel, 1925 yılında İbrahim ve Ayşe Gürel çiftinin altıncı çocukları olarak Kula’da dünyaya geldi. Altı yaşında ailesiyle birlikte Turgutlu’ya gelip yerleştiler. Zamanın koşulları nedeniyle tahsilini yapamamış olan Mehmet Gürel, ilkokulu dışarıdan bitirerek küçük yaşta ticaret hayatına atılmış ve zorlu mücadeleler sonunda kendine ait bir mağaza açmıştır. Bu arada Nermin Hanımla evlenmiş, bu evliliklerin de üç erkek ve bir kız çocukları olmuştur.

İşini, işçisini, çevresini ve özellikle de çocukları çok seven, onlara her fırsatta yardım elini uzatan Mehmet Gürel, okuyamamanın ezikliğini ve eksikliğini her zaman duymuş, ilk fırsatta Turgutlu’ya bir okul kazandırmaya kendine amaç edinmiştir.

Mehmet Gürel İlköğretim Okulu; geleceğin teminatı olan çocuklara ve Türk Milli Eğitimine verdiği önemin eseri olarak yüce milletimize O’nun bir armağanıdır.

Okulumuz 1985-1986 yılında, İstasyonaltı Mahallesinde 5 derslikli ana bina ve 2 derslikli anasınıfı binaları ile eğitim-öğretime açılmıştır. 1995–1996 Eğitim-Öğretim yılında Yine Mehmet Gürel’in katkıları ve devlet iş birliği ile 12 derslikli yeni bir bina okulumuza dahil edilerek eğitim-öğretimin hizmetine sunulmuştur.

Bu milli duygu ve düşüncelerinden dolayı, Mehmet Gürel ve Aile efradına minnet duygularımızı ve şükranlarımızı sunarız.

Mehmet Gürel İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Turgutlu
Okulun Telefonu: 236 3131267 - 3146660
Okulun Faksı: 236 3131267
Okulun Adresi: İSTASYON ALTI MAHALLESİ KERVANYOLU SOKAK
Okulun Web Adresi:
http://mehmetgurelio.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok