Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Bilgileri Salihli Manisa

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Bilgileri Salihli Manisa

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

1970’li yıllardan itibaren hızla gelişen ilçemiz, Sağlık Mahallesinin büyümesi ile yeni bir mahalle kazandı.Sağlık Mahallesinin Doğu kısmı 1988 yılında alınan Belediye Encümen Kararı ile AKSOY MAHALLESİ olarak bölündü.
Çevre okulların bu gelişme karşısında ihtiyacı kaşılayamadığı için yeni bir okul yapımına karar verilmiştir. MEHMET AKİF ERSOY İLKÖĞRETİM OKULU, Aksoy Mahallesinde mezarlık yanı mevkiinde 19 EYLÜL 1988 tarihinde 6 öğretmen ile eğitim ve öğretime başladı.

Okulumuzun arsa üzerinde kapladığı alan 322 metrekare olup, arsanın kullanma oranı %4’tür.Betonarme –karkas yapı sistemi ile yapılan bina, ahşap oturtma çatı, marsilya tipi kiremit, avlu içi, tören alanı arka kapı ile çeşme önü asfalt kaplamalıdır.Çocukların oynayacağı diğer alan toprak olarak bırakılmıştır.

İnşaat projesinin Manisa bayındırlık ve iskân müdürlüğü tarafından çizilen okulumuz ilk yıl dokuz derslikli yapılmış, 6 dersliği hizmete girmiştir. Daha sonra dokuz derslikle normal öğretime geçmiştir.
Okulumuzun arkasında 1988 yılında bir kömürlük yapılmıştır.
1991 yılında içinde kantin ve malzeme odası bulunan bir bina yaptırılmıştır.
Trafik kazasında vefat eden okulumuz öğrencisi ANIL IŞIK’IN anısına 1996 yılında okulumuz bahçesine ailesi tarafından bir adet çeşme yaptırılmıştır.
1998 yılında okulumuzun arkasında bulunan kömürlüğün yanına; bir arşiv odası ve bir kız bir erkek tuvaleti, UĞUR KİREMİT FABRİKASI ortaklarından Şükrü ORAL tarafından yaptırılmıştır.

Okulumuzun ilk kurucu müdürü Süleyman TURAN’dır. Daha sonra okulumuz Müdürlüğüne Şefik DİKYAR atanmıştır. Şefik DİKYAR’ın tayininin çıkmasından sonra 19 Şubat 1993 yılında Okul Müdürlüğümüze Hasan UYAR atanmıştır. Okul müdürü Hasan UYAR Eylül 1996 yılında emekli olarak görevden ayrılmıştır. Okulumuz’a 27 MART 1997 tarihinde Gündüz AYDIN Okul Müdürü olarak atanmıştır.

Okul Müdürümüz Gündüz AYDIN 30 Eylül 1999 tarihine kadar bu görevi sürdürmüştür. Gündüz AYDIN’ın ayrılmasından sonra, Okulumuz Müdür Yard. Erol AKTAŞ, 01 Ekim 1999’dan 25 Nisan 2001 tarihine kadar (19 ay ) Okul Müdürü Vekili olarak görev yapmıştır. 25 Nisan 2001 tarihinde Okul Müdürlüğüne Emin KAYA atanmıştır. 2010 Müdür rotasyonları sebebiyle tayini çıkan Okul Müdürümüz Emin KAYA'nın yerine Kabazlı İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet KOCATÜRK, 01/09/2010 tarihinde okulumuza atanmış olup halen görevine devam etmektedir.
Okulumuz, folklor, voleybol, kros ‘un çeşitli kategorilerinde İl ve İlçe çapında başarılar kazanmıştır.

Okulumuzun 2001 yılında başlattığı Tiyatro Şenliği, geleneksel hale getirilerek; 2001 yılında 1. Si olmak üzere, 2002 öğretim yılında da 2. Tiyatro Şenliğimizi İlçe çapında ve yine İlçemizde ilk defa okulumuzun gerçekleştirerek geleneksel hale getirdiği birinci 23 Nisan Çocuk Şenliği ve Panayırını kutladık.İlçemizde ilk defa resmi okulların içinde 2002 mezunlarımıza mezuniyet töreni Belediye Tiyatro Salonunda gerçekleştirilmiştir.

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Salihli
Okulun Telefonu: (0236) 714 14 23
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Aksoy Mah. Evliya Sok. No: 30 45300
Okulun Web Adresi: http://salihlimehmetakifersoyio.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: 397550@meb.k12.tr
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Resimleri :