Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Bilgileri Kandıra Kocaeli

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Bilgileri Kandıra Kocaeli

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Kocaeli Kandıra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Okulumuzun arsası İsmet YELKENCİOĞLU tarafından Kandıra Belediyesine okul yapılmak üzere bağışlanmıştır. (2502 m²) Okul binası 2 kat beş derslikli olarak İl Özel İdaresince yaptırılmıştır. Kurucu Müdür olarak Necmi GÜNCAN'ın 26.06.1988 tarihinde göreve başlaması ile 1988-1989 Eğitim Öğretim Yılında 2 sınıflı (1. ve 2. Sınıf) İlkokul olarak Eğitimine başlamıştır.
Okulunun açıldığı yıl Mehmet Akif Ersoy Yılı olduğundan Okulun adı Mehmet Akif Ersoy İlkokulu olarak belirlenmiştir. 1997-1998 Öğretim yılında zorunlu eğitimin sekiz yıl olması nedeni ile İlköğretime dönüştürülmüştür. Aynı yıl yaz tatilinde kat ilavesi yapılmıştır.

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: MEHMET AKİF ERSOY İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Akdurak Mah.Aşık Veysel Cad. No: 6 Kandıra Kocaeli
Telefon Numarası: 2625513662
Faks Numarası: 2625516296
E-mail Adresi:
Web Adresi: -

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr

Okul hakkında daha fazla bilgi için:

Son düzenleyen: Moderatör: