Kurancılı İlköğretim Okulu Bilgileri Kaman Kırşehir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Kurancılı İlköğretim Okulu Hakkında - Kurancılı İlköğretim Okulu Tanıtım - Kurancılı İlköğretim Okulu Resimleri - Kurancılı İlköğretim Okulu İletişim

Kurancılı İlköğretim Okulu Kırşehir Kaman İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Kurancılı İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Kurancılı İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Kurancılı İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Kurancılı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kurancılı İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Kasabada okullaşma tarihi Cumhuriyet sonrası 1930 yıllarına dayanmaktadır.1930 da eski camide Kurancılı İlkokulu adıyla üç sınıflı olarak eğitim öğretime başlamıştır.1945 yılında beş derslik olarak yeni binada eğitim öğretime devam etmiştir.1965 yılında Kurancılı Namık Kemal İlkokulu adını almış ve 6 derslikli yeni binasına taşınmıştır.

1976 da ikinci bir ilkokul Fatih İlkokulu adıyla açılmıştır.1969 yılında Kurancılı Ortaokulu adıyla bir Ortaokul açılıp;1984 yılına kadar Kurancılı Belediye binası içinde eğitim öğretimi devam etmiştir.1984 yılında kendi binasına taşınmıştır.1997 sonuna kadar Kurancılı Ortaokulu adıyla eğitim öğretime devam etmiş; 1997 yılında sekiz yıllık eğitim kanunu ile tüm okullar Kurancılı ilköğretim Okulu adıyla birleştirilmiştir. Bu birleşim esnasında Fatih İlkokulu binası boşaltılmıştır. 2006 yılında Kurancılı Ortaokulu adıyla ilk defa açılmış olan okulun bahçesine 12 derslikli ek bina yapılarak okulun tamamı bir araya toplanmış ve Namık Kemal İlkokulu adıyla yapılmış olan bina eğitim öğretime kapatılmıştır.

Okul, gündüzlü ve normal eğitim öğretim yapmakta olup; kasabada bulunan öğrenci ihtiyacını rahatlıkla karşılamaktadır.

Okul iki bölüm halinde yapılmış olup; 18 dershane, 1 çok amaçlı salon, 2 idare odası, 1 öğretmenler odası, 9 wc ve okul binasının altında 2 bölüm kömürlük ve depo biçiminde yapılmıştır. 2006 yılında okul binası kaloriferli sisteme geçmiştir.

Kurancılı İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: KURANCILI İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Kurancılı Kasabası Kaman
Telefon Numarası: 3867242003
Faks Numarası:
E-mail Adresi:
Web Adresi: -

Kurancılı İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr -
www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız