Kumru Kuşu ve Özellikleri

B

bizim kumrular

Sponsorlu Bağlantılar
18 veya 16 gün sonra yumurta çatlıyor herhalde... hem bizim kumrular yumurtadan 16 gün sonra çıktılar.ama internetteki bilgilerde 18 gün yazıyor.acaba bu gün farkı bizim kumruların kıymetli özelliklerinden biri olabilirmiki.neyse bizim kumruların konusuna girmişken,2 gün sonra bir kıymetli özellik daha keşfettim.diğer siyah kolyeli kumruların gözleri koyu kırmızıymış.ama bizim kumrulara yakından baktığımda göz renklrinin SİYAH olduğunu fark ettim eminim, kesin.bence bizim kumrular çok kıymetliler.aslında buda kesin.

K

Kayıtsız Üye

bugun benım saksımın dibine tek yumurta bıraktı ama beni görünce kaçtı geri gelır inşallah yoksa o yumurtayı ne yaparım ben

Y

Yağmur eda nur

Ben kumrularla ilgili kitap okumuştum kitapta kumru sahibi bir yıl sonra kuşu salmıştı mecbur muş ev doğadan ona küçük gelirmiş uçmak istemezmiş kıskanırmış öyle yazıyordu.

M

m atesh

benim balkonda bi tane kurmu yumurtası vardı. ben 4. katta oturuyorum. yumurta bugün kaybolmuş. acaba kumrular yumurtasını taşırlarmı?

K

Kumru

Benim balkonumada ki sakaima bir kumru yuva yapti 2 yumurtasi var balkona cikmiyorum. Camdan seyrediyorum. Yanliz yaşıyorum bana arkadas oldu eve gelince hemen kumruma bakiyorum kuru ekmek su koydum. Yumurtalarin catlamasini bwkliyorum. Yavruların büyümesini kameraya almayi dusunuyorum. Evime bereket getirir inşaallah Guzel düşünen herkeze selam ve saygilar

E

Esencan

Bızımde kombının ustune bır kumru yumurtladı..yavrular cıktı uctu gıttı. Aradan 4gun gectı bır kumru geldı. Yumurta yapmıs. Su an kuluckada.. Yenı yavrular gelecek:) yavrular uctuktan sonra yuvayı bozsam aynı yere tekrar yaparlar mı

E

emre demir

Pencere kenarlarına buğday koyun aşurelik buğday olarak satılıyor paket halinde marketlerde. Devamlı ekmek kırıntılarıyla beslemeyin.

B

BONCUK GÖZLÜM

BENİMDE bir kumru kuşum vr aslında bizim balkona düştü bizd ebakıyoruz tam 6 aylık güzeleşti beni gagalıyor ısıyıyor birde kanatlarıyla vuruyor yuvasını koruyo biizmle yaşiyor hatta ötüyor her çarşamba suyun içind eyıkanıyon benim köpeklerimle oyunlar oynarim onlarla uyuyor

Son düzenleyen: Moderatör:
A

Akslepios

Ya bu kumruları öldürmeden nasıl gönderebiliriz. Apartmanda yasıyorüm 1 yıldır cati arasinda yasıyorlar en üst katta yasıyorum ve kumrular pire tasırmıs. Yukarıdaki odada pireler olustu. Evi ilaclattik çatıdaki yuvalarını ilaclattik ama hala gitmediler. Ne yapmam gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim

O

Ozlemm

Balkonda çiçek dibinde yawruladılar . Bir haftalıklar bu akşam anneleri gelmedi! Ne yapabilirim ölmemeleri için??

K

Kumru

Bu sene 2016 yılı 4 defa kuluçka ya yattı. 8 yavru yaptı. Evimizin balkonunda. Çok güzel. Her gun onları bulgur ve buğday la bekledik

Ç

Çifte kumrular

Benim balkondaki iki tane yavruyu başka bir kumru gelip başlarını gagasıyla yara içinde bıraktı.galiba siz gidin ben yuva yapıcam diye yapıyo.balkonda nöbet tutuyorum dövmesin yavrucukları diye.bi uçsalar da kendini kurtarsalar

K

Karşıyakalı

bizim balkona ben yuva yaptım. 1 çift kumru geldi yumurtladı. Yavru büyüdü gitti. Sonra 2 çift daha yavru büyüttü. Şimdi 4. Çifti bekliyoruz

K

kumru seven

Bizim odaya kumrular yuva yaptı 1haftadan fazla kuluçkaya yattı sonra güvercinler onu kurkutup kaçırdı ve yumurtalar soğdu kumruda yumurtaların üstüne bir daha yatmadı yumurtalarıda karga geldi yedi :(