Kubica: 'İlgi odağı olmaktan hoşlanmıyorum'

Sponsorlu Bağlantılar
Robert Kubica, Formula 1'deki başarılarının ülkesi olan Polonya'da kendisini en popüler isimlerden biri haline getirdiğini ancak ilgi odağı haline gelmekten hoşlanmadığını ifade etti.

Dikkatlerin üzerinde toplanmasından hoşlanmadığını kaydeden Kubica, İsviçre'nin Blick gazetesine verdiği demeçte, "Bir sürücü olarak başardıklarımla gurur duyuyorum. Fakat kesinlikle Formula 1'de popüler olmak gayesiyle bulunmuyorum" dedi.

Yakın arkadaşı Fernando Alonso'nun İspanya'da yaptığı gibi, başarılarının Polonya'da motor sporlarının zirvesine olan ilgiyi artırmasından mutlu olduğunu söyleyen Kubica, "İnsanlar beni bir örnek olarak görüyorlar. Ve, motor sporları geleneği olmayan bir ülkede bile, 'Evet, Formula 1 gibi bir sporda bunları da yapmak mümkün' diyorlar. Polonya'da birkaç gösteri yaptım fakat hepsi bu. Sanırım kapıyı aralamış oldum" diye konuştu.

Ailesi hala Krakow'da yaşayan Kubica, evine dönmeyi istediğini belirterek, "Fakat dinlenmek için evime dönmem artık imkansız hale geldi. Dışarıda biraz gezinti yapmak istesem hemen beni takip eden birileri oluyor. Oysa uygun bir şekilde dinlenmek için, bunun size yeterli enerjiyi vermesi önemli. Kart oyunları oynuyorum, bowling oynuyorum, gülmeyin, bowling hiç de kolay bir spor değil. Pistlerde yeterince maceram oluyor. Dolayısıyla hobi olarak daha az heyecan verici şeylere ihtiyacım var" dedi.

Padoklarda bile yoğun ilgiden hoşlanmadığını kaydeden Kubica, "Pistlerde olanlar istisna olmak üzere, F1'in pist dışında sağladığı statüden hoşlanmıyorum. İlgi odağı olmaya ihtiyacım yok" dedi.