Köyde yaşamanın yararları nelerdir?

• Konuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Sponsorlu Bağlantılar
çok teşekkür ederiz . bize çok yardımı oldu

Köy ortamında yaşamanın hayat kalitesini ve sağlık açısından önemli rol üstlenmektedir. Köyde yaşayan insanlar bir çok ürünü doğadan almakta fiziksel veya kimyasal etkilere mağdur bırakılmamaktadır. Yaşatınız da insanlar dahil olmak üzere hoşgörü ve saygı içerisinde görülmektedir.

Köyde yaşayan insanlar meyve ve sebze ihtiyaçlarını doğal olarak karşılamaktadır.
İnsanlar birbirlerine karşı hoşgörülü ve saygılı olarak davranmaktadır.
Şehir stresinden kurtulup sakin rahat kafaya sahip olunabilir sağlığa etkisi olmaktadır.
Gürültü kirliliğinden uzak kalırsınız bu da sizin sosyal hayatınızı ve psikolojinizi etkiler.
Şehirlerde fabrika, sanayi, arabaların gelişmesi sonucunda hava kirliliği sağlığı büyük oranda etkilemektedir.
Temiz havadan faydalanılır ciğerlerin sağlıklı olup dinç olunmasını sağlamaktadır.

Son düzenleyen: Moderatör:
N

nazlıcan

arkadaşlar biz okulda bir muammele yapıyoruz sizce köy hayaytımı şehir hayaytımı ben köy hayatını savunucam da şehir hayatının zorlukları nelerdir

Bende koyde dogdum ve buyudum ama egitim hayatim boyunca sehirde yasadim...koyun havasini hicbiseye degismem...gecen annemden koyumun topragindan istedim kokusu bile bi baska..