Kore Hastalığı Nedir

Sponsorlu Bağlantılar
kore hastalığı - kore hastalığının tedavisi - kore

Romatizmanın bir şekli olduğu zannedilen bir hastalıktır ve vücudun çeşitli kısımlarında aylarca devam edebilen çekilme ve kıvranma tarzında hareketlerle kendini gösterir. Yüzdeki adalelerin çekilmesi, yersiz mimiklere sebep olur omuz evvela bir istikamete sonra başka istikametlere çekilebilir.gövde adalelerin çekilmesi vücudun hafifçe silkinmesine sebep olur.parmaklar ve ellerde çekilmeler veya kıvrılmalar olabilir. Çocuğun el yazısı bozula bilir ve elindeki şeyleri düşürebilir adalelerin hareketleri düzenli değildir. Önce biri,sonra diğeri kasılır.
Kore en çok yedi yaşla ergenlik çağı arasındaki yıllarda
Meydana gelir.bu yaşlarda görülebilen tikler veya başka asabi hareketler kore ile karıştırılmamalıdır. Tikli bir çocuk göz kırpmak,boğazını temizlemek, omzunu silkmek gibi aynı hareketi bir çok defalar sinirli bir şekilde tekrarlar. Buna karşılık koredeki hareketler bir yerden diğerine atlar ve devamlı olarak değişir.
Kore sırasında çocuk dengesizdir. Kolayca güler,ağlar ve ufak bir tahrikle fena halde kızar.bunları önlemek elinde olmadığı için evde kalmasına müsaade etmelisiniz.koreli bir çocuk yatağa yatırılarak doktorun kontrolü altına alınmalıdır.kore’nin kendisi zamanla muhakkak iyileşir. Fakat çocukta ateş ,kalp veya hastalıklarında iltihap bulunmadığından emin olmak için çocuk devamlı olarak muayene edilmelir

K

Kayıtsız Üye

siyam koresi hastalığı genetik midir ve eşten eşe yada çocuklarına geçer mi ? kötü bi hastalık mıdır? lütfen cevap verin .

K

Kayıtsız Üye

kore hastalıgı erişkinlerde tedavisi varmı nasıl bir tedavi uygulanmalı

M

melike çay

merhaba bende yaklaşık 2 hafta önce kore hastalığına yakalandım ama daha dün öğrendim 5 aydır intihaplı romatizma ile mücadele ediyorum... haylada dewam ediyorum.. köreden kurtulmam ne kadar sürer ...

K

Kayıtsız Üye

ben de kore hastalığı geçirdim ama şimdi iyiyim sadece 21 günde bir iğne vuruluyorum :( genetik bir hastalık değildir :)

K

Kayıtsız Üye

Ben 8 (1973) ve 12 (1977) yasinda iken 2 kez Korea hastaligina yakalandim. Birincisi hafifti ama ikincisi cok daha agirdi. Aslinda birincisinden sonra tedaviye devam etmedigim icin ikincisine yakalandim. Ailem iyilestigim icin beni doktor konturolune goturmediler. Ikincisi olunca konusma, yurume, yeme icme, yazma, ellerimi kullanma yetenegimi kaybettim. Bir yil okula gidemedim. Evde yatak istirahati ve iyi bir bakimla iyilestim. Bir arkadasimizin dedigi gibi, 21-30 gunde bir 22 yil boyunca penisilin ignesi yaptirdim. 1997 yilinda ABD ye geldim. Buradaki doktorlar igneyi kullanmamin gerekmedigini soylediler.
Su anda 49 yasima girdim. Bu enfeksiyona bagli bir hastalik. Tip ilmi cok gelisti, 1970 lere gore. Sadece bogaz agrisi deyip gecmeyin. Bu tur iltihapli hastaliklar oncelikle kalbi sonra da beyni etkiliyor. Benim kalbimde aort ve mitral yetmezligi de var.
Eger doktorlarin dediklerini uygularsaniz Korea hastaligindan kurtulursunuz. Bulasici veya genetik degildir. Cunku 3 tane her yonu ile saglikli oglum var. Allah'a sukur kendimi iyi hissediyorum. Yaklasik 15 yildir hic bir ilac da kullanmiyorum. Ilk oldugu yillarda biraz spor etkinliklerinden uzak durun. Vucudunuzun dinlenmeye ihtiyaci var. Daha sonrada iltihapli hastaliklardan kacmaya calisin.
Allah hepinize saglik versin.

K

Kayıtsız Üye

benim arkadaşımdada kore hastalığı var ve hemen anlamsız şeylere hemen gülüyor...

K

Kayıtsız Üye

ben su an kore hastasıyım başımın ağrısını ağrı kesiciler bile durduramıyor okula bille göndermiyorlar beni evde yalnız bırakmıyorlar istediklerimin tam tersini yapıyorlar

P

peri kızı

ben suanda kore hastası gıbıyım 1 aydır boleyım hastaneye gıttım önce kore dedıler ama ben her gun araştırmalar yapıyorum hepsı koreyı gosterıyo sınırlıykenmutluyken mutluzken ellerime bışeyler oluyo durduramıyorum bu koremıdır

K

Kayıtsız Üye

suan benımde böyle bir hastalıgım var önce parmağımın bırınde başladı sonra hepsi sonra kaşlaım oynuyo suan arkadaşlarım taklit ediyolar gülüyolar ama açıklıyorum yine yapıyolar :(

M

merva

Beenim Kardesim De kore Hastasi Sanirim Suan Arastirma Da Yatiyor Eli Bacaklari Istemsiz Hareket Ediyor Simdi Konusmasi Da Bozuldu Romatizmal Kore Kalp Kapakcigina Vurmud Diyorlar Bunun tedavisi nedir Acaba Omur Boyu ceker Mi ve Dogum Yapmasin Da Sakinca Var Mi

G

GÖZDENUR

Bende 2007 de bu hastalığa yakalandım ilk başta sol kolumda uyuşma ve örneğin bardak falan tutmamaya başladım . hastaneye gittim ordaki doktor bir türlü tanı koyamadı ve ilerlemeye başladı konuşamamaya başladım ardından ayakta duramaz ellerimi kollarımı istemsiz hareket ettirmeye başladım. daha sonrasında fatihteki bi doktorun muanesine gittim ve akapunkur ile tedavi oldum 2 tane ilaç verdi damla ve hap 3 ay sonunda iyileştim aydan aya penisiln iğnesini vurunuyorum ayda bir kez 20 yaşıma kadar sürcek suan 20 yaşındayım bitcek ALLAHIN İZNİYLE

D

damla yukcu

Benim kardeşimde kore hastası boğazdaki iltahaptan dolayi olmus . ilk once sadece gripti bogazi agriyordu hic onemsedik antibiyotik falan kullanmadi gecer sandim bizim ailede hic ilac kullanmadan iyilesirdik ama onun bogazi iyilesmemis ve dahada ilerlemis bogaz iltahabi sonra hareketleri degisti kafasini vurmustu ondan oldu bu hareketler sandik ama degilmis corabini giyemedi dengesi bozuldu bunu farkedince hemem doktora goturduk ve 11gune yakin hastanede kaldi simdi norodol damla ve 21gunde bir igne vuruluyor bazen yine ayni oluyo ama korkulacak bisey yok cunku bu igne 6ay boyunca vurulmasi gerekiyor 2 3aya dizelirmis ama kesinlikle damlayi ve igneyi kesmemek verekir yoksa tekrarlar zaten igne bitince bile 2sene sonra tekrarlama riski varmis buyuzden sakin igneyi kesmeyin

D

damla yukcu

bol bol dinlenme
duzenli kontrol
moral ve hareketlerini gormezden gelme
uzulmesine izin vermemek hakli bile olsaniz onu kizdirmamak
bulasiciymis gibi davranmamak (halbuki bulasici degil genetikte degil)
bol bol sicaklik
duzenli ilac kullanimi
hareketli islerden uzak durma ile kisa zamanda iyilesebilirsiniz (bu hastaligin igneyi doktor gozetiminde kestikten sonra 2sene tekrarlama suresi var igneye basladiktan 2 3 ay sonra gectigini zanettirir ve igneyi kesmenize sebep olur sakin suresi bitmeden igneyi kesmeyi Allah yardimciniz olsun korkulacak bur sey yok

İ

İsimsiz hasta

Bende 2013 de bu hastalığa yakalanmıştım bende istemsiz hareketler başlamıştı konuşmakta zorluk çekiyordum kaşığı bile kaldıramıyordum yolda yürürken bacaklarım istemsiz hareket ediyordu annemde benim bilerek yağptığımı düşünüyordu düzgün yürü falan diyordu sonra hastaneye gittik özel bir hastaneydi tüm tahlillerimi falan yaptılar bir sonuca varamadılar daha sonra araştırma hastanesine yöneltilr önce çocuk nörolojine gittim orda ilaç verdiler ordanda çocuk kardiyolojine gittik işte baktılar 1 ay boyunca tuzsuz yemek yedim ilaçlar verdiler o ilaçlar bende aşırı derecede acıktırdığı için bıraktırdılar aspirin kullandım baya ve deposilin iğnesii verdiler bir süre sonra aspirinide kestiler artık senede 1 yada 2 kere kontrole gdidiyorum iğnelerin ne zaman biteceğini söylemediler 5 yıldır vurduruyorum gerçekten artık bitsin istiyorum ve Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ki doktorlarıma çok teşekkür ederim ilgilerinden dolayı Sebeb boğaz ağrısından işte kalp kapakcıklarına vurmuş falan ama yani ayakta tedaviyle 1-2 ayda iyleşiyorsunuz

G

Gurbusra

Merhabalar

Ben doğduktan sonda yeni doğan sariligina yakalandim. Sonra havale geçirdim. 21 gün kuves de yattım aileme doktorlar yaşamaz demişler. Beyininim hareket merkezi hasar görmüş. Tedavi olarak 10 yaşıma kadar norodol kulandim. Sonra depakin ile Tedavi gördüm 10 yılla yakın suan ilaçlara bünye alıştı icsemde fayda etmiyor icmezsemde aynı ama bu nasıl bir hastalık iyileşme şansı falan yok mu