Kocagöl İlköğretim Okulu Bilgileri Manyas Balıkesir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Balıkesir'deki İlköğretim Okulları Hakkında - Manyas'taki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Balıkesir'deki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Kocagöl İlköğretim Okulu M Resimleri - Kocagöl İlköğretim Okulu M Hakkında

Okulumuz Tarihçesi

Kocagöl köyü bundan yaklaşık üçyüz yıl önce Rusya'dan Çar 1.Petro’nun zulmünden kaçarak Osmanlı İmparatorluğuna sığınan Kazaklar tarafından kurulmuştur. Köyün eski ismi "Kazaklar" olup köyün tarihi özelliği vardır.
Okulumuz 1935 yılında açılmış olan Kocagöl Köyü İlkokulu ile 1975 yılında açılmış olan Kocagöl Ortaokulunun birleştirilmesinden 20.08.1997 tarih ve 16223 sayılı valilik onayı ile Kocagöl İlköğretim Okuluna dönüştürülmüştür.

Kocagöl İlköğretim Okulu ilk olarak Kazaklardan kalan kilisenin ortaokula dönüştürülmesiyle oluşan binada eğitim öğretime başlamıştır. Kazaklardan kalma kilise köy ihtiyar heyetinin çalışmaları ile onarılarak faaliyete geçirilmiştir. Bu binanın küçük olması nedeniyle okul sabahçı ve öğlenci olmak üzere İlkokul ve Ortaokul faaliyetlerini ortaklaşa götürmüştür. Köyümüzün öğrenci potansiyelinin fazlalaştığını ve eski binanın yetersizliğinden dolayı köy Muhtarı Enver BAŞTÜRK ve ihtiyar heyeti 1994 yılında eski ilkokul binasını yıkıp %85 halk desteği ile 7,474 metre karelik arazi üzerine kaloriferli iki kat 10 derslikli mimari proje çerçevesinde yeni bir okul binası yaptırmıştır. Okulumuzda 1997 yılı eylül ayında eksikler tamamlanmış; ekim ayının ilk haftasında da eğitim öğretime başlanmıştır.
Okulumuzun ilçeye olan uzaklığı 18km'dir. Ulaşım sorunu yoktur. Köyde kalmak isteyenler için kiralık ev bulunmaktadır. Köy Manyas Gölü'nün kıyısında yer almaktadır.
Kocagöl İlköğretim Okulu Balıkesir Manyas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Kocagöl İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Kocagöl İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Kocagöl İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Kocagöl İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: KOCAGÖL İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Kocagöl Köyü Manyas Balıkesir

Telefon Numarası: 2668176187

Faks Numarası: 2668176162

E-mail Adresi:
kocagolioo@hotmail.com

Web Adresi:BALIKESİR - MANYAS - Kocagöl İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.