Karşıyaka İlköğretim Okulu Bilgileri Alaçam Samsun

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Karşıyaka İlköğretim Okulu Hakkında - Karşıyaka İlköğretim Okulu Tanıtımı - Karşıyaka İlköğretim Okulu Erişim bilgileri - Karşıyaka İlköğretim Okulu Resimleri

Karşıyaka İlköğretim Okulu Samsun Alaçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Karşıyaka İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Karşıyaka İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Karşıyaka İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Karşıyaka İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: KARŞIYAKA İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: KARSİYAKA MAHALLESİ
Telefon Numarası: 3626220601

OKULUN TARİHÇESİ

Okulumuzun inşaatı 1976 yılında başlamış ve 1978 yılında bitirilmiştir. Eğitim – öğretime 1978 – 1979 öğretim yılında başlanmıştır.

Okul, bahçesi ile birlikte 2046 m, okul binası 600 metrekaredir. Okul yeri devlet tarafından istimlak edilerek alınmıştır.

Okul binası tek katlıdır. 7 derslik, 1 müdür odası, 1 öğretmenler odası vardır. Tuvaletler okul binası içindedir.

Okulumuz açıldığında 6 öğretmen ve 123 öğrenci bulunmaktaydı. Okulun ilk müdürü Suphi ANBARLI’ dır.

Okul bahçesinin etrafı 1985 yılında ihata duvarı ile çevrilerek okul koruma altına alınmıştır.

1988 yılında okul bahçesine Atatürk büstü yapılmıştır.

VİZYONUMUZ

Kurumumuz; tüm birimlerinde güven ortamını oluşturmuş, Atatürk İlke ve İnkılâpları ile Milli Eğitimin Temel Amaçları doğrultusunda çağdaş, ilerici, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirip uluslar arası standartlar doğrultusunda eğitim-öğretim vererek öncelikle ülkemizin hızlı bir bütünleşme süreci yaşadığı Avrupa Birliği’ne üye olan ülkelerin önde gelen başarılı eğitim kurumları arasında yer almak

MİSYONUMUZ

Bizler; yenilikçi yönetimimiz ve eğitim-öğretim branşlarında uzmanlaşmış kadromuz ile beraber anasınıfından 8. sınıfa kadar bütünlük taşıyan yeni eğitim programına yer vererek öğrencilerimizin entelektüel ve insanî niteliklerini geliştirerek, Türkiye ve dünya için kendilerine güvenen, ahlâklı, lider nitelikli ve sorumluluk sahibi öğrencileri üst öğrenim kurumlarına hazırlayarak iyi birer vatandaş olmaları için varız.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

webrehberi.biz