Karakova İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Denizli

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Karakova İlköğretim Okulu Hakkında - Karakova İlköğretim Okulu Tanıtım - Karakova İlköğretim Okulu Resimleri - Karakova İlköğretim Okulu İletişim

Karakova İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz 1957 yılında yapılmış ve aynı yıl eğitim öğretime başlamıştır. Eğitim-Öğretim 1-5 sınıflı ilkokulda sürdürülmüştür. Bir derslik ve bir lojmandan oluşan eğitim kurumu köyün kuzey-doğusunda bulunmaktaydı. Çevre köylerin öğrencileri de eğitim öğretimlerini Karakova Köyü İlkokulunda sürdürmekteydi.

Okul binasının yetersiz kalması dolayısıyla köylünün katkısıyla bir derslikli yığma tuğla ek bina yapılmış ve eğitim öğretim üç binada sürdürülmüştür. Öğrenci sayısı 150, öğretmen sayısı en fazla 15 personel olarak devam etmiştir. 1998 yılında ilköğretimin 8 yıl zorunlu hale gelmesi ile okulumuz taşımalı ilköğretime geçmiş, 4. ve 5. sınıflarımız Eskihisar İlköğretim Okuluna taşınmak durumunda kalmıştır. Diğer öğrencilerimiz. 1-3 sınıflı ilköğretim okulunda 4 öğretmen ile çalışmalarını sürdürmüştür. Yine aynı yıl köyümüze ana sınıfı açılması ile köyümüzde ilk defa okul öncesi eğitim ile tanışmıştır. Okulumuz ana sınıfı kesintisiz olarak tüm zorluklara rağmen halen eğitim öğretimini sürdürmektedir.

1995 yılında açılan Devlet Su İşlerine ait sulama kanalının faaliyete geçmesi sonucu kanaldan kaynaklanan nemlenme ve rutubet sonucunda okul binasında çökmeler ve çatlaklar meydana gelmiş, 30/11/1995 tarihili Bayındırlık ve İskan Müdürlüğünün raporuna istinaden kerpiç yapılı binanın çökme tehlikesi olduğu ve eğitim öğretim yapılamayacağına karar verilmiştir. Öncelikle ek bina yapımı için çıkılan yol adı geçen arazide bunun mümkün olmadığını ortaya koymuştur. Yeni binanın ilköğretim (1-8 sınıflı) olanaklarına imkan sağlacak şekilde planlaması yapılarak harekete geçilmiştir. Okul yeri köy içine alınmış, zemin+2 kattan oluşan yeni okul binamız 2000-2001 eğitim öğretim yılında 5 personel 140 öğrenci ile faaliyete başlamıştır. Okul binasında 8 sınıf ve ana sınıfı olmak üzere 9 sınıf mevcuttur. Köyün merkeze yakın olması, eğitime farklı pencerelerden bakan kültür yapına ait gruplardan oluşması nedeni ile taşımalı ilköğretim okulu kapsamına alınan okulumuza Çeltikçi ve Salihağa Köylerinin öğrencilerinin de gelmesi kültürel zenginliği de beraberinde getirmiştir.

2009 Mart yerel seçimlerle birlikte köyümüz mahalle statüsüne kavuşmuştur. Halen okulumuzda bir müdür, bir müdür yardımcısı, bir ana sınıfı öğretmeni, 6 sınıf öğretmeni, 9 branş öğretmeni ve 2 de hizmetli olmak üzere toplam 20 kişiyle hizmet vermektedir. 120’si kız, 115’i de erkek olmak üzere toplamda 235 öğrencimiz mevcuttur.

Karakova İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Merkez
Okulun Telefonu: 258 2735096
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Karakova Köyü
Okulun Web Adresi:
http://denizlikio.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: karakovaioo@hotmail.com
Okulun Müdürü:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı :
Ulaşım Durumu : Karayolu