Karadilli İlköğretim Okulu Bilgileri Şuhut Afyonkarahisar

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Karadilli İlköğretim Okulu Hakkında - Karadilli İlköğretim Okulu Tanıtım - Karadilli İlköğretim Okulu Resimleri - Karadilli İlköğretim Okulu İletişim

Karadilli İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Karaadilli ilköğretim okulu 1927 yılında ilkokul olarak eğitim öğretime açılmıştır.Uzun yıllar vatandaşın yaptığı eski bir binada eğitim öğretim yapan okulumuz 1960’lı yıllarda devletimizin yardımıyla aşağıdaki binamız yapılmış olup daha sonraki yıllarda bina birkaç defa tadilat geçirmiştir.Kasabanın nüfusunun artması öğrenci sayısının çoğalması sonucu ikinci bir bina yapımına ihtiyaç duyulmuş ve vatandaş ve belediye iş birliği ile yeni binanın bodrum katı yapılmış giriş ve birinci katlar devletimiz tarafından yaptırılarak 1996 yılında ikinci binamız eğitim öğretime açılmıştır.

Karaadilli ilköğretim okulunda öğrenci mevcudumuz şu anda 401 ilköğretim ve 31 ana sınıfı ile toplam mevcut 432 dir.Okulumuza Arızlı Köyü,Kılıçkaya Köyü,Demirbel Köyü,Uzunpınar Köyü,Oynağan Köyünden toplam 87 öğrenci taşımalı olarak gelmektedir.Son yıllarda öğrenci mevcudumuzda gözle görülür bir azalma görülmektedir.Sebebi işsiz olan gençlerin diğer illere göç etmesidir.

Okulumuzda öğretmen mevcudumuz birinci kademede 9 kadrolu öğretmen,1 sözleşmeli,ikinci kademede 3 kadrolu branş öğretmeni 6 sözleşmeli öğretmenle eğitim ve öğretime devam edilmektedir.

Okulumuzda ana sınıfı 2000-2001 eğitim öğretim yılında açılmış olup vatandaşın ilgisi iyidir. Çocuklarını ana sınıfına göndermektedirler. Ana sınıfı öğretmenimiz 1 ücretli öğretmen ve 1 tanede sözleşmeli öğretmen ile eğitim öğretime devam etmektedir.

Okulumuzun temizlik işleri iki kadrolu hizmetli tarafından yapılmaktadır.

Okulumuzda 22 dershane,2 idare odası,1 öğretmen odası,1bilgisayar laboratuarı,1 fen laboratuarı,1 yemekhane,1 çok amaçlı salon,1 kütüphane,3 tuvalet, kalorifer dairesi odunluk ve kömürlük,erkek ve kız öğrenci soyunma odalarından ibarettir.

Okulumuzda materyal olarak 28 bilgisayar,6 renkli televizyon,6vcd,2tepegöz,22 projeksiyon makinesi, fen laboratuarı malzemeleri, ses sistemi,2tane fotokopi makinesi, yazıcılar, scanner, idare odaları bilgisayarları, faks makinesi, sosyal derslerde kullandığımız harita ve levhalar, fen derslerinde kullandığımız levhalar araç ve gereçler mevcuttur.

Karadilli İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Şuhut
Okulun Telefonu: (272) 7487036
Okulun Faksı: (272) 7487036
Okulun Adresi:
Okulun Web Adresi:
http://karaadilliiko.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: 377173@meb.k12.tr
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok