Karacaören İlköğretim Okulu Bilgileri Yenipazar Aydın

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Karacaören İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Yenipazar'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Karacaören İlköğretim Okulu Resimleri - Karacaören İlköğretim Okulu Hakkında

MİSYONUMUZ

Öğrencilerimizi; yetenekleri ve yeterlilikleri doğrultusunda özgüven sahibi ve sorumluluklarının bilincinde, çağdaş bilgilere ulaşabilen, yorumlama ve çözümleme gücüne sahip, Atatürk ilke ve inkılaplarıyla Türk kültürüne bağlı, demokratik değerleri benimseyen bireyler olarak yetiştirmek, okul çevresine eğitim - öğretim, bilim ve kültür alanlarında bilgiye ulaşma ve kullanma olanağını sunmak için varız.

VİZYONUMUZ

Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı; Türkçeyi en etkili ve güzel bir şekilde kullanan, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle çevreye örnek olan, ruhen ve bedenen gelişmiş bireyler yetiştirmek. Saygın, değişime açık, katılımcı, demokrat, hoşgörülü, başarılı bir eğitim ortamının oluşmasını sağlamak. Türk Milli Eğitiminin amaçları ışığında, geçmişinden aldığı özgüven ve güç ile bu gününü çağın gereklerine göre yaşayıp, ülkemizi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmayı sağlamak vizyonumuzun temel ilkeleridir.

TEMEL DEĞERLERİMİZ

1- Türkçeyi en iyi şekilde konuşabilme, kullanabilme ve ifade edebilme davranışını kazandırmayı amaçlarız.

2- Araştırma davranışı kazanmış, objektif ve realist düşünebilen bilgi toplumu olmayı amaçlarız.

3- Uygulamaya yönelik eğitim amaçlarız.

4- Okul yönetimi ve öğretmenlerinin sürekli gelişim ve değişim içinde olmasını amaçlarız.

5- Toplum sorunlarına ortak çözüm bulabilen bireyler yetiştirmeyi amaçlarız.

6- Okul aile ilişkisinin sürekliliğine inanırız.

7- Okulun çevreyi değiştirme etkisi olduğuna inanırız.

8- Ekip çalışmasının, rehberliğin, teşvik ve ödüllendirmenin başarıyı arttıracağına inanırız.

9- Yönetim ve uygulamada demokrasi anlayışını savunuruz.

Karacaören İlköğretim Okulu Aydın Yenipazar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Karacaören İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Karacaören İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Karacaören İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Karacaören İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: KARACAÖREN İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Karacaören Köyü Yenipazar

Telefon Numarası: 2563631014

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi :429587@meb.k12.tr

Web Adresi: Karacaören İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.