Kadir doğulu özgeçmişi hakkında bilgi

Sponsorlu Bağlantılar
kadir doğulu özgeçmiş,
kadir doğulu biyografi,
kadir doğulu hayatı,
Kadir Doğulu Kimdir

Kadir (28) ve Kemal Doğulu (31) kardeşler… Birçok kişi onların ismini Kadir Doğulu’nun Hande Yener’le yaşadığı aşktan sonra duydu Ama işin aslı öyle değil Doğulu Kardeşler 10 yılı aşkın süredir aralıksız çalışıyor Kemal Doğulu, Hande Yener’den Demet Akalın’a pek çok kişinin imaj danışmanlığını yapıyor Klip ve fotoğraf çekiyor Kardeşi Kadir Doğulu’nun bir menajerlik şirketi var Aynı zamanda yeni bir diziye hazırlanıyor ve son günlerin popüler mekanı Piyasa’yı işletiyor

Doğulu kardeşler Mersin’de ev hanımı bir anne ve işçi emeklisi bir babanın çocukları olarak dünyaya geldi Beş çocuklu ailede bütün çocukların yaşları birbirine yakın olunca aralarında abi kardeş ilişkisinden çok arkadaşlık ilişkisi kuruldu Babalarının çalışmak için ABD’ye gitmesiyle de erken yaşta sorumluluk altına girip çocuk yaşlarda iş hayatına atıldılar Kadir Doğulu, 10 yaşında mahalle esnafının yanına girdi Abisi Kemal Doğulu yaz aylarında bisikletçide, bakkalda iş yaptı: “Tabii zıpırlıklarımız da oldu” diyor Kemal Doğulu
Kemal Doğulu’nun asıl hayali iyi bir kadın kuaförü olmaktı Bu yüzden küçük yaşta annesinden gizli evde kız kardeşinin saçlarını keserek işe başladı 12 yaşına geldiğinde artık Mersin’de kuaför olan kuzeninin yanında çıraklık yapıyordu
Hayatı istediği gibi sürerken amcasının zoruyla İmam Hatip’e kaydoldu Arapça ve Kur’an derslerinde başarılı olamadı Ailesinden gizli Anadolu Lisesi sınavlarına girdi ve bilgisayar bölümünü kazanarak İmam Hatip’ten ayrıldı Lise sonrası Urfa’da Harran Üniversitesi’nde Pazarlama Bölümü’nü kazandı: “Urfa’dan ikinci senem bitmeden ağlayarak döndüm Çok zor şartlar altındaydım Eşyalarımla sokakta kaldım Ev bile vermediler Bunun nedeni sadece öğrenci olmamdı” Ama pes etmedi İstanbul’un yolunu tuttu Kuzeni Zeki Doğulu’nun salonunda çalışmaya başladı

FOTOĞRAFÇILARIN NEFRETİNİ KAZANDIM

Bunu moda dergilerindeki çekimler için saç tasarımı yapmak takip etti: “Saç konusunda mütavazi olamayacağım Herkes benimle çalışmak istiyordu Dergiler sıradaydı Güzel saçlar yapıyordum” Saçlar iyiydi ama bu sefer de piyasadaki makyözler onu tatmin etmedi Paris’te bir kozmetik firmasından bir sürü iyi makyaj malzemesi aldı ve bu işe girişti Zamanla insanlar yaptığı makyajları beğendi Ve sıra fotoğraf çekmeye geldi İlk çektiği fotoğraflar Elle dergisine moda sayfalarında yayınlandı “Bu benim fotoğrafçıların nefretini kazanmama neden oldu Çünkü bu işlerin eğitimini almadım Ama eğitim alanlardan daha çok fotoğraf çektim Bu yüzden ister istemez kıskandılar Hepsine hak veriyorum Fakat bu işler kendini geliştirmeyle alakalı ben de kendimi eğittim” Bütün bunların ardından hepsinin tamamlayıcısı olan imaj danışmanlığı geldi Hande Yener, Seda Sayan, Sıla, Kutsi, Gökhan Özen, Nil Karaibrahimgil, Demet Akalın gibi isimlerin imajlarını baştan aşağıya tasarladı Fotoğraflarını çekti Klip yönetti

UYURKEN BİLE SIKILIYORUM

Kadir Doğulu’nun da ortaokul ve lise yılları çalışarak geçti Özellikle kafe ve bar işletmeciğinden keyif alıyordu 2000’de abisinin yanına gelmek için İstanbul’un yolunu tuttu Önce Beyoğlu Frape’de işe girdi Ardından Refika’da çalıştı Cafe City ve Buz’da garsonluk yaptı Salomanje’de cumartesi pazar günleri mutfakta ekmek pişirip kahvaltıları hazırladı Bir süre sonra bu işe iyice kafayı taktı Biriktirdiği paralarla Barcelona ve Roma’daki kafeleri ve restoranları inceledi Oradaki yemekleri tattı Türkiye dönüşü House Cafe’de işe girdi İki sene işletmecilik yaptı O dönemde abisi aracılığıyla Hande Yener’le tanıştı Kısa bir süre sonra bu tanışıklık aşka dönüştü Hande Yener menajerlik işlerini çalışkan bulduğu Kadir Doğulu’ya teslim etti Zamanla işi büyüttü ve “Tpa” isminde bir şirket kurdu Şimdi Hande Yener’le çalışmaya devam ediyor Bunun dışında bazı isimlere menajerlik hizmeti veriyor Aynı zamanda Harbiye’deki Piyasa isimli gece kulübünü işletiyor Yazın başlayacağı dizi için oyunculuk kurslarına devam ederken bir yandan da Emel Müftüoğlu’yla yakında başlayacağı yemek programının hazırlıklarını yapıyor Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü’nde birinci sınıf derslerine devam ediyor: “Allah bana bir enerji vermiş gerisini koy vermiş Çalışmadığım zamanlar kendimi rahatsız hissediyorum Uyurken bile sıkılırım” diyor

KEMAL DOĞULU
TAKLİT DİYENLERİN CEHALETİNE VERİYORUM

Stil danışmanlığının yanında bir de albüm yaptınız Peki şarkıcılık nereden esti?
- Hayatımında elime fırça alıp aynanın karşına geçip şarkı bile söylememiştim Açıkçası şarkı söylemekten utanan bir adamdım Ama makyaj yaparken insanlara yakın oluyorsun ve tonlamalarını daha iyi duyuyorlar Bir gün Hande’ye makyaj yaparken bana “kulağın çok iyi” dedi Ve İzmir’de konserine vokalisti gelmeyince beni sahneye çıkardı Sonra da albüm yapmaya karar verdik

Hiç korkmadınız mı?
- Korktum tabii “Rezil olur muyum?” diye düşündüm En zoru şarkıya ruh vermekti Bir şarkı için üç gün stüdyoya kapandım

Her işe atlıyormuş gibi bir algı oluşmuyor mu?
- Öyle bir şey yok Benim hepsine yeteneğim var Başkaları da yapabiliyorsa buyursun yapsın

Neden çalışmak için sizi tercih ediyorlar?
- Hiç mütevazı olamayacağım Yetenekliyim Yaptığım işi iyi yapıyorum Sonuçları ortada Ayrıca bugüne kadar yaptığım çalışmalarda konuşulmayan tek bir iş yok

O zaman sizin standartınız konuşturmak mı?
- Dikkat çekmek Olumlu veya olumsuz konuşulsun, tartışılsın, masaya yatırılsın En kötü şey hiç konuşulmayan işler yapmak İşim konuşulmazsa değeri olmaz

Hiç kapınızı çalıp “Hakkımda konuşturdun ama bu imaj olmadı” diyen yok mu?
- Hayır hiç olmadı Öyle bir alternatif yok Bana o kadar güveniyorlar ki aynaya bile bakmıyorlar

Peki konuşturan işler yapmanın sırrı ne?
- Kadın ruhundan anlıyorum Ayrıca bir kadının yüzüne bakınca onun nasıl güzel olacağını görüyorum Kadın dediğin androjenlikten uzak, seksi ve çamurda da olsa güzel görünmeli

Hande Yener’e çektiğiniz Sopa klibinin Cheryl Cole’un 3Words isimli klibinin kopyası olduğu söylendi?
- Ben bu lafı söyleyenlerin cehaletine veriyorum Gördükleri kadarını biliyorlar

Hiç mi benzerlik yok klipte?
- Ben İspanyol bir modern dans videosundan ilham aldım Herhalde bu söylenen isim de oradan ilham almıştır

Size kıl olan bir kesim de var Neden böyle?
- Ben Kadir’e göre asosyalim İlk başta bir duvarım oluyor Bu yüzden de antipatik görünüyor olabilirim Bir kısım beni seviyor bir kısım benden nefret ediyor Sevenler benle empati kuranlar Sevmeyenler yerimde olmak isteyenler

Neden sizin yerinizde olmak istesinler?
- Çünkü ben onların sevdiği ikonlara starlara çok yakınım Hepsi çok yakın arkadaşım Benim yaptığım işleri çok beğenseler de sırf bok atmak amaçlı böyle yorumlar yapıyorlar

Hande Yener’in elektronik müziğe geçişi ve imajı konusunda hep siz eleştirildiniz En büyük etki sizin miydi?
- Hande’nin değişiminin sorumlusu biz olduk Ben kimsenin müzik kariyerine müdahale edemem Zaten Hande’yle pop söylediği 2004’ten beri çalışıyorum Tesadüfen Kadir’le ilişkilerinin başladığı dönemde Hande bir değişim sürecine girdi Fatura bana kesildi

Pembe ve turuncu saçlar nasıl ortaya çıktı?
- Elektronik müzik yapıyordu ve bu saçları yaptım Çünkü gençleri yakalamak istedim 13-14 yaşındaki kızlar ve erkekler de onu takip ettiler Şimdi de yaptığı müziğe uygun görseller hazırlıyorum

MAHALLELERDE DÖNEN OLAYLARIN YANINDA SIRADANIZ

Siz çok hırslı gençler misiniz?
Kemal: Pozitif anlamda hırslıyım Benim yola çıkma nedenim herkes beni konuşsun ve ünlü olayım değil Ben sadece başarılı olmak istiyordum Yaptığım işler iyi oldukça zaten bunlar bana geldi
Bu kadar işin içine girdiniz Hiç bunlar arasında başarısız olduğunuzu düşündüğünüz olmadı mı?
Kemal: Çalışmasaydım dediğim kişiler ve işler oldu Ama ben bir işin altına giriyorsam o işin kötü olma ihtimali yok Yoksa elimi taşımın altına sokmam
Söylendiği kadar marjinal mi yaşıyorsunuz?
Kemal: Bunu söyleyen ilk başta marjinalin kelime anlamını öğrensin Bizim marjinallikle alakamız yok Zaten memlekette algılanamayan her şeye marjinallik denir
Yani uç noktalarda yaşamıyormusunuz?
Kemal: Bizim hayatımız televizyondaki kadın programları ya da mahallelerde dönen olayların yanında çok sıradan ve normal kalıyor
Birbirinizi üç kelimeyle tarif eder misiniz?
Kadir: Kemal yetenekli, çalışkan ve hırslı
Keman: Kadir çok pozitif, duygusal ve gereksiz hümanist Ama bazen sinirli ve fevri olabiliyor

KADİR DOĞULU
DÖRT AYDIR ELİME GAZETE ALMIYORUM

Abiniz sizin imajınızla da oynadı mı?
- Bu konuda çok dertliyim İstanbul’a ilk geldiğimde uzun saçlarım vardı Onlara bir ara 70’ler modası verdi Sonra sıkıldı vurdu makineyi Üç numara yaptı

Abinize göre siz daha çapkınsınız herhalde?
- Evet Ben daha çapkınımdır 28 yaşındayım ve hayatımın bir dönemini kapattım Bundan sonra bir süre evlenmek, çocuk sahibi olmak gibi bir niyetim yok Hayatımı yaşıyorum

Ama evlenmeyi düşünüyordunuz?
- 25 sene öncesine kadar öyleydi İki defa imzadan döndüm O dönemde öyle hissediyordum Ama dönemsel bir durumdu İçimde yaşadığım pek çok Kadir oldu ve o dönem yaşadığım enteresan bir Kadir’di

Nasıl yani?
- Ben gibi başlamadı Sonra da öyle devam etti Ama mükemmel günlerdi Zaten çok isteseydik evlenirdik herhalde

Ayrılığın ardından “Konuşsam ortalık yıkılır” dediniz Şimdi konuşur musunuz?
- Birçok cümle kurdum ama hiçbiri bu anlama gelmiyordu Doğru olan mükemmel dört yılın ardından konuşmamak En iyisi herkesin kendi hayatını hakettiği gibi yaşaması Ben dört aydır elime gazete almıyorum Kimseyle bunları konuşmuyorum

Hande Yener sizin ayarladığınız konserlerde fiyat indirimi yapıyormuş Doğru mu?
- Çok komik bunlar Hande bana özel bir fiyat uyguladığını söylemiş Ama zaten birebir menajeri benim ve konser fiyatlarını ben belirliyorum

Şimdi arkadaş mısınız?
- Arkadaş olmaya çalışıyoruz Birkaç defa görüştük Zor oluyor ama bazı şeyleri aşmak lazım

Şimdi Piyasa’yı işletiyorsunuz…
- İnsanlara şık görünen, küçük, iyi içki ve iyi yemek mekanı işletmek istiyordum Güzel bir zamanlama oldu Yakında mutfağa girip yemek de yapacağım

K

Kayıtsız Üye

kadir dogulu ben obur kizlar gibi dilim ben seni eskiden seviyordum hayranin olarak ama sen simdi fatih harbiye dizisne katildiktan beri ruyalarima girmee basladin ve ben o anadn beri sana asik oldum sen bana kanmaya bilirsin ama ben daha 13 yasindayim ve 5 senem kaldi. Ben liseyi bitirdikten sonra seni gormeye gelijem.Ben sana asikim.Bana istersen kan,zorla deil

G

gonul

sana asigim kadir dogulu seni gormek icin olumu bile gozel almaya hazirim azerbaycana gelirmisin seni goreyim?

K

Kayıtsız Üye

ya fatih harbiye dede güzel pis yedilidede güzeldi ama pis yedilide çocuksuydu bnm kadirim fatih harbiye daha güzelll seni çook seniyorum kadir doğulu ı love you kadir doğulu

K

Kayıtsız Üye

Arkadaşlar beni ilgilendirmez ama lütfen biraz ağır olmaya çalışın yok aşığım,ölüyorum.rüyalarımda görüyorum emin olun ki Kadir Doğulu'da sizi rüyasında görüyordur.Kendisinin dünyası farklı siz keyfinize bakın benden küçük bir tavsiye...
Sevgilerimle kırdıysam sizleri özür dilerim:)