Jüpiter Balık Burcu'nda!

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar

Jüpiter bir yıldır bulunduğu Kova burcundan 18 Ocak’ta çıkıyor ve yolculuğuna Balık burcunda devam ediyor. İşte bu durumun burçlara olan etkileri...

Balık burcunun Neptün’le birlikte yöneticisi olan Jüpiter güçlü olduğu Balık burcunda bütün özelliklerini rahat bir biçimde açığa çıkartacak. Jüpiter astrolojide büyük iyi olarak adlandırılır ve bir çeşit büyüteç özelliğine sahiptir. Aynı zamanda verimliliğin sembolü olan Jüpiter, hemen her şeyi büyüten bir gezegendir. Bu yüzden olumlu istekler ve güçlü beklentiler içine girin. Böylece Jüpiter hem isteklerinizin gerçekleşmesini hem de beklentilerinize hızlı bir şekilde ulaşabilmenize yardımcı olacaktır. Fakat karamsarlığa ve endişeye kapılmayın. Çünkü karamsarlığı ve endişeyi de büyütecektir.

Jüpiter ilişkide bulunduğu gezegenlerin ve burcun özelliklerini belirgin hale getirir. Bu durumda bu yıl Balık etkileri iyice ortaya çıkmaya başlayacak demektir.

Bu yüzden Balık burcuyla ilişkili olan yardımseverlik, şefkat, acıma gibi duyguların öne çıkmasının yanı sıra her türlü yardım kuruluşlarının faaliyetlerinin hızlanacağı bir yıl olacağını söylemek de mümkün.

En çok etkilenecek olan Burçlar

Evrensel değerlerin, idealizmin, hayal gücünün, psişik ve duru görü yeteneklerinin çok fazla dikkat çekeceği bu yıl Jüpiter’in bu konumundan en fazla etkilenecek olanlar Balık Burç'ları olacak.

Balık'lar bu yıl son derece fırsatlara açık, iyimser ve bilge bir tavır içine girecek ve hayat karşı olumlu bir yaklaşım sergileyecekler. Bu yıl her zamankinden daha fazla karşılaşacakları fırsatları değerlendirebilmeleri için şimdiden hedeflerini belirlemeleri ve bunlara odaklanmaları lazım. Çünkü Jüpiter tüm dualarının kabul olması için onlara yardım edecek. Fakat çok fazla sorgulayıcı bir tavır içine girerek inançlarının zayıflamasına neden olabilir ve karşılarına çıkacak olan fırsatları da kaçırabilirler.

Aslında Jüpiter, bu sorgulama sayesinde içsel yolculuğa çıkmanızı ve içinizin derinliklerine bakmanızı sağlayabilir. Bu da duygusallığınızı arttırabilir. Bu sırada kendinize acımak ya da yapılan hatalara takılmak yerine değişmeye ve yaşamın siz sunduğu olanakları fark etmeye çalışmalısınız. Bunu gerçekten isterseniz, Jüpiter’in etkisini olumlu bir biçimde isteklerinize sahip olmak için kullanabilirsiniz.

Böylece yaşantınızda istediğiniz değişikliği yapabilir, büyük başarılar elde edebilirsiniz. Çeşitli yatırımlar, uzun seyahatler, ortaklıklar yapabilir, evlenebilir veya çocuk sahibi olabilirsiniz.

Gökyüzünün bu konumundan en olumlu biçimde etkilenecek olanlar, Yengeç ve Akrep Burç'ları olacak.

Bu dönemde girişimlerinizde başarılı olabilir, parasal açıdan ve duygusal açıdan son derece olumlu gelişmelerle karşılaşabilirsiniz.

Olumsuz etkilenenler ise, İkizler ve Yay Burç'ları
olacak.

Bu burçlar hayatı daha fazla sorgulayabilir ve olayları daha fazla büyütebilirler. Aslında olumsuz ve karamsar tavırlar yerine iyimser davranır ve umudunuzu kaybetmezseniz, Jüpiter size de tüm cömertliğini sunabilir.

Jüpiter’den sert etki alan Başak'lar ise...

Derin sorgulamalar ve büyük beklentiler içine girebilirler. Fakat kendinizi bu duygulara kaptırmamalı ve içinizden yükselen değişimi gerçekleştirmek için çabalamalısınız. Böylece isteklerinizi farkına varabilir ve Jüpiter’i olumlu bir biçimde kullanabilirsiniz.

Kova'lar ve Aslan'lar

Maddi konularda fırsatlarla karşılaşırken ihtiyaçlarını abartma eğilimi içine de girebilirler.

Koç Burç'ları

Daha fazla içselleşip inançlarını sorgulayacakları bir dönem içinde olacaklar.

Terazi'ler

Sağlıkları ile biraz daha fazla ilgilenebilirler. Her iki burç için de bu dönemde daha fazla hayır işleri ve yardım dernekleri ile ilgili çalışmalar yapmak uygun olabilir.
 

Üst