İsmet İnönü İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Kütahya

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
İsmet İnönü İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Kütahya

Okulumuz 2002 / 2003 Öğretim yılında Kütahya Meydan mahallesi Osmanlı Caddesi üzerindeki kendi binasında eğitim ve öğretime başladı. Okulumuz adını 2.Cumhurbaşkanımız, 1.ve 2.İnönü Savaşlarının komutanı ve Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ün silah arkadaşı İsmet İNÖNÜ den almıştır. Açıldığı öğretim yılında Şeker , Yıldırım Beyazıt ve Yunus Emre İlköğretim Okullarından her sınıf düzeyinde öğrenciler alındı.Aynı yıl sonunda da ilk mezunlarını verdi. Ali Güral Lisesi, diğer Anadolu Liseleri ile Süper ve Normal Liselere öğrenciler yerleştirdi. Okulumuz sınıf araç-gereç ve donanımı bakımından büyük ölçüde eksiklerini öğretmen ve velilerinin gayretleriyle tamamlamıştır..Kütüphane,fen laboratuarı,İşlikler , vcd odası , çok amaçlı salonu ,okul kantini ve okul kooperatifi ile öğrencilerimize hizmet vermektedir. Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğünün yaptığı Başarı Değerlendirme ve Seviye Tespit sınavlarında ortalama başarımız %33 seviyesinde olmuş okulumuz Merkez ilçede 15. sırada yer almıştır. Buna rağmen okulumuzun başarısı alt sınıflarda çok daha iyidir.Okulumuz yeni açılmış olmasına rağmen aşırı ilgi nedeniyle kapasitesinin üzerinde öğrenciye normal öğretimle hizmet vermektedir. Bu da bizi bir yandan mutlu etmekte bir yandan da fiziki ortam bakımından sıkıntıya sokmaktadır. Okulumuza 2006/2007 Öğretim yılında 2 şube 1.sınıf oluşturulması yönünde plan yapılmasına rağmen 3 şube 1. sınıf oluşmuştur.

Okulumuzun Öğrenci ve Şube Sayıları

Vizyonumuz

Kendini sürekli yenileyen, okuyan, inceleyen, araştıran akla ve bilime dayalı eğitim ortamında bütün öğrencilerin hayata ve bir üst öğrenime hazırlandığı; topluma yararlı nesillerin yetiştiği; dünü bugüne, bugünü geleceğe bağlayan köprülerin kurulduğu; yönetici, öğretmen, personel, öğrenci ve velilerin işbirliğiyle çevrede etkin ve nitelikli bir model okul olmaktır.

Misyonumuz

Biz okulumuzdaki öğrencilerimizin ilgi, istek, beceri ve kabiliyetleri doğrultusunda öğrenmelerini sağlamak , onların bilgili, becerili, kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onların 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap ve olumlu davranışlar kazandırmak için varız.

İsmet İnönü İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Merkez
Okulun Telefonu: (274) 223 11 77
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Meydan Mahallesi Zafer Sokak No:A:1
Okulun Web Adresi: http://kutahyaismetinonu.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: 880310@meb.k12.tr
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

İsmet İnönü İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Son düzenleyen: Moderatör:
K

Kayıtsız Üye

ben ismet inönünün ögrencisiyim 6. sınıf kazanım KDS sınavı sonuçlarını nerden öğrenebilirim ??????