Isabey Yüksel Bodur İlköğretim Okulu Bilgileri Bursa Gürsu

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Isabey Yüksel Bodur İlköğretim Okulu Bursa Gürsu Hakkında - Isabey Yüksel Bodur İlköğretim Okulu Bursa Gürsu Tanıtımı - Isabey Yüksel Bodur İlköğretim Okulu Bursa Gürsu İletişimi - Isabey Yüksel Bodur İlköğretim Okulu Bursa Gürsu Resimleri - Isabey Yüksel Bodur İlköğretim Okulu - Bursa İlindeki İlköğretim Okulları

TARİHÇE
Okulumuz, 1937 yılında İsabey Köyü İlkokulu olarak eğitim-öğretime başlamıştır. 3 Derslik, 1 idare odası, 1 öğretmenler odasında oluşan okul binası, 1997 yılına kadar hizmet vermiştir. Bölgenin yoğun göç almasıdan dolayı, bina ihtiyaca cevap veremez hale gelmiştir.

1997 yılında hayırsever işadamı, Bodurlar Holding yönetim kurulu başkanı Mehmet BODUR, trafik kazasında kaybettiği oğlu Ali Yüksel BODUR adına şu an eğitim gördüğümüz yeni binayı yaptırmış, milli eğitimin hizmetine sunmuştur.

Okul binamız zemine katından başka 3 kat olup; 16 derslik, 3 idari oda, 2 öğretmenler odası, 1 rehberlik servisi 2 labarotuvar ve 1 çok amaçlı salondan oluşmaktadır.

HAYIRSEVERİMİZ...
Mehmet BODUR, Keles ilçesinin Baraklı köyünde doğdu. İlköğrenimini aynı köyde tamamladı. Bursa'ya gelerek 1951-1963 yılları arasında başta dokumacılık olmaz üzere çeşitli işlerde çalıştı. Zaman içerisinde dokumacılık, tekstilcilik, süngercilik ve ambalajlama işlerinde çalışmalar yaptı.

Evli ve iki çocuk babası olan BODUR, Bodurlar Şirketler Grubu başkanlığı yapmaktadır.

MISYONUMUZ

Isabey yüksel bodur Ilkögretim Okulu çalisanlari olarak, Atatürk Ilke ve Inkilaplarina, Cumhuriyetin temel ilkelerine bagli, Türk Milli Egitimi'nin genel amaçlari dogrultusunda kendisiyle barisik,saglikli bir güven duygusu ve özdenetim gelistirmis,ana dilini etkili bir sekilde kullanabilen,spor yapan,dinç ve saglikli olmaya özen gösteren,kültür ve sanat etkinliklerine katilan, ailesini, vatanini, milletini ve tüm insanligi renk,dil irk ve inanç ayrimi yapmadan seven; kendi öz benligini ve kabiliyetlerini bilerek bunlari milletinin hizmetinde kullanmayi hedefleyen;düsünsel ve bedensel emege yasadigi çevreye, bu çevrede yasayan bütün insanlarin bireysel farkliliklarina,düsüncelerine saygili kendisiyle ve yasadigi toplumla barisik,üretmeyi ve gelismeyi seven,hatalarini gören ve bu hatalari firsata dönüstüre bilecek, insanlar yetistirmektir. Isabey Yüksel Bodur Ilkögretim Okulu ögrencilerine 1.siniftan 8. sinifa kadar, gelecegin is dünyasinin ve küresellesen toplumunun saglikli ve pozitif katilimcilari olmalari için gereken yetenek, bilgi, beceri ve ahlaki degerleri en üst düzeyde ögrencilerine kazandirmakla taninan; model bir okul olma amacindadir.
BIZ…BÜTÜN ÖĞRENCILERIN ÖĞRENMELERINI SAĞLAMAK, ONLARIN BILGILI BECERILI VE KENDINE GÜVENEN BIREYLER OLARAK YETIŞTIRILMELERINE FIRSAT TANIMAK VE ONLARA 21. YÜZYILIN GELIŞEN IHTIYAÇLARINA CEVAP VEREBILECEK BECERILER KAZANDIRMAK IÇIN VARIZ.

VIZYONUMUZ

Türk Milli Egitimi'nin amaçlari isiginda; dünü, bugünü ve gelecegi bütünlestirerek, erdemli insan olmanin idealini yasayacak özgün, etkili ve nitelikli bir okul toplumu olusturmaktir.
BIZLER ISTIYORUZ KI.

1- Okulumuzda ögrenme temel ihtiyaç kabul edilsin.

2- Okulumuzda her veli, ögrencisine ögrenme için her türlü firsatin verildigini bilsin.
3- Okulumuzda, hem ögretenler hem de ögreneler birbirlerinin ögrenmesine ve birbirlerinin gelisimine yardimci olmanin önemine inansin .

4- Okulumuzda, çalisanlar gerekenleri yaparken kendilerinden emin olsun.Dogrulari yaptiklarinda alacaklari cevaptan korkmasin ve gerekenleri yerine getirmede endiseleri olmasin.

5- Okulumuzda herkes, her gün daha iyiye ulasmak için çalissin.

ILKELERIMIZ

1. Isabey yüksel bodur Ilkögretim Okulunun temel görevinin ; ögrenmeyi ögrenmesi, ögrencileri hayata , üst ögrenime ve yüksek ögrenim kurumlarina hazirlama olduguna inaniriz.

2. Bütün ögrencilerin, zekalarinin gelistirilebilir özellikte, ögrenmeye karsi istekli ve belirli bir ögrenme Potansiyeline sahip olduguna inanir, ögrenciyi merkez Alan etkili bir egitim anlayisini benimseriz.

3. Ögrencilere tam ögretme ortami hazirlama , bilgi kaynaklarina ulasma ve bu bilgileri hayatta kullanmalarina yardimci oluruz.

4. Bilgi toplumu olmanin geregine inanir, egitim teknolojisinin ürün olan ekipmanlari kullanmaya ve ögrencilere kullandirmaya çalisiriz.

5. Biz birbirimize ve kendimize güveniriz. Ögrencilere birey olarak saygi duyar ve onlari koruyup gözetiriz. Onlara model olmaya özen gösteririz.

6. Yönetici, ögretmen, personel ve ögrencilerin barisik oldugu örnek ve etkili bir okul ikliminin geregine inaniriz.

7. Ezberci degil ; okuyan, inceleyen , arastiran , düsünen , analiz ve sentezler yaparak kendini sorgulayip yenileyen ögrencilerin yetismesine çalisiriz.

8. Biz ögrencilerimizin basarisini artirmak için karsilikli olarak sorumluluk alir ve verimli bir sekilde çalisiriz.

9. "Kalite Yönetimdir" anlayisindan hareketle okul yönetiminin her türlü gelisim , degisim ve sürekli iyilestirmede liderlik yapmasi gerektigine inaniriz.

10. Bir ekip olarak Toplam Kalite Yönetimi anlayisi ile ben yerine biz anlayisinin etkin oldugu güvenli bir ortamin geregine inaniriz.

11.Toplam Kalite Yönetimine inanmis bir ekip olarak; okulun her duvarinda bir tugla, dikilen her fidaninda bir avuç toprak ve her eserinde alin teri bulunan bir anlayisi benimseriz.

12. Yönetici , ögretmen ,veli, personel,ve ögrencilerin is! birligi ile okulunu , çevrede , bölgede model yapma inanciyla çalisiriz.

13. Okulda , tüm çalisanlarin aktivitesinden yararlanildigi katilimli yönetim ve demokratik anlayisin hakim oldugu bir ortam hazirlamaya çalisiriz.

14. Her konuda ; devletin, kurumun, okulun ve ögrencilerin çikarlarinin tam anlamiyla korundugu bir uygulama sorumlulugunu duyariz.

15. Iyi bir egitim ögrenciler arasinda ki bütünlesme kadar çesitliligide gelistirir.Farkliliklarimizin bilincindeyiz ve bunlarin birer zenginlik olduguna inaniyoruz. Birbirimizi anliyor farkliliklari ve görüs ayriliklarini bir zenginlik olarak kabul ediyoruz.

16. Kararlarimizi en genis katilimla alir, bu anlayisa dayali okul yönetiminin demokrasinin bir gelenegi olduguna inaniriz.
17. T.C. Devletinin kurucusu Yüce Önder Atatürk'ün "çagdas uygarlik düzeyinin üstüne çikarmayi hedefledigi Türkiye Idealine " ulasmayi ilke edinen demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizin bu temel degerlerine ve Ülkemizin bölünmez bütünlügüne inanmis ögrencileri yetistirmeyi temel ilke ediniriz.

Kaynak:
webrehberi.biz

İsabey Yüksel Bodur İlköğretim Okulu

Telefon: (0224) 371 09 16

Fax: (0224) 371 30 73

Adres:İsabey Mah. İsabey Cad.İlim Sok. No: 1 Gürsu/BURSA