Iraklı Çocuğa!.., Kuş tüyü yatağımda sabahlıyorum ben...

Sponsorlu Bağlantılar
Kalemin ifadeden âciz kaldığı o büyük acıyı yaşarken düştün gözlerimin önüne...
Pasaklı bir suratın ve gamla dolu gözlerin vardı.
İnan çocuk; bakışlarından okudum içindeki oyuncak düşlerinin bombalanışını...
Yanında olup saçını okşamak istedim. Senin acını acım gibi yanımda taşıyayım istedim.
O en pembe, en haylaz ve hayata en yakın yedi yaşının yağmalanışma ekranlardan tanık olmak yıktı beni...
Bakışların ülken kadar bombaladı içimi EY ÇOCUK!..
Bakışların kilometrelerce mesafeye rağmen hiçbir harfi eksik bırakmaksızın her şeyi anlattı bana...
Seni Ebrehe'lerin işgaline uğramış, yanmış, yıkılmış o ülkeden çekip yanıma almak isterdim; içimde yeni bir hayat taşıyorken ve onu hayata hazırlamak için en küçük ayrıntıyı bile plânlıyorken senin yok olan geleceğin düştü aklıma...
0 küçücük yüreğine o koskoca enkaz nasıl sığar şimdi?..
Çocuğum... O acıyla yana kavrulaN yeni yaşlarını nasıl tüketirsin sen şimdi?..
Bakışlarını bütün dünya okudu EY ÇOCUK!..
"Ey yüreklerine çöreklenen masivalara sarılıp ve hain plânlarınıza ucuz bahaneler bulup vicdanına yama yapan insanlar!
Hanginiz hayatı satır satır okuyabilir benim kadar?.. Hanginiz benim kadar ucuz yaşar? Hanginizin benim kadar pahalı düşleri var?
Hanginiz sarıldınız ölmüş annenizin parça parça olmuş cesedine?..
Hanginizin yüreği boyundan büyük? Söylesenize..."
"Yedi yaşıma ağır gelmez mi bunca yük?.." diye haykıran bakışlarını bütün dünya anladı.
Ama sen, büyüsen de anlayamayacaksın büyük insanları...

Fakat bileceksin ki o küçücük yüreğini delik deşik eden zorba büyüklerin bir gün Yüceler Yücesi Rahman'ın huzurunda hesap verirken şimdiki gözyaşlarına inat sen gülümsüyor olacaksın !!

Irak'ı düşünüyorum uzandığım yerden
Ama yatağım toprak,yastığım taştan değil
Kuş tüğü yatağımda sabahlıyorum ben...

Fakat bileceksin ki o küçücük yüreğini delik deşik eden zorba büyüklerin bir gün Yüceler Yücesi Rahman'ın huzurunda hesap verirken şimdiki gözyaşlarına inat sen gülümsüyor olacaksın !!

İyi ki o hesap günü var.. Biliyoruz ki kimsenin yanına kalmayacak bu yaptıkları.. Bize bu güveni yaşatan Rabbime şükürler olsun..

Son düzenleme: