İnönü İlköğretim Okulu Bilgileri Gebze Kocaeli

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
İnönü İlköğretim Okulu Hakkında - İnönü İlköğretim Okulu Tanıtım - İnönü İlköğretim Okulu Resimleri - İnönü İlköğretim Okulu İletişim

İnönü İlköğretim Okulu Kocaeli Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; İnönü İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, İnönü İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, İnönü İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, İnönü İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

İnönü İlköğretim Okulu Tarihçesi:

1962 yılında Lise Yaşatma Derneği tarafından, Hacı Halil Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No : 2‘de ki yere, okul yapılarak 1967 yılında Ortaokul olarak hizmete başlamıştır. 1968'de lise olarak devam etmiştir. Ancak 1977 yılında lise kendi binasına taşınmış bu okul 1 yıl boş kalmıştır. 1978'de 1 anasınıfı ve 3 ilkokul sınıfı olarak hizmete devam etmiştir. Binanın 4. Katında İlköğretim ve Halk Eğitim Müdürlüğü hizmet vermiştir. 1990'de müdürlükler boşaltılmış ve sınıf olarak kullanılmıştır. Nüfus artışı ve başarılı okul olmasından dolayı ek binaya ihtiyaç duyulmuş 1992'de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ek binaya başlanmış, 1993–1994 yıllarında 1. 2. 3. 4.ve 5. Sınıflar ile 2 Anasınıfı şubesi olarak “İnönü İlköğretim Okulu” adıyla eğitim–öğretime devam etmiştir. Tekrar 2. Ek bina temeli atılmış ama bazı nedenler dolayı 01.10.2000 yılında temel çukuru doldurulmuştur.

17 Ağustos 1999 depreminde, rezonans geçiren bina onarılamayacak şekilde tahribat gördüğünden Bayındırlık Müdürlüğü'nün 54. Kararı ile yıkım kararı alınmış ve 20.10.2000 yılında yıkım tamamlanmıştır. Bu sit alanı Gebze Belediyesine devredilmiş ve Gebze Belediyesi'nin Osman Yılmaz Mahallesi Eski Mezarlık Üstü 612/2 Sokakta bulunan arsaya , 7779 m2 açık, 3600 m2 kapalı alanı bulunan okul inşaatına 30.07.2001 tarihinde “Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı” tarafından 2'si bağımsız Anasınıfı olmak üzere 24 derslikli tam teşekküllü İnönü İlköğretim Okulu Ulka İnşaata yaptırılmış ve 18.03.2002'de eğitim öğretime başlanmış, 10.10.2002'de de resmi açılışı yapılarak Milli Eğitim Bakanlığı'‘na devredilmiştir.

İnönü İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: İNÖNÜ İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Osman Yılmaz Mah. Eski Mezarlık Üstü 611/2 Sokak No 4 Gebze/Kocaeli
Telefon Numarası: 2626411911
Faks Numarası: 2626412835
E-mail Adresi:
Web Adresi: -

İnönü İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr

Okul hakkında daha fazla bilgi için: