İlyasbey İlköğretim Okulu Bilgileri Gebze Kocaeli

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
İlyasbey İlköğretim Okulu Hakkında - İlyasbey İlköğretim Okulu Tanıtım - İlyasbey İlköğretim Okulu Resimleri - Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu İletişim

İlyasbey İlköğretim Okulu Kocaeli Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; İlyasbey İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, İlyasbey İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, İlyasbey İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, İlyasbey İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

İlyasbey İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Okulumuz, Osman yılmaz Mahallesi 2. Bölge Ören mevkiinde bulunmakta olup, çevrede bulunan Okulların öğrenci kapasitesini karşılayamaması nedeniyle Hayriye Kadiriye TEKDURMAZ, Fahriye USTAOĞLU, Alâeddin KOCABAŞ, Ruhi KOCABAŞ, Recai KOCABAŞ’ a ait arsa takas yolu ile alınarak, Devlet tarafından 1991 yılında müteahhide yaptırılmıştır.
1992 – 1993 Öğretim Yılında Milli Eğitim Bakanlığının 21.08.1992 tarih ve İlköğretim Genel Müdürlüğünün 18051 sayılı onayı ile İlköğretim Okulu olarak açılmıştır.
Okulumuza İzmit topraklarını Osmanlı topraklarına katan KOCAELİ yöresine adını veren, AKÇAKOCA’ nın oğlu, Gebze ve yöresinin fethinde Şehzade Süleyman ile birlikte savaşmış ve Gebze bölgesinin ilk Kadısı şerefine nail olmuş HACI İLYASBEY’ in adı verilmiştir.

İlyasbey İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: İLYASBEY İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: KÖŞKLÜ ÇEŞME MAH. BAHRİYE CAD. 536/2 SOK. NO: 6
Telefon Numarası: 2626461875
Faks Numarası: 2626461875
E-mail Adresi:
Web Adresi: -

İlyasbey İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr

Okul hakkında daha fazla bilgi için:

E

elif kaya

Ben eLif kaya 8 sınıf ögrencisiyim bütüne erkekler bana sarkıyo çok sıkılıyorum okulu bırakmak istiyorum