İlginç Güçlere Sahip Çok Özel İnsanlar - Dünyanın En İlginç İnsanları

Sponsorlu Bağlantılar
İlginç Güçlere Sahip Çok Özel İnsanlar - Dünyanın En İlginç İnsanları

İnanılmaz Beyin: Daniel Paul Tammet

Daniel Paul Tammet matematik hesapları hafızada tutma ve öğrenme konularında doğuştan yetenekli bir İngiliz otistik dahi
.

Doğuştan epilepsi hastalığı olan Tammet aynı zamanda siznestezi (renkli işitme) sahibi
.
Numaraları renkler gibi algılıyor ve kafasında her sayı için oluşturduğu bir görüntü mevcut. 10000'e kadar olan sayılar için eşsiz görüntüleri olduğunu söyleyen dahi yaptığı matematik işlemlerinin sonucunu manzaralar olarak gördüğünü ve bir sayının bileşik ya da asal olup olmadığını "hissettiğini" söylüyor.
İngilizce Fransızca Fince Almanca İspanyolca Litovca Romence Estonca İzlandaca Galce ve Esperanto dillerini biliyor. Özellikle sevdiği dil ise çok fazla ünlü harf barındırdığı için Estonca.

Ses ve Yankı ile Yönünü Bulabilen Çocuk: Ben Underwood

Ben Underwood'un gözleri kanser nedeniyle 3 yaşında iken alındı
. Fakat Ben basketbol oynamaya bisiklete binmeye devam etti kısaca hayatını normal bir şekilde sürdürdü.

Dünya seyahatlerine çıkabilmek için ekolokasyon (sesle yer belirleme tekniği) öğrendi
. Rehber köpekler olmadan hatta ellerini kullanmaya bile ihtiyaç duymadan yön bulabiliyor. Kısa bir tıklatma sesi çıkarıyor ve sesin yankısını dinleyerek objelerin nerede olduğunu algılıyor.
Ben Underwood tıpkı bir yunus veya bir denizaltı dinleme cihazı gibi yankı ile yönünü bulabilen dünya üzerindeki tek insan.

Ona soğuk işlemiyor!

Dünyanın dört bir yanında insanlar öldürücü soğuklara meydan okuyor
.

Bu konuda en bilinen isim ise İngiliz uzun mesafe yüzücüsü Lewis Gordon Pugh
. "Buz adam" lakaplı Pugh eksi 1.8 derecedeki suda yaklaşık 19 dakika kalarak tarihe geçti.

Herşeyi Yiyen Adam: Michel Lotito

15 Haziran 1950 doğumlu Michel Lotito sindirilemeyen şeyleri yemesiyle tanınan ünlü bir Fransız gösterici
.

"Monsieur Mangetout" (Herşeyi Yiyen Adam) olarak bilinen Lotito'nun gösterilerinde metal cam lastik vb
. malzemelerden yapılan bisiklet televizyon uçak gibi nesneler yemek yer alıyor.
Cessna 150 uçağını yemek 2 yılını almış

Unutmayan kadın: Jill Price

Nörobiyoloji uzmanı Jim McGaugh altı yıl önce ilginç bir vakayla karşılaştı
. 40 yaşında evli bir kadın 'yaşadığım hiçbir şeyi unutmuyorum' iddiasıyla uzmana başvurdu.

Yapılan araştırmalar sonunda kadının gerçekten hiçbirşeyi unutmadığı ortaya çıktı
. Kadının son 25 yılı üzerinde araştırma yürüten doktorlar kadının en ince detayları bile hatırladığını ortaya çıkardılar. Jill Price 25 yıl önce bugün havanın nasıl olduğunu bile hatırlıyor.

Buz adam:Wim Hof

Hollandali Wim Hof buz altında yüzdü buzla dolu kutuda oturdu

Avrupa’nın en yüksek dağı Mont Blanc’a kısa pantolonlarla tırmandıdünya rekorları topladı ve her zaman yeni meydan okuyuşlara hazır
.

Elastik Çocuk: Daniel Browning Smith

Elastik Çocuk yaşayan en elastik insan ve en ünlü akrobat aynı zamanda beş Guinness rekoru sahibi

.
Profesyonel basketbol beysbol maçlarında yer almış olan Daniel Browning Smith birçok kanalda çok fazla sayıda programa konu oldu.

Gözyaşları İle Yazı Yazan Adam: Ru Anting

Çinli 56 yaşındaki Ru Anting çok özel bir yeteneğe sahip
.; gözlerinden fışkırttığı yaşlarla yazı yazabiliyor.

Burnuna bir miktar su çektikten sonra suyu gözyaşı kanalından fışkırtan adam belirli bir yüzey üzerinde istediğini yazabiliyor
. Ru bu sıradışı yeteneğini çocukken nehirden yüzdüğü sırada keşfetmiş. "Bazen yüzerken burnuma su kaçıyordu ve bir gün tesadüfen burnuma kaçan suyu gözlerimle fışkırtabildiğimi keşfettim. Arkadaşlarım beni görünce çok şaşırdı" diyor.. 3 yıl boyunca bu kabiliyeti üzerinde uğraşan Anting en sonunda kendi isteğiyle gözyaşını 3 m uzaklığa fışkırtabilmeyi başardı. Ancak bu yeteneği 1990'lı yıllarda 20 seneden fazla bir süre çalıştığı yerel gübre fabrikasındaki işinden ayrılıp geliştirmeye başladı

K

Kayıtsız Üye

görüntülediğiniz ilginç fotoğraflar gerçekten ilgimi çekti ayrıca ben 12 yaşındayım