İGO8 IGO 8 Mio 136 Kurulumu Resimli Anlatım

NeslisH

Özel Üye
İGO8 | IGO 8 | Mio 136 | Kurulumu Resimli Anlatım

Önemli Notlar:Mio 136 mız da IGO yu kullanmamız için mutlaka Miomap 32 yi de kurmamız gerekmektedirAyrıca her seferinde Malum yazılım ile açılmaması ve Win CE olarak kullanmak için bazı dostlar gerekli programları ActivSync ile atmayı daha önceleri anlatmışlardıAncak ben bunlarla uğraşmadan, bir kaç tuş kombinasyon hilesi ile direk WİnCE olarak gösterip IGO yu kurup kullanıyorumRESET atmadığınız sürece her açıp kapadığınızda yine program kaldığı yerden devam ederAncak bşir sıkıntı olursa yine vereceğim tuş kombinasyonları ile kullanabilirsinizÇok basitce

Öncelikle gerekli alet edavatımız: Bir adet MIO136 Win CE NET 42 Core hali,PC,I-GO My WAy 2006 Plus programı,Mio Map 32 programı,gerekli haritalar

1) Mio136 ımızı yine günün birinde tekrar üzerindeki yazılımla eski yazılım ile kullanmak isterseniz, Öneclikel SD kartın içindeki dosyaları olduğu gibi PC nize kopyalayınız
2)SD kartı Mio136 dan çıkartıp format atınızFormatı mutlaka FAT olarak yapınız( FAT 32 değil)
3) Daha sonra Bu sd kartımız içine aşağıdaki ilk resimde olan 3 ana dosyayı atacağızShell daha sonra kendini oluşturacak
4) unutmayınMio 136 içinde, I-go programımızı çalıştırmak için 2 resimde olduğu gibi Miomap directory si altınaki turuncu Miomap ikonunu çift tıklayarak çalıştıracağız
5) haritalar ve ses dosyaları ise, 3resimde bulunan I-GO directory si alt
ındaki , MAPS ve VOICE directoryleri altında olacak
6)Daha sonra sizlere 5-6 değişik SKIN vererek IGO nuzu daha hoş görünümlü halde kullanmanızı sağlayacağımBu arada bu skinlerden birinde takip ikonu üçgen olmaktan çıkıp bir araba ikonu olacakAncak her seferinde SKIN directory si altında bir tek SKIN dosyası bulundurabilirsinizUNUTMADAN BU SKIN mutlaka IGO directory si altındaki SKIN de olacakMIOMAP deki SKIN de DEĞİL !!!

1

2

3

EVET ŞİMDİ BAŞLAYALIM EN BAŞTAN UYGULAMALARMIZA

A) mio136 nın içinde ki SD kartımızı FAT iel formatladık
B) içine IGO myway 2006, Miomap 32 yi ve 2277 adlı directory direk olarak kopyalıyoruz
C) Şimdi SD kartımız içinde tüm bilgilerimiz hazırSıra bunları mio136 mıza kabul ettirmekteSD kartımızı mio136 mızın içine yerleştiriyoruzCihazımız hala kapalı
D) CİHAZI AÇIYORUZRESIM 4 te görüldüğü üzere cihazın yanında bir adet JOG WHEEL mevcutYukarı aşağı ve içeri doğru bastırarak hareket ettirdiğimizÖnce cihazın kalemini sol elimize alıyoruzVe sağ elimizle RESIM 5 TE görüldüğü üzere JOG WHEELI AYNI ANDA !! ALTA ÇEVİRİP düğmelerden BÜYÜTEÇ EKSİ ye basarak parmaklarımızı çekmeden !!!! kalemi üstte bulunan RESET deliğine sokarak cihaza HARD RESET atıyoruz ve kalemi çıkartıyoruz BUNU BEN BULDUM ve RESIM 6 ekranda belirene kadar JOG WHEEL ve BUYUTEÇ EKSI deki parmaklarımzı çekmiyoruz RESIM 6 ekranda belirince artık tüm parmaklarımızı çekebilirizBu ekranda beliren YES NO lu soruya NO cevabını veriyoruzEVET şimdi Aletimiz artık arka planda AYARLAR MP3 ÇALAR ve YOL KILAVUZU BALONCUKLU bir PDA !
E) hemen RESIM 7 de görülen yere (LCD ekranın en sınır ucu) na kalemimizi değdiriyoruz ve karşımızda WINDOWS logosu hemen tıklayıp PROGRAMS dan WINDOWS EXPLORER ı tıklıyoruz karşımızda DIRECTORY ler(RESIM 8)
F) Buradan STORAGE CARD ı tıklayıp MİOMAP directorisi içinde TURUNCU MIOMAP ı çift tıklıyoruz(RESİM 2 deki)
Program çalışmadan size ekran ebatlarını soran bir pencere açılacakBuradan aşağıya kayarak MIO 136 PNA 240x320 yi bulup işaretleyinOlay bitmiştir

4

5

6

7

İŞTE KARŞINIZDA IGO. RESIM 9 GÜLE GÜLE KULLANIN.

8

9