Hürriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Denizli

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Hürriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Denizli

Okulumuz 1933 yılında İsmet Paşa Mektebi olarak (bugünkü Gazi İlköğretim Okulu tipinde) eğitim ve öğretime başlamıştır. 1950 yılında Selçuk İlkokulu,1953 yılında Delikliçınar İlkokulu,1957 yılında Hürriyet İlkokulu,1997 yılında 8yıllık Temel Eğitime geçildiği için HÜRRİYET İLKÖĞRETİM OKULU olarak adı değiştirildi. Kız Meslek Lisesi, Kız İlköğretmen Okulu, Ticaret Lisesi, Kuz Ortaokulu ile eğitim-öğretimini sürdürmüştür. 19 Ağustos 1976 yılı depreminde ağır hasar görerek 16,5 milyon keşif bedelle bugünkü okulumuz yapılmış, 3Mart 1980 günü eğitim öğretime başlamıştır.1991 yılında Vatandaş-Devlet işbirliği ile 1kat 10 derslik ilave edilmiştir.

Bu süreç içerisinde okulumuzdan avukat, subay, öğretmen, mühendis ve çeşitli dairelerde çalışan devlet memurları yetişmiştir. Okulun kuruluşundan 1951 yılına kadar olan kayıtlara rastlanmamış, 1951 yılından itibaren Aziz DİNCEL, Adil KIZILTAN, İbrahim AYTAÇ okul müdürlüğünde bulunmuş, 1976 yılından 2007 yılına kadar Mustafa YÜKSEL Hürriyet İlköğretim Okuluna müdürlük yapmıştır. 22008 ve 2010 yılları arasında Türkay KILCI görev almıştır. 2010 yılından itibaren Halil ECEVİT okulumuzda müdür olarak görev yapmaktadır.

Okulumuzda 1 Müdür, 1 Müdür Baş Yardımcısı, 2 Müdür Yardımcısı, 1 Bilgisayar Formatör Öğretmeni, 5 Matematik, 2 Bilgisayar, 6 Türkçe, 5 Fen Bilgisi, 5 İngilizce, 4 Sosyal Bilgiler, 2 Müzik, 4 Beden Eğitimi, 2 Resim-iş, 5 Teknoloji-Tasarım, 2 Rehberlik, 3 Din Kültürü, 40 Sınıf, 4 Ana Sınıfı, olmak üzere 96 öğretmen, 1memur, 1 Güvenlik Görevlisi ve 5 özel temizlik elemanı görev yapmaktadır.

Öğrenci mevcudu: 1221 erkek,980 kız, 142 ana sınıfı öğrencisi olmak üzere toplam 2201 öğrenci mevcuttur. Okulumuzda 34 derslik, 63 şube, 1 Bilgi Teknoloji Sınıfı, 1 Bilgisayar Laboratuarı, 1 Konferans Salonu, 2 Teknoloji Tasarım Sınıfı, 1 Fen ve Sosyal Bilgiler Laboratuarı ve 1 Satranç Salonu, 6 idari oda, 2 Öğretmenler odası, 2 Beden Eğitimi Soyunma Odası,1 Müzik Salonu , 1 Veli Görüşme Odası, 1 Hizmetli Odası, 1 Kantin, bulunmaktadır. Okulumuz doğal gazla ısınan,kaloriferli modern yeni bir binadır.

Okulumuzun başarısı Anadolu Liselerine kazandırdığı öğrencilerden bellidir.1996-1997 öğretim yılında 100’e yakın öğrenci sınavı kazanmıştır. Bu aynı zamanda Denizli Anadolu Lisesi, TEV Anadolu Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne alınan öğrenci sayısının 1/3 üdür. Hürriyet gazetesince düzenlenen Ege Bölgesi bilgi yarışmasına 8 il katılmış; okulumuz bu yarışmada Ege Bölgesi Türkiye birincisi olmuştur.

Ayrıca 1998-1999 öğretim yılında DPY sınavında öğrencimiz Türkiye birincisi olmuştur. Bunun dışında resim, şiir, kompozisyon, spor gibi sosyal faaliyetlere katılarak il çapında başarılar elde etmiştir. 1999-2000 yılından beri "Koordinatör Okul" olarak görev yapmaktadır. 1999-2000 öğretim yılında ek binamızr tamamlanmış olup;burada 8 derslik 1 çok amaçlı salon, 2 idareci odası, 2 iş teknik salonumuz bulunmaktadır.Okulumuzun tüm sınıflarında projeksiyon cihazı ve ihtiyacı karşılayacak kadar öğretmenlerimizin kullanımına açık diz üstü bilgisayarlar bulunmaktadır.Sınıflarımızın tümünde projeksiyon sunum perdeleri ve karartma perdeleri vardır.

MİSYONUMUZ

Türk Milletinin ahlaki ve kültürel değerlerini benimsemiş, sürekli kendini yenileyerek gelişmeleri takip eden, bilgi, kültür ve teknolojiyle donatılmış, demokrasinin temel ilkelerini benimsemiş, sevgi, saygı, hoşgörü ve adalet anlayışı içinde toplumsal sorumluluk taşıyan, düşünen ve üreten bireyler yetiştirmektir.

VİZYONUMUZ

Denizli’de en nitelikli ilköğretim okulu olmak.

Hürriyet İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Merkez
Okulun Telefonu: (258) 241 03 44
Okulun Faksı: (258) 263 09 09
Okulun Adresi: Delikliçınar Mah. No:21
Okulun Web Adresi: http://denizlihurriyet.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi:
Okulun Müdürü:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı :
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok