Hobiler - Takı Tasarımı Resimli

Sponsorlu Bağlantılar
Hobiler - Takı Tasarımı Resimli

Kalpli Çiçek Yüzük

Malzemeler;
5 adet kalp kristal,
5 adet çiçek kristal
5 adet 4mm köşeli kristal ,
5 adet küçük boy kum boncuk,
1 metre'ye yakın misina kesin...

Resim-1 misinaya küçük boy kum boncuk parlak yüzü üste gelecek şekilde kalpkristali geçirin,parlak yüzü üste gelecek şekilde çiçek kristali,uygunrenkte köşeli kristal geçirin sonra mat yüzü üste bakacak şekilde çiçekkristal sonra mat yüzü üste kalacak şekilde kalp kristaligeçirin.......
Resim-2 .Kum boncuk takılı olan misinanın ucunu en sontaktığımız kalp ve çiçeğin içinden geçirin
Resim 3' deki gibi....
resim 4 Sağdaki misinaya kum boncuk soldaki misinayaköşeli kristali geçirin sağdaki misinaya parlak yüzü üste gelecek şekildekalp ve çiçeği takın ve soldaki misinayıda çiçek ve kalpten geçirirerekmisinaları çaprazlayın

resim 5 deki gibi.............

Resim 6 üste olan misinaya köşeli kristal geçirip başlarken ilk taktığımız çiçek vekalpiniçinden geçirerek üsteki misinayı alta bırakın

resim 7 deki gibi..........

resim 8 altaki diğer uca bir kum boncuk takınız üsten gelendiğer misinayla kum boncuğu çaprazlayın.....

resim 9 yüzüğün altındakimisinanın birini kalp ve çiçekten geçirerek üste çıkarıp 5 tane köşelikristalin içinden geçirerek çiçek ve kalbin içinden geçerek yüzüğün altınageçin

resim 10 yüzüğün altındaki diğermisinayıda kum boncukların içinden geçireceğiz ama misinaya 1 kum takıpyüzükteki kumun içinden yine 1kum takıp yüzükteki kumun içinden böyleceresim-10 da görüldüğü gibi boşluklar dolacak başladığımız yere gelincedüğümlüyoruz.... ve yüzük altlığına misina ile uygun gördüğümüz yerlerdenbağlıyoruz........

Resim 11 deki gibi...

Resim 12
Resim 13

Resim 14

Son düzenleyen: Moderatör:
Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

Örgü Küpe Yapımı

Son zamanlarda örgü modası tasarımcıların podyumlarda kullandığı detaylar arasında yer alıyor. Hırka, atkı, bere, çanta gibi aksesuarlar bir yana takılar bir yana çeşitli geleneksel el işi modellerini el becerisi olan herkes uygulamaya başladı. Geçtiğimiz yaz Çeşme Alaçatı taraflarında tatil yaparken Alaçatı’nın sevimli ve bir o kadarda modern alışveriş sokağında iğne oyasından küpeler yapıp satan bir teyze ile kısa bir sohpetimiz olmuştu. Halka şeklinde metal yuvarlak küpenin içine iğne oyası işlemişti ve 15 YTL’ye satıyordu. Türkler’den çok fazla alan olmasa da turistlerin ilgisini çektiğini söylemişti. Türkler herhalde içlerinden şunu geçirmişlerdir, ne kadar basit iğne oyasından küpe bende yaparım bu parayı bu takıya bayılmaya ne gerek var Çeşme Alaçatı ile ilgili haberlerimi “mekan önerileri” kategorimden inceleyebilirsiniz.

Çiçek motifinden yaptığım örgü kemeri daha önce sizlerle paylaşmıştım. Kemerin yanında yaka iğneleri, saç bandı ve örgü takılar tasarlamaya devam ettiğimi ve zaman zaman sizlerle de paylaşacağımı söylemiştim. Bu pembe çiçek motifli ve incili küpem de bunlardan biri, henüz takılarda kullandığım çiçek motiflerini kolalayıp kullanmadım ama çok akıllıca olduğunu düşünüyorum bu küpelerden uygulamak isteyenlerin aklında olsun örgü çiçeklerin daha sabit durması açısından kola yapılabilir.

Bu çiçek motifinin diğerinden tek farkı iki tane yaprak tanesini örmeden modeli oluşturmam, renkler çok soft ve hoş oldu ben çok sevdim. Örgüden yaptığım diğer küpe, bileklik ve kolye modellerini de önümüzdeki günlerde paylaşacağım.

Malzemeler

-Renk renk ince dantel kukaları

-0,5 numara tığ

-İnci ve istediğiniz renkte cam kaliteli boncuklar.

-Küpe klipsi ve uzun yuvarlak uclu çiviler.

Son düzenleyen: Moderatör: