Hint Bülbülü Hakkında Bilgi ve Resimler - Zebra İspinozu

B

bülbül

Sponsorlu Bağlantılar
Yuvadan yumurtaları alma zaten bülbüllerin boş kabukları ve boş yu
murtaları yuvadan atacaktır. Yavru varsa yuvaya hic mudahale etme

H

Hıyar

Ya ben hint bülbülü almayı düşünüyorum da gerekli yem aksesuar gibi şeylerle ile ilgili bilgi alabilirmiyim

B

By Kadir

Hint bülbülleri rahatsız edilmeyi ortamlarına müdahale edilmesini sevmezler. Bu yüzden yem ve su değişimi hariç müdahale etmeyin mümkünse akıllı yemlik ve hacimli suluk kullanın. Fazla müdahil olmamaya çalışın. Göreceksiniz en kısa sürede yımurtlayıp kuluçla döneminin ardından yavrular verecektir. Yumurtladıktan sonra kesinlikle yerlerini değiştirmeyin.

S

Sibel./

Arkadaşlar bülbüllerim 4tane yavrusu oldu maşallah hepsine sağlıklı şuan 25.günündeler ve tüylendiler. yalnız bir problem var yuvanın içini anne baba resmen dışkıyla sıvamış durumda çok garip Bi hal almış ne yapmam gerekiyor biliyomusunuz? yavrulara Bi zararı muhakkak vardır ama Nasıl temizlenir alıp başka yuvaya koysam anne baba beslemeye devam edermi ya da temizlesem geri koysam yavruları beslemeyi bırakırmı ?

F

Fatih

Yaklasik 4 aydir hint bulbulu bakaoorum 2 kez yumrta aldim ama yavrukarlar 2sindede olduler ne yapmaliyimda yavrulari yasatmaliyim

N

Nisadgr

Kuşlarım yeni yumurtadan çıktı erkek kuş yavruları öldürmeye çalıştı erkek kuşu ayırdım kafesten bu defada dişi kuş yavruları hiç beslemedi ve hiç üstüne oturmadı yavruları kafesten ve yuvadan aldım elimin içine koydum aşırı soğuktular ve kursakları boştu kendim mama hazırladım ve verdim şuanda tok ve sıcaklar straforla ev yapip icine sicak olsun diye ampul koydum fakat gerekli ısının ne kadar olması lazım lutfen yardımcı olun şimdiden teşekkürler

Merhaba ustalarım yardımınıza ihtiyacım var,benim zebra ispinozlarım var
Sorum şu çiftleşme oluyo,yumurta oluyo ama kuluçkayı erken bırakıyolar,acaba nerde hata yapıyorum,2 seferdir yumurtalarım dolu olduğu halde telef oldu

B

Barış

Arkadaslar ayrı odada olması y olmasi hiç önemli değil yeterki kafesi yüksek bir yerde olsun ben oturma odasında bakıyorum ve şuanda 7:yumurtası var ve gayet iyi bir kuluçka geçiriyor hiç bir sıkıntısı yok bide çok rahatsız etmeyin onlar yokmuş gibi davranın oda içerisinde 3 günde bir mama verin 2 günde bir sularını değişin yeter