Halitbey İlköğretim Okulu Konak İzmir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Halitbey İlköğretim Okulu Hakkında - Halitbey İlköğretim Okulu Tanıtım - Halitbey İlköğretim Okulu Resimleri - Halitbey İlköğretim Okulu İletişim

Halitbey İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuzun bulunduğu yerde eski uygarlıklardan kalma "Veyse" adında bir tapınak varmış.Dünyanın çeşitli yerlerinden hastalar şifa umuduyla bu tapınağa gelirlermiş.Zanmanla yıkılan tapınağın olduğu alan bir düzlük haline gelmiş.
Bayramlarda çocuklar için salıncakların, dönme dolapların kurulduğu bir alan haline gelmiş ki bu sebeple semtin adı BAYRAM YERİ olarak kalmış.

İlk Cumhuriyet hükümeti okul ihtiyacını karşılamak için bu alanda, General Kazım DİRİK önderliğinde bir okul yapmış. 1926'da hizmete giren okulumuza, ilk Milli Eğitim Bakanı Mustafa Necati Bey'in babası HALİT BEY'in ismi verilmiş.İki katlı ve kargir olarak inşa edilen okulumuz 24 Mart 1969'da yıkılarak eski temelleri üzerine yeniden üç katlı ve betonarme olarak inşa edilmiştir.25 Aralık 1969'da görkemli bir törenle eğitim-öğretime başlamıştır.

Okulumuzda uzun yıllar öğretmenlik yapmış Bedia TANSU'nun bağışı ile okulumuza bir salon ilave edilmiştir.Salonumuz bu gün onun adını taşımaktadır. Emeği geçen herkese şükran ve minnet duygularımızla.

Halitbey İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Konak
Okulun Telefonu: 232 2624722
Okulun Faksı: 232 2272186
Okulun Adresi: 384 sk. no:66 Bayramyeri
Okulun Web Adresi:
http://halitbey.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: halitbeyilkogretim1926@gmail.com
Okulun Müdürü:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Halitbey İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

S

sıla4

merhaba ben sıla halitbey ilkögretim okulunun eski ögrencilerinden biranesiyim suan seferihisarda oturuyorum ve ögretmenlerime ulaşmayı ok isterim saygılarımla 4numaralı sıla...