Gülbahçe Avni Kaya Kokucu İlköğretim Okulu Bilgileri Urla İzmir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Gülbahçe Avni Kaya Kokucu İlköğretim Okulu Hakkında - Gülbahçe Avni Kaya Kokucu İlköğretim Okulu Tanıtım - Gülbahçe Avni Kaya Kokucu İlköğretim Okulu Resimleri - Gülbahçe Avni Kaya Kokucu İlköğretim Okulu İletişim

Gülbahçe Avni Kaya Kokucu İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Gülbahçe’de eğitim-öğretim faaliyetleri mahallenin kuruluş tarihi olan 1923 tarihine dayanır. Bu tarihte üç derslikli olarak açılan okul 1934 yılında beş derslikli ilkokul olarak eğitim hizmetlerinde kullanılır. Bu binalar günümüze ulaşmamıştır.
Gülbahçe İlkokulu 1942 yılında günümüzde Ana Sınıfı olarak kullanılan mahalle meydanındaki binaya taşınır ve 1978 yılına kadar eğitim-öğretim faaliyetleri bu binada yürütülür.
1978 yılında şu an içinde bulunduğunuz binanın yapımı ile Gülbahçe İlkokulu bu binaya taşınmış ve eski okul binası Gülbahçe Ortaokulu olarak hizmete devam etmiştir.
1997/1998 Öğretim yılından itibaren Sekiz Yıllık Zorunlu İlköğretim Uygulamasına geçilmesinin ardından İlkokul ve Ortaokul olmak üzere iki ayrı kurum halinde çalışan mahallemiz okulları birleşerek Gülbahçe İlköğretim Okulu adını almıştır.
Binanın yetersizliği nedeniyle ikili öğretim yapan okul, 1998 yılında hayırsever Avni Kaya KOKUCU adına yaptırılan ek binanın hizmete girmesi ile Gülbahçe Avni Kaya Kokucu İlköğretim Okulu adını almıştır.

Gülbahçe Avni Kaya Kokucu İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Urla
Okulun Telefonu: 232-7657767
Okulun Faksı: 232-7657767
Okulun Adresi:
Okulun Web Adresi:
http://www.avnikayakokucu.meb.k12.tr
Okulun E-Posta Adresi: 621210@meb.k12.tr
Okulun Müdürü:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı :
Ulaşım Durumu : Karayolu