Gölbaşı İlköğretim Okulu Bilgileri Güroymak Bitlis

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Gölbaşı İlköğretim Okulu Bilgileri Güroymak Bitlis

Okulumuzun Tarihçesi
1952 yılında Gölbaşı İlkokulu adıyla eğitim-öğretime başlamıştır.
1992 Yılına kadar ilkokul olarak devam etmiştir.
1987 yılında B blokta eğitim-Öğretim faaliyetlerine başlayan Gölbaşı Ortaokulu ile mevcut ilkokul 1992-1993 eğitim-öğretim yılında birleşerek ilköğretime dönüştürülmüştür.
Güroymak ve Gölbaşı Hakkında Bilgiler

Gölbaşı İlköğretim Okulu Güroymak ilçe merkezine 19 km uzaklıktadır. Gölbaşı, Güroymak'ın en büyük beldesidir. Okul 3 bina ve bir lojmandan oluşmaktadır. Okula ulaşım öğretmen servisiyle sağlanmaktadır. Tatvan'dan ve Bitlis'ten de gidiş-geliş yapan öğretmenler vardır. (Güroymak-Bitlis 30 km, Güroymak-Tatvan 25 km) İlçe merkezinde öğretmenlerin kalabileceği 1 öğretmenevi, 2 otel bulunmaktadır, kiralık ve kaloriferli evler eskiye kıyasla daha fazladır. (300-400 tl)
Okulda tam gün öğretim yapılmaktadır. 1. kademede 14 şube, 2. kademede 7 şube vardır. 14 sınıf öğretmeni, 8 branş öğretmeni vardır. Öğrenci ve veli profili iyidir. Başarı seviyesi ilçe merkezindeki çoğu okula oranla daha iyidir, büyük disiplin sorunları yaşanan bir okul değildir. Okulumuz çok geniş bir alana kuruludur. Futbol sahası ve voleybol sahası bulunmaktadır. Öğle arası öğretmenlerin voleybol maçları vazgeçilmez bir etkinliktir. Ayrıca okulumuz okul-aile birliği çok uyumlu çalışmaktadır. Hizmetli konusunda bir sıkıntı yoktur, okulumuz temizliği standartların üstündedir.
Okulumuzun Vizyonu

Çağdaş, yeniliklere açık, üretim çeşitlerini artıran, üreten, ürettiklerini değerlendiren bireyler yetiştirmek.
Okulumuzun Misyonu

Öğrencilerin Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçları ve Milli Eğitim İlkelerine uygun olarak; gelişen teknolojiyi yakından izleyerek ve kültürümüzden gelen yöresel işlerin yaşatılmasını; iş ve hizmet sektörüne uygun üretken bireyler haline gelmesini sağlamak.

Gölbaşı İlköğretim Okulu Bitlis Güroymak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Gölbaşı İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Gölbaşı İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Gölbaşı İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Gölbaşı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: GÖLBAŞI İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Gölbaşi llköğretim Okulu Bitlis/Güroymak

Telefon Numarası: 4345222029

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi: golbasiilkogretim@meb.gov.tr

Web Adresi: BİTLİS - GÜROYMAK - Gölbaşı İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör: