Gazipaşa İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Aksaray

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Gazipaşa İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Aksaray

Özel idare tarafından ilköğretim okulu olarak yaptırılan okulumuz 14 Eylül 1981'de zamanın ordu komutanı Bedrettin DEMİREL tarafından ortaokul olarak eğitim-öğretime açılmıştır. Bir yıl sonra Selçuk İlkokulu'ndan alınan ilkokul öğrencileri ile İlköğretim Okulu olarak hizmete devam etmiştir. Halen ilköğretim okulu olarak hizmet vermektedir.

Okul binası bir ana blok, bir yan blok ve bir de kapalı spor salonu olmak üzere üç bölümden oluşur. Zemini ağaç parke ile kaplı olan spor salonumuzun 300 kişilik tribünü vardır. Basketbol, voleybol ve hentbol sahalarının bulunduğu spor salonumuz aynı zamanda tiyatro, konferans ve brifing için de kullanılır.

8 dekarlık okul bahçesi öğrencilerimiz tarafından oyun alanı olarak kullanılmaktadır. Okulumuz 1997-1998 eğitim öğretim yılında genel tadilattan geçmiştir. Ahşap pencereler küçültülerek plastik ısıcamlar takılmış, spor salonunun tavan ve zemini yeniden değiştirilmiştir. 2002-2003 eğitim-öğretim yılında ise okulumuzun ihata duvarı yapılmış, sınıf kapıları, öğrenci tuvaletleri ile spor salonu duş ve soyunma odaları yeniden yaptırılmıştır.

Okulumuzda 33 derslik, 1 Kütüphane, 1 Fen Laboratuarı, 2 Bilgi Teknoloji sınıfı, 1 Ana Sınıfı, 2 Teknoloji Tasarım Atölyesi, 1 görsel sanatlar atölyesi, 1 Rehber öğretmen odası, 1 memur odası, 1 Öğretmenler Odası , 3 İdare Odası ,1 halk oyunları odası, 1 Arşiv ve kantin bulunmaktadır.

Gazipaşa İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Merkez
Okulun Telefonu: 382 2171330
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Pınar Mah.
Okulun Web Adresi: http://aksaraygazipasa.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Gazipaşa İlköğretim Okulu Resimleri :