Gazi İlköğretim Okulu Bilgileri Sarayköy Denizli

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Gazi İlköğretim Okulu Bilgileri Sarayköy Denizli

Gazi İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

1932 yılına kadar ilçemizde çok eski bir yapı olan ve ihtiyaca cevap veremeyen Sakarya İlkokulu vardı. 1930 yılına kadar ilçemizde ikinci bir okul yapımı için değişik gayretler olmuş, fakat bunlardan olumlu sonuç elde edilememiştir. Sakarya İlkokulunda öğretime devam edilemeyeceği raporunun verilmesi üzerine ilçe yetkilileri okul yapımı için uygun bir yer aramaya başlamışlardır.

Okulumuzun bugünkü yerinde karar kılınarak inşaatın başlaması için gerekli girişimlerde bulunulmuştur.
Okul yeri Hulusi KAPANCIOĞLU’ndan istimlak yoluyla alınmış olup yüzölçümü 5400 metrekaredir. Okul yeri istimlak edildikten sonra, zamanın Denizli Valisi Halit Bey’in büyük gayretleriyle okulumuzun inşaatı 31.000 liraya ihale edilmiştir.

Okulumuzun inşaatı 1932 yılında bitirilmiş ve o günün Denizli Valisi Sayın Fuat TOKSAL’ın açışı ile 1933-1934 ders yılında eğitim öğretime başlamıştır.
Okul binası 570 metrekare olup 8 derslik ve 4 idari odadan oluşmaktaydı. Eski Sakarya İlkokulundaki 6 öğretmen kadrosu ve 300 öğrenci okulumuzun açılmasıyla okulumuza nakledilmiştir.

Okulumuz M.L.O. kapsamına alınarak bilgi teknolojilerine sahip olan ve etkin kullanan bir okul haline getirilmiştir. Binanın yetersiz olması nedeniyle ek bina yapımına ihtiyaç duyulmuş, bu amaçla yan taraftaki parsel okul arazisine eklenerek inşaata başlanmıştır. 2000 yılında tamamlanan ek bina ile 9 derslik kazanılmıştır.

Okul binamız tarihi bir yapı olduğundan Cumhuriyetimizin kuruluş döneminin mimari izlerini taşımakta olup Tabiat ve Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından koruma altında tutulmaktadır.

Gazi İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Sarayköy
Okulun Telefonu: 258 415 10 45
Okulun Faksı: 258 415 52 33
Okulun Adresi: Atatürk mah. İstasyon cad. DDY. kenarı 20300
Okulun Web Adresi: http://saraykoygazi.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: 462478@meb.k12.tr
Okulun Ulaşım Bilgileri: Merkez
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Gazi İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Son düzenleyen: Moderatör:
K

Kayıtsız Üye

gazi i ö o adını nerden almıştır? okul yapılmadan önce yerinde ne vardı? okulun yetiştirdiği ünlü bir kişi var mı ?