Galileo Galilei Kimdir Kısaca Hayatı

M

Mustafa oğuz

Sponsorlu Bağlantılar
Çok işime yaradı teşekürler :p:):rolleyes:

Galileo Galilei 15 Şubat 1564 italya doğumlu fizikçidir.Ayrıca Galileo gökbilimci ve filozoftur.

Galileo Galilei yüzyıllardır hakim olan Aristoteles akımından, hem de Kutsal Kitap'tan şüphe duyarak Orta Çağ'daki bilim anlayışında devrim yaratmış biridir.

Galileo Galilei İtalya'nın Pisa kentinde dünyaya gelmiştir. Galileo, ilk önce tıp eğitimine başlamış, sonra ilgisi matematik ve felsefeye dönmüş daha sonra 25 yaşında Matematik profesörü olan Galileo, genç yaşlarından itibaren hareket hakkında kendi başına deneyler yapmaya başlamıştır.

Galileo Galilei 1609'da yapılmış basit bir teleskoptan ilham alarak daha üstün teleskoplar geliştirmiş ve uzay hakkında daha önce hiç yapılamamış gözlemler yapmış. Galileo tarihte bilim ve din çatışmasının bir sembolü haline gelmiş bir fizikçidir.

S

Sane

Galileo kimdir ve kısa istedim ve o da bana şu bilgileri verdi
  1. Ay, Dünya gibi hareket halindedir.
  2. Ay’ın üç çeşit hareketi vardır.
  3. Ay’ın hareketleri: Kendi ekseni etrafında, Dünya etrafında ve Güneş etrafında hareket eder.
  4. Ay’ın kendi ekseni etrafında ve Dünya etrafındaki hareketi 27 gün 7 saatte tamamlar.
  5. Ay evreleri 29,5 günde tamamlanır.
  6. Ay, Dünya etrafında bir kez döndüğünde, kendi ekseni etrafında da bir kez dolanır.
  7. Ay’ın Güneş etrafındaki hareketi Dünya ile eş zamanlı olarak 365 gün 6 saattir.
  8. Dünya’dan Ay’a bakıldığında Ay’ın hep aynı tarafı görülür.
  9. Ay, Dünya ve kendi ekseni etrafında batıdan doğuya doğru döner.verdi bunları verdiği için no yani Hayır sevmedim hem ayrıca çok ta kısa

K

kalp kıran

çok ta kısadeilmiş aslında neyse yazcaz artık daha kısası yok bu arada thank you