Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Balıkesir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Balıkesir

Okulumuzun Tarihçesi
Okulumuz açılmadan önce 9’ncu Ana jet Üssünde çalışan personelin çocukları şehirdeki muhtelif okullara devam etmekteydi. Çocuklar askeri araçlar ile kar kış demeden çeşitli okullara her gün taşınmaktaydı. Çocukların bu yürekler acısı durumunu gören Hv. Tuğgenarali Baki AYDIN hava lojmanları bölgesi içerisinde bir okul yapılması fikrini ortaya atmış, ilgili dairelere müracaatla okul yerinin tespitini ve planlamaya aldırtmıştır. Hava Tuğgenarali Osman BAŞÇELİK zamanında okulun yapımına başlanmış; su basmanını 9’uncu Ana Jet Üssü, Ordu Donatım Okulu, YSE ve MTA işbirliği ile tamamlayarak kısa sürede Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığına devretmiştir. Su basmanı inşaatına maddi ve manevi açıdan destek veren, ekipman ve araç temin eden yöneticilerimize ve bizzat çalışan askerlere minnet duygularımızı sunarız. Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığımızın inşaatı bitirerek 1985-1985 eğitimi ve öğretim yılına okulu hazır hale getirmiştir. Okulun donanımında hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, okulumuzu bu hale getiren eşsiz insan Hava Tuğgenarali Sabahattin ÇATIREL Beyefendiye şükranlarımızı sunarız. Okulumuzun resmi açılışı 18.01.1986 tarihinde zamanın Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Metin EMİROĞLU tarafından yapılmıştır. Kapalı spor salonumuz Hava Tuğgenerali Erdoğan BUCAK’ın yardımları ile yapılmıştır.

Çağdaş ve dinamik bir eğitim anlayışı ile kendine güvenen ve yetebilen toplumun sürekli değişen ihtiyaç ve beklentilerine yanıt verebilen bireyler yetiştirmek.

Vizyonumuz
Çocuklarımızın düşlerinin buluştuğu bir okul yaratmak.

Değerlerimiz

Görevine bağlı, tarafsız, birbirine inanan ve güvenen paylaşımcı bir kurum kültürünü yaşatmak.
Atatürk ilke ve inkılaplarına, milli ve manevi değerlere bağlı kalmak.
Demokratik katılımı desteklemek.
Sevgi, saygı ve hoşgörü temeline dayalı ekipler olarak çalışmak.
Planlı ve disiplinli çalışmayı sürdürmek.
Kaynakları etkili ve verimli kullanmak.

Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Balıkesir Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: FEVZİ ÇAKMAK İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: HASAN BASRİ ÇANTAY MAHALLESİ CENGİZTOPEL CAD. HAVA LOJML. AHMET DURAL ST. BALIKESİR

Telefon Numarası: 2662497756

Faks Numarası: 2662430614

E-mail Adresi: 649261@meb.k12.tr

Web Adresi: BALIKESİR - MERKEZ - Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör: